Skocz do zawartości

CleanTech - Citrus Foam


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
3 godziny temu, ziomson napisał:

Do tej pianownicy masz podpięty kompresor?

Magia kina 😄

Nie, jeszcze nie. Troche sie waham bo dziala super. 10L Epoca. Jak nabijesz, zrobisz caly bok i maskę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Skubana jest 😄

Wczoraj użyłem dwa razy. Najpierw prewash i spłukanie a potem aplikacja i mycie rękawicą. Tylko spłukałem ją po 2-3 minutach jak obrobiłem koła 😄

Miałem za duże dobranie stężenie - wiem bo lałem do pianownicy jak szalony na oko - więc to moja wina, ale ściągnęła z dachu Fusso, Funky Witch Icon i Reloada z boków auta 😄 Został tylko UNCR na masce i przednich nadkolach 😄

Dobry zawodnik 😄 Muszę pobawić się już dokładnie stężeniami i dobrać pod siebie na zimę, żebym czasem LSP nowego nie ściągnął jak przyjdą mrozy i śniegi (wczoraj o 20:00 było prawie 20 stopni na termometrze - cudowna jesień ), ale ogólnie piana super 😄 Filtr brudu schodzi jak w SG Citrusie 😄

@Strus magi mi nie podchodzi zupełnie, ale powiem ci szczerze, że piana od CleanTecha siedzi bardzo długo na lakierze - może dlatego też przy tym źle dobranym stężeniu ściągnęła osłabione już LSP 🙂

Generalnie piana super 🙂 Potwierdzam komentarze z DM 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie jako ze dzis po raz pierwszy probowalem Citrusa w pianownicy recznej(Marolex) domywanie robi wrazenie,fajna piana choc splywa dosc szybko,no i zupelnie nie czuje tej cytryny,jak ktos lubi zapachowe piany to moze byc troche rozczarowany 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy możną ją aplikować jako oprysk jak w SG. Z tego ci piszecie to ona większa kosa od citrusa SG. I dość agresywna do wosków. Zrobił ktoś test bezpośredni do SG. Bo SG podana jako piana raczej szału nie robi ale już oprysk robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 20.11.2018 o 19:14, V1RU$ napisał:

A czy możną ją aplikować jako oprysk jak w SG. Z tego ci piszecie to ona większa kosa od citrusa SG. I dość agresywna do wosków. Zrobił ktoś test bezpośredni do SG. Bo SG podana jako piana raczej szału nie robi ale już oprysk robi robotę.

Można ale nie w 100% stężeniu. Najlepiej stężenia podobne do pianownicy ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.10.2018 o 07:23, Domel napisał:

Skubana jest 😄

Wczoraj użyłem dwa razy. Najpierw prewash i spłukanie a potem aplikacja i mycie rękawicą. Tylko spłukałem ją po 2-3 minutach jak obrobiłem koła 😄

Miałem za duże dobranie stężenie - wiem bo lałem do pianownicy jak szalony na oko - więc to moja wina, ale ściągnęła z dachu Fusso, Funky Witch Icon i Reloada z boków auta 😄 Został tylko UNCR na masce i przednich nadkolach 😄

Dobry zawodnik 😄 Muszę pobawić się już dokładnie stężeniami i dobrać pod siebie na zimę, żebym czasem LSP nowego nie ściągnął jak przyjdą mrozy i śniegi (wczoraj o 20:00 było prawie 20 stopni na termometrze - cudowna jesień ), ale ogólnie piana super 😄 Filtr brudu schodzi jak w SG Citrusie 😄

@Strus magi mi nie podchodzi zupełnie, ale powiem ci szczerze, że piana od CleanTecha siedzi bardzo długo na lakierze - może dlatego też przy tym źle dobranym stężeniu ściągnęła osłabione już LSP 🙂

Generalnie piana super 🙂 Potwierdzam komentarze z DM 🙂

A testowałeś w oprysku ? Jak wypada VS. SG Citrus - bo cena całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

Czy obecna temperatura ma wpływ na działanie opisywanej piany? Z filmików i komentarzy wynika że piana jest siekiera i powinna niemal do czysta wyczyścić sama auto.

U mnie nie tak różowo nie jest. Pianę nakładam ręcznie z Axela 7000 piana jest nawet fajna (daję 40ml na litr wody) , choć trochę za szybko spływa. Nie mniej jednak dół drzwi po spłukaniu nie jest czysty. I teraz pytanie czy tak musi być bo piana jest do mycia wstępnego i żeby doczyścić należy ręcznie przelecieć rękawicą czy jednak u mnie jest coś nie tak? Po spłukaniu piany myłem mikroproszkiem na bezdotykowej ale w zasadzie to nie wniosło nic nowego i samochód był dalej brudny. Dodam jeszcze że auto mam w kolorze białym i ten nalot brudu na aucie widać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomas22 napisał:

@honer piana jest po to by zmiękczyć brud. Nie istnieje taka która umyję auto 😉

 

Dzięki za rozjaśnienie 🙂

Szkoda tylko że po zmiękczeniu brudu, dalej nie sposób umyć auta na myjni bezdotykowej samą lancą. Wszystko sprowadza się zatem do wiadra i własnego szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 2.01.2019 o 12:40, honer napisał:

Dzięki za rozjaśnienie 🙂

Szkoda tylko że po zmiękczeniu brudu, dalej nie sposób umyć auta na myjni bezdotykowej samą lancą. Wszystko sprowadza się zatem do wiadra i własnego szamponu.

A to zależy też dużo od stopnia zabrudzenia 🙂 Czasem warto użyć piany dwa razy szczególnie w warunkach kiedy mamy posoloną jezdnie i mega chlapę (wszystko masakrycznie się przykleja do lakieru). Czasem i sama piana da radę chociaż i tak warto przelecieć nawet na szybko rękawicą i szamponem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Nasza Wina 😞

Mieliśmy niestety problem z jedną partią butelek i pękały dna w pianie i APC...

Większość towaru udało się wymienić ale niektórych nie byliśmy w stanie zidentyfikować czy to te złe butle czy dobre. Najlepiej jakbyś napisał do nas na priv 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cleantechco przyszła do mnie buteleczka. Odrazu widać, że jest wykonana z innego plastiku(grubszy). W weekend zapowiada się dobra pogoda, napewno jej użyje. Dziękuje za bezproblemowe załatwienie sprawy. Postawa godna naśladowania. Miłego dnia 😉

20190207_130116.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, Stefan756 napisał:

I co, testował ktoś z Was w opryskiwaczu ręcznym? 

Jakie zrobić stężenie, żeby nie zjadło powłoki ceramicznej Gtechniq CSL? 

A ewentualnie czy użycie szamponu Cleantech Tech Cleaner w oprysku coś zadziała na bezdotyku? 

Nie zje powłoki ceramicznej 🙂
Czemu chcesz korzystać z piany w opryskiwaczu ręcznym? Najlepiej skorzystać z pianownicy ręcznej jeśli nie mamy dostępu do karchera/PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.