Skocz do zawartości

Usuwanie Water Spotów


kiler113

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, powalla napisał:

Zasadowe specyfiki stosuje się przy usuwaniu tłustych zabrudzeń , a kwasowe dla wapiennych ...tak bardzo łopatologicznie 😉 

To niby juz wiem( w teori) ale dlaczego np. szampon od ADBL PRO do odtykania powlok zasadowy ?  I ponoc skuteczny,z tego co mi wiadomo powloki zatykaja sie wlasnie wapiennym osadem 🤔 wiec moze sa wyjatki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Fireball Ultimate Paintwork Cleaner po nałożeniu trzeba umyć szamponem. Co u mnie powoduje zacieki. Oczywiście można to zminimalizować ręcznikiem. Ale przy nakładaniu wosku i tak zauważyłem kilka trudnych do usunięcia zacieków. Pytanie jaki środek do usuwania zacieków nadaję się pod wosk? Chodzi mi, żeby nic po sobie nie zostawiał. Znalazłem Tenzi Szybki Połysk. Niby na filmiku na YT, twierdzą, że nadaje się pod zabezpieczenie bo nic po sobie nie zostawia, ale z drugiej strony na opakowaniu pisze jak wół, że chroni przed UV...

https://tenzi.sklep.pl/detailer-szybki-polysk-600-ml-p-1071.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, tryhp3 napisał:

Fireball Ultimate Paintwork Cleaner po nałożeniu trzeba umyć szamponem. Co u mnie powoduje zacieki.

Jakie zacieki zostają ? Po szamponie czy cleanerze ?

Cleaner, szampon, suszenie ręcznikiem. Gdzie i jak wyglądają te zacieki ? Jaką masz procedurę mycia ?

 

32 minuty temu, tryhp3 napisał:

Ale przy nakładaniu wosku i tak zauważyłem kilka trudnych do usunięcia zacieków.

To znaczy że źle wysuszyłeś auto - nie dokładnie i źle przygotowałeś powierzchnie do nałożenia wosku.

 

Rozwiń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy próbował ktoś water spot removerów w łazience i może coś polecić?

Posiadam stację uzdatniania wody trzy  w jednym, bo mam paskudną wodę ze studni głębinowej. Woda pomimo, że miękka, pozostawia ślady zarówno na aucie jak i w domu. Po wytarciu wszystko jest ok, ale zapomniałem raz przetrzeć armaturę po kąpieli i pozostały brzydkie water spoty. Nie mam pojęcia czym to ogarnąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś water spot removerów w łazience i może coś polecić?
Posiadam stację uzdatniania wody trzy  w jednym, bo mam paskudną wodę ze studni głębinowej. Woda pomimo, że miękka, pozostawia ślady zarówno na aucie jak i w domu. Po wytarciu wszystko jest ok, ale zapomniałem raz przetrzeć armaturę po kąpieli i pozostały brzydkie water spoty. Nie mam pojęcia czym to ogarnąć. 
 
Też ostatnio zastanawiałem się nad tym... Ja np. po każdej kąpieli ściągam wodę z szyb, a mimo to, pod światło widać takie smugi z kamienia. Czy taki środek pomoże coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś water spot removerów w łazience i może coś polecić?
Posiadam stację uzdatniania wody trzy  w jednym, bo mam paskudną wodę ze studni głębinowej. Woda pomimo, że miękka, pozostawia ślady zarówno na aucie jak i w domu. Po wytarciu wszystko jest ok, ale zapomniałem raz przetrzeć armaturę po kąpieli i pozostały brzydkie water spoty. Nie mam pojęcia czym to ogarnąć. 
 

Nie ma sensu przepłacać. Frosch malinowy albo winogronowy. Dobry jest tez płyn z tenzi różowy. Albo chemia marki voigt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. NA moim Audi S3 mam nałożoną powłokę ceramiczną TC 9H 2+1 już jakieś 10 miesięcy i też porobiły mi się plamy po wodzie na ceramice ale użyłem dziś W9 GTECHNIQ Water Spot Remover i muszę powiedzieć - REWELACJA. Powłoka jak nowa. Środek strasznie pachnie octem. W instrukcji napisane jest żeby po zabiegu ponownie umyć auto, ale czy jest to potrzebne ??? powłoka wydaje się być w porządku. A myć znowu wodą z takim kamieniem nie ryzykowałem nowych plam.

Ale spłukałem i tak na myjni wodą zdemineralizowaną - nie myłem - spłukałem,

Pytanie - czy po takich zabiegach myć auto czy odczekać z tydzień tak jak przy nakładaniu powłoki. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, willsonblack napisał:

Pytanie - czy po takich zabiegach myć auto czy odczekać z tydzień tak jak przy nakładaniu powłoki

Zaleca sie jeszcze umyc ręcznie rękawica z szamponem, nawet na 1 wiadro. Spłukać, osuszyć. Gotowe. 

Ma to na celu prawidłowe wypłukanie środka WSR z porów lakieru 🙂

Zrobiłeś, jak zrobiłeś. Świat się nie zawali, ale na drugi raz chociaz wrzuc piane i przeleć rekawica i spłucz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, david2888 napisał:

Zaleca sie jeszcze umyc ręcznie rękawica z szamponem, nawet na 1 wiadro. Spłukać, osuszyć. Gotowe. 

Ma to na celu prawidłowe wypłukanie środka WSR z porów lakieru 🙂

Zrobiłeś, jak zrobiłeś. Świat się nie zawali, ale na drugi raz chociaz wrzuc piane i przeleć rekawica i spłucz. 

Pory lakieru chroni chyba ceramika ??? ale jestem zielony w detalingu

Czyli nic się lakierkowi i powłoce nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, willsonblack napisał:

Pory lakieru chroni chyba ceramika ??? ale jestem zielony w detalingu

Czyli nic się lakierkowi i powłoce nie stało

Raczej nie powinno się nic stać. 

A suszy lakier ręcznikiem po myciu, czy jesteś z tych co nałożyli powloke i myślą że już auta nei trzeba myc, tylko plukanie na bezdotyku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, david2888 napisał:

Raczej nie powinno się nic stać. 

A suszy lakier ręcznikiem po myciu, czy jesteś z tych co nałożyli powloke i myślą że już auta nei trzeba myc, tylko plukanie na bezdotyku 

Wiem moja wina - autko bardzo mało użytkowane - 10 tys. przelotu tylko w ciągu 3 lat - 

Z lakierem mnie uspokoiłeś uff... Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejnasm próbowałeś kwasem do felg? U mnie valet pro blue gel oraz Clean tech wheel acid robią mega robotę. Blue gel w czystej nierozrobionej formie potrafi dla przykładu wyczyścić szyby z najgorszego osadu. Używam tego często w pracy gdy nie chce mi sie żyletką skrobać szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.