Skocz do zawartości

Wybór past polerskich


darecki11111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Koledzy.
Szukam dobrej kombinacji na cosmosschwarz metalic.
Jaka pasta i pad? Chce tylko odświeżyć lakier. Więc najsensowiej jakiś one step.
Essence? dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FakeRiderr napisał:

Koledzy.
Szukam dobrej kombinacji na cosmosschwarz metalic.
Jaka pasta i pad? Chce tylko odświeżyć lakier. Więc najsensowiej jakiś one step.
Essence? emoji6.png dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Essence jako one step ok,swietne wykonczenie ale nie licz na zbyt wielka korekte,to bardziej pasta wykanczajaca 😉 Jak chcesz taka typowa paste one stepowa to polecam Gtechniq P1 dobierasz sobie ciecie od uzytego padu,albo do takiego one stepa by tylko odswiezyc uzywam past tzw.srednich typu Sonax 4/6,Menz 2500 czy AW regenerate ktora ostatnio stosuje,itp 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essence jako one step ok,swietne wykonczenie ale nie licz na zbyt wielka korekte,to bardziej pasta wykanczajaca  Jak chcesz taka typowa paste one stepowa to polecam Gtechniq P1 dobierasz sobie ciecie od uzytego padu,albo do takiego one stepa by tylko odswiezyc uzywam past tzw.srednich typu Sonax 4/6,Menz 2500 czy AW regenerate ktora ostatnio stosuje,itp 
Dziękuję bardzo za pomoc.
Czyli teraz do past typy średnio ściernego mogę wziąć pada medium. Albo do past finischowych medium/ Soft. Tak jak mi będzie się lepiej cieło. Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, menior napisał:

@FakeRiderr dobrze rozumujesz,choc z padami nie ma sztywnych regol i mozna kombinowac,zwlaszcza essence wiem ze na roznych padach sie pracuje 

Jeszcze raz dziękuję, będę kombinował 🙂
i chyba faktycznie spróbuje jakiegoś średnika żeby ładnie wypracować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waskii dobrze myślisz. Oryginalny lakier BMW jest mega twardy, więc pad z mf jest tutaj obligo. Potem możesz wykończyć padem i pastą finiszową (ja kończyłem Koch Antihologram). W dziale W&W masz moją relację z korekty E36 :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do pierwszego w życiu one stepa.Po przeszukaniu forum zdecydowałem, że kupię Kraussa db5800s.Auto to Golf 7 z 2015 w białej perle.Myty detailingowo i zadbany.Trochę mikro i pojedyńcze grubasy na lakierze są. Nadal zastanawiam się jaką pastę i pad dobrać. Myślałem o Sonax ex 04-06 i żólty pad nata.Nie wiem czego użyć też do piano black i reflektorów, może Menzerna 3500? Chętnie wysłucham wszelkich rad odnośnie doboru past i padów. Fajnie by było też kupić 2 podobne żebym sam przetestował 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 19:25, ghost napisał:

Przyznać się kto testował pastę Tac System All In One ? jak wrażenia? na dzień obecny 500ml jest w tej samej cenie co 250ml perfect finish

Masz na myśli dostęp poza granicami PL ? Chyba w żadnym z polskich sklepów nie ma tej pasty... Tzn. w MX Nowicki jest, ale tylko wirtualnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eidos71 napisał:

Masz na myśli dostęp poza granicami PL ? Chyba w żadnym z polskich sklepów nie ma tej pasty... Tzn. w MX Nowicki jest, ale tylko wirtualnie..

Niczym sokole oko, wypatrzyłem u nas: https://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/1852-tac-system-all-in-one-500ml-pasta-typu-one-step.html 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie. Szukam mocnej pasty polishowej, suchej ale tłustej coś w stylu fg 400. Najlepiej mi się na niej pracuje ale czasami jest po prostu za mocna. Mam sonaxa ex 04-06, ale jakoś nie mogę się z nim dogadać, jak dla mnie za wodnista pasta za szybko zabija mi pada, 400 ładnie się wypracowuje i bez problemu mogę ją wydmuchać z pada. Menzerna 2500 znów ciut za słaba albo ja nie potrafię wykorzystać jej potencjału.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MirekGTS napisał:

Może ktoś podpowie. Szukam mocnej pasty polishowej, suchej ale tłustej coś w stylu fg 400. Najlepiej mi się na niej pracuje ale czasami jest po prostu za mocna. Mam sonaxa ex 04-06, ale jakoś nie mogę się z nim dogadać, jak dla mnie za wodnista pasta za szybko zabija mi pada, 400 ładnie się wypracowuje i bez problemu mogę ją wydmuchać z pada. Menzerna 2500 znów ciut za słaba albo ja nie potrafię wykorzystać jej potencjału.

Spróbuj coś z Meguiarsa i załatw od kogoś próbkę jak możesz. 105 to fajna pasta tyle, że tnie nawet mocniej od fg400, choć tu różnicy dużej nie ma, ale jest różnica w wykończeniu Megs zostawia lepsze.

Skoro compund mają tak dobry to i średnio tnący jakiś polish na pewno też sie znajdzie w ofercie produktów serii pro, poszukaj w zakładce Paint na ich stronie:

http://www.meguiars.com/en/professional/products/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eidos71 napisał:

Jesteś WIELKI !!! Dzięki - przeoczyłem, chociaż szukałem również u Mariusza 😉 

Kusi mnie, żeby kupić na testy i porównać bezpośrednio z Sonax EX04-06 i Megs Ultimate Compound jako one stepy na DA. Ewentualnie jeszcze na kawałek maski obok Koch m2 antiholo jak sie ma sam finish do poprzednich trzech polishowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę 🙂 Mam Kocha hevy cut, menzerne 2500 oraz koch antihologram. Chciałbym spróbować czegoś one step na polerce rotacyjnej i tak sobie myślę czy jest sens kupować Menzerne 3 w 1 czy po prostu przelecieć lakier na polishowej gąbce i menzernie 2500 do prawie pełnego wypracowania albo nawet i potraktowac lakier samym finishem. Coś mi się zdaje, że Menzerna 3 w 1 chyba bardziej wypełnia jak usuwa bo jeśli tak to sobie mogę obleciec auto jakimkolwiek AIO i będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Masz dwie oocje albo kupujesz paste polishowa a masz menzerne 2500 i dobierasz twardosc gabki do lakieru. Badz mozesz sobie zobaczyc opcje mieka gabka plus pasta cuting badz twardsza gabka np srednia i pasta finishowa. Czesto taka kombinacja sie sprawdza 🙂 . Posprawdzaj sobie 🙂

@DaV ja np czesto siegam po Ex 04-06 badz PF z sonaxa i gabki raz twarde raz miekkie zalezy co za auto atakuje. Masz menzerne to sprawdz sobie takie rozne kombinacje . 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się w takim razie, że zakup Menzerny 3 w 1 w moim przypadku nie ma sensu. Będę kombinował tak jak napisałeś wyżej, znajdę swoją kombinację i będzie dobrze 🙂 Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.