Skocz do zawartości

Uniwersalny dressing do plastików i gum


Rekomendowane odpowiedzi

Perl jest świetny, ale na plastikach dosyć mało trwały. Ja od siebie polecam (w tym bardzo dobrze radzi sobie przy aplikacji na mokro) Meg'sa All season Dressing. Super przyjemny w aplikacji dressing, bardzo fajnie i szybko przyciemnia. Jeden przejazd i gotowe. Jedyna wada - trzeba kupić galon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@ZANDAR Aktualnie sam połozyłem na plastiki właśnie Koch-a Pss. Ale to to samo co NMPC. Ale z trwałością dam póżniej znać. Bo na razie plastiki leżą nadresingowane na półce . A silnik się składa. 💪😊 Ale myślę że śmiało posiedzi wielu tutaj smarowało nim plastiki pod macha i było spoko . Poniektórzy nawet i Natural Lookiem smarowali. Więc połóż a  sam się przekonasz;). Myślę że spokojnie miesiąc jak nie więcej posiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Qlimaxss napisał:

@ZANDAR Aktualnie sam połozyłem na plastiki właśnie Koch-a Pss. Ale to to samo co NMPC. Ale z trwałością dam póżniej znać. Bo na razie plastiki leżą nadresingowane na półce . A silnik się składa. 💪😊 Ale myślę że śmiało posiedzi wielu tutaj smarowało nim plastiki pod macha i było spoko . Poniektórzy nawet i Natural Lookiem smarowali. Więc połóż a  sam się przekonasz;). Myślę że spokojnie miesiąc jak nie więcej posiedzi. 

Tylko Koch PSS to nie to samo co NMPC, bo ten drugi ma silikon i działa trochę inaczej. W moim przekonaniu lepiej się trzyma powierzchni i dłużej siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopie temat ;) Panowie co bedzie lepszym wyborem na zabezpieczenie uszczelek zewnetrznych które są juz lekko matowe -Koch Chemie Guf Gummifix czy CarPro PERL ?Perl z tego co czytałem chyba nie bedzie dość trwały ...ewentualnie moze jeszcze Koch Plast star ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zajkos10 ja bym ci polecił Perla. Powinien dać rade na uszczelkach, a jak nie na uszczelkach to na plastikach a jak nie na plastikach to na oponach a jak nie na oponach to na dywanikach więc na pewno się do czegoś przyda. 😉  Jeśli trwałość będzie mizerna to spróbuj posmarować uszczelki bez rozcieńczania. Może uszczelki lepiej wchłoną dressing w takie formie i posiedzi dłużnej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zajkos10 większe wyzwanie niż na uszczelkach to ma na oponach. I siedzi na nich mega. Przy aplikacji dressingu kluczowe jest wyczyszczenie powierzchni. Być może koledzy pominęli.

Ostatnio gdzieś nawet wrzucałem zdjęcia Perla po jakiś ośmiuset kilometrach na oponach. Nawet przelecialem środkiem do czyszczenia gumy i nie zszedł. Próbowałem doaplikować look był dokładnie ten sam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, przyłączę się do tematu, z pytaniem.

Jest sobie taka mazda CX-30, jak na załączonym obrazku.

Co byście polecili na te plastiki zewnętrzne? Wcześniej w Civic'u UFO używałem Kocha PSS i robił fajną robotę.
Te na Maździe są świeżutkie i pytam na przyszłość bo teraz ze względu na pogodę nie mogę sam na podjeździe autka ogarniać...

 

cx30_white.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester właśnie nie wiem czy zmieniać  czas leci, pojawiają się nowsze (może lepsze) specyfiki - dlatego pytam. Dzięki za podrzucenie DLUX'a, poczytam sobie o tym.
 
Jak nadal masz Pss to używaj. Skończy się to obczaisz sobie coś innego.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 16:18, pavko napisał:

pojawiają się nowsze (może lepsze) specyfiki

myślę, że chemia już jest na takim poziomie, że koła na nowo nie wymyślą... osobiście zostałbym przy PSS, siedzi na wszystkich plastikach i gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie!
Tylko do wiosny muszę poczekać, bo pogoda nie sprzyja a garażu brak :(
Na szybko widzę, że trim jest tylko do plastików, a DLUX'a położę jeszcze na felgi, więc na ten moment chyba bardziej podoba mi się produkt od Car Pro.

Edit: czy któryś z tych środków bardziej podejdzie do lakierowanych plastików np. na grillu?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.