Skocz do zawartości

Usuwanie Water Spotów


kiler113

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja usunąłem większość waterspotów innymi środkami 🙂 jeden było to Fireball Ultimate Coating Wax, który poradził sobie wyśmienicie ze wszystkim czy też Tuningkingz Exclusive Paint Protection dodam, że Gyeon Water Spot czy też CarPro Spoteless sobie z tym nie poradził tez mam jeszcze starą wersje Polytopa ta pierwszą Aqua Werde, która radzi sobie też dobrze nie wiem jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardor, rotacją na miękkim finiszowym padzie. Obroty max 900obr/min.

Oczywiście auto umyte kwaśnią pianą, kwaśnym szamponem, potem Velox Care (usunął trochę), następnie CP Essence Plus. Wszystko zeszło, dodatkowo usunąłem lekkie ryski na ceramice (Kisho Si-811) i podbiło szklistość. Na koniec wrzuciłem zamiast Kisho X-03 QDka od Tac System - Quartz Max (swoją drogą zajebisty QDek, może nie mist&wipe ale kropelki poezja).

 

Ogólnie mogłem jechać do studia gdzie robili ceramikę ale wycena 700zł brutto za usunięcie kamienia to lekkie przegięcie więc działałem we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wneki bagaznika w Tusconie robilem aluxem na mf . Jeden przejazd i po sprawie , a nawet sonaxem cut recznie na mf to cholerstwo nie chcialo zejsc. 

Ocet tez powinien sobie poradzic ale jak wiekszosc producentow chemii zalecam probe w „niewidocznym miejscu” 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alexander.p napisał:

a np octem można? czy za agresywny?

Dawno temu nim poznalem detailing pamietam ze octem usunelem dosc zalegle waterspoty ale to zawsze troche eksperyment,tym bardziej jak sie ma powloke i nie wiadomo jak to na nia wplywa,wiadomo ze kwas usuwa takie rzeczy wiec moze poeksperymontowac z aluxem jak kolega wspomnial albo octem w jakims rozcienczeniu 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dziś usuwanie waterspotów, ale takich konkret - użyłem produktu 4Detailer Principal Wheel Cleaner. Efekt bomba - nie dość, że usunąłem nim dwumiesięczne ślady po płynie do spryskiwaczy (Sonax Xtreme) to jeszcze zjadł wszystkie waterspoty od tych które były w miarę świeże ale też takie które już mocno się wżarły. 

Aplikowałem prosto z butelki (nie rozrabiałem) na fibrę i przecierałem, następnie wymyłem demineralizowaną wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dziś usuwanie waterspotów, ale takich konkret - użyłem produktu 4Detailer Principal Wheel Cleaner. Efekt bomba - nie dość, że usunąłem nim dwumiesięczne ślady po płynie do spryskiwaczy (Sonax Xtreme) to jeszcze zjadł wszystkie waterspoty od tych które były w miarę świeże ale też takie które już mocno się wżarły. 
Aplikowałem prosto z butelki (nie rozrabiałem) na fibrę i przecierałem, następnie wymyłem demineralizowaną wodą. 
tak się właśnie to robi ;) ew ocet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, nie wyszło nic nowego co by się nadawało do usunięcia waterspotów? Ostatnio myłem auto i zapomniałem osuszyć co w rezultacie dało okrutne zacieki ponieważ woda w mojej okolicy jest słabej jakości. Już nawet pal licho lakier ale na szybach jest tego tyle, że ciężko jest jechać pod słońce. Myślałem o carpro albo gyeonie ale z tego co czytam to szkoda pieniędzy. Chyba wjadę tam ValetPro Blue gel bo to jedyny kwas jaki mam w arsenale, producent podaje pH 1 więc powinno pójść gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DaV napisał:
Odświeżam temat, nie wyszło nic nowego co by się nadawało do usunięcia waterspotów? Ostatnio myłem auto i zapomniałem osuszyć co w rezultacie dało okrutne zacieki ponieważ woda w mojej okolicy jest słabej jakości. Już nawet pal licho lakier ale na szybach jest tego tyle, że ciężko jest jechać pod słońce. Myślałem o carpro albo gyeonie ale z tego co czytam to szkoda pieniędzy. Chyba wjadę tam ValetPro Blue gel bo to jedyny kwas jaki mam w arsenale, producent podaje PH 1 więc powinno pójść gładko.


Szyby to ocet, z budżetowych środków tenzi do zaniczyszczeń mineralnych, z kozaków to max protect WSR. Jak chcesz kwas na szybę to uwaga zeby nie zostawił śladów. Ja zawsze sie bałem bi szyba do mnie tania nie jest - wolałem WSR’a. Ale na świeżee korzystam z koch FSE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet też jest kwaśny 🙂 Chyba rozrobię sobie blue gel np 1:1 z wodą i zaraz to potraktuje taką miksturą. Kocha już sobie zamówiłem, dzięki za odpowiedz 🙂 Zacieki są tak zarąbiste, że jak dojdzie Koch to zrobię test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio do mnie i @marsel1987 na myjnię przyjechało auto z tragicznymi waterspotami we wnękach. szybkie mycie przed zlotem więc chcieliśmy to na szybko usunąć. próbowaliśmy carpro spotless, tenzi alux 1:3 i nawet pastą cuttingową. nic nie ruszyło a z szybkiego mycia zrobiła się usługa na parę dobrych godzin. dopiero ocet na mikrofibrze coś poradził więc czasami z pozoru najbardziej prymitywna metoda daje najlepsze rezultaty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gardor napisał:

A czy ktoś z Was testował może Gtechniq W9 Water Spot Remover?  

Przyszedł w piątek do mnie - czeka na test z WSR'em.

10 godzin temu, DaV napisał:

Ocet też jest kwaśny 🙂 Chyba rozrobię sobie blue gel np 1:1 z wodą i zaraz to potraktuje taką miksturą. Kocha już sobie zamówiłem, dzięki za odpowiedz 🙂 Zacieki są tak zarąbiste, że jak dojdzie Koch to zrobię test.

Ale nie reaguje ze szkłem. Jak już che ktoś kwas to bluegel zaczął bym 1:20. 1:1 ściąga mocne syfy z felg. Z dobrych kwasów polecam kenotek pro 400 -> cyt. "Jest wolny od agresywnych kwasów m.in. azotowego, chlorowodorowego oraz fluorowodorowego, co kwalifikuje go, jako produkt nietokstyczny i bardzo bezpieczny dla użytkownika."
Nie wszystko co ma PH równe 1 czy 4 jest szkodliwe/nieszkodliwe. Sok z cytryny ma PH 2,5 a możesz go zjeść. Jakby zbić PH kwasu fluorowodorowego do 3 to raczej tego nie zjemy 😏

Z FSE będziesz zadowolony - tutaj jest też test: 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.