Skocz do zawartości

Wybór past polerskich


darecki11111

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem pierwszy raz okazję pobawić się pastami sonaxa. Byłem sceptycznie nastawiony. Pracuje na kocha ale sonax daje radę. Poniżej po papierze 2000, rotacja, cut and finish 05/05, czerwony pad, 4 przejazdy.

 

1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy zestaw past z premedytacją kupiłem Menzerna fg400. 2500,3500. bardzo dobre pasty.

kilka aut później kupiłem Koch 8. Sonax Ex04-06;)
każda pasta ma swój charakter;)

Dzięki za odpowiedzi, kolega zdecydował się na koch ;)
Ja używam manzerny ale chyba też zmienię firmę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Będę polerował twarde lakiery, jedno z aut ma jakieś lekkie swirle nic wielkiego. Drugie natomiast wymaga pełnej korekty i w dodatku ma zmatowiałe reflektory. Upatrzyłem sobie 

Cutting

Koch 802-heavy cut

Finish

Koch Antihologram

Ewentualnie mogę postawić na Sonaxa

Cutting

Sonax Profiline Cutmax

Sonax Profiline Perfect Finish

W przypadku pierwszego auta z swirlami myślę, że finish na czerwonym padzie Nat powinien załatwić sprawę ale w drugim przypadku poleci dwuetapowa korekta. 

Będą to moje pierwsze większe doświadczenia z polerka rotacyjną więc każde sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV Wypowiem się co do Koch'a ale najpierw musiałbyś podać modele aut i roczniki najlepiej.  Pasty Kocha na rotację są fajne. Na gąbce białej od flexipads można bez problemu trzaskać onestepa na wielu lakeirach( sprawdzone). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DaV napisał:

Cutting

Koch 802-heavy cut

Finish

Koch Antihologram

 

Ewentualnie mogę postawić na Sonaxa

Cutting

Sonax Profiline Cutmax

Sonax Profiline Perfect Finish

tak na prawdę, to Sonax Perfect Finish to pasta polishowa, pośrednia (nie finishowa wbrew nazwie), bliżej jej do F5 niż Antiholo M2.

Ma dużo lepsze właściwości ścierne i ładnie wykańcza stąd popularna wśród one-stepowców. Ale Na Antiholo wyciągniesz wyższy połysk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arkeolowy napisał:

Na onestepa spoko opcja, ale na zajechane lakiery do pełnej korekty dla mnie jest za słaby 

To malo znany ressurection mocniejszy od slynnego kocha 😮 cutmax bedzie lepsza alternatywa dla ressurection?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie ten Carpro , bo wtopy na ich produktach nigdy nie mialem ,a tamten temat czytalem, ba filmiki ogladalem i dalej mam zagwozdke co brac ... cp lub po prostu duuuzo tansza menz 400 i przezyc te pylenie 😉 

Kupilem probki nanolexa i chyba bym glowe dal ze te pasty to przemalowany Koch 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakie pasty wziąć na pierwszy raz? Będę się uczył na LC9Z, który jest dosyć mocno zajechany. 
Tylko w sumie przejrzałem wątek ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jakie pasty kupić na swój pierwszy raz które są w miarę "łatwę"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.