Skocz do zawartości

Uniwersalny dressing do plastików i gum


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić jakiś uniwersalny dressing do plastików zewnętrznych i gum.

Interesuje mnie produkt, który mogę bez obaw zastosować na elementach silnika oraz elementach zewnętrznych.

W związku z tym mam pytanie, czy Meguiar's Engine Dressing można bez obaw stosować do zewnętrznych uszczelek i plastików ?

Z opisu produktu wynika, że raczej nie powinno być z tym problemu.

Jak wygląda to w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie bo stoje przed zakupem dressingu do zewn. elementow i opon. Moze ktos powie jak zachowuje sie srodek od Temachemu - jak sie trzyma na oponach i czy na plastki zewn mozna go uzywac i jaki jest tego efekt i wytrzymalosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z megsem nie wiem jak to wygląda, ale PB Trim restorer

http://www.sklep.kanar-customs.pl/Dress ... fault.html

i jeszcze mam sprawdzony taki (łącznie z dużym plastikową pokrywą nad deklem zaworów w mondku i zderzakami w volvo):

http://www.mrcleaner.pl/Nielsen-S-A-S-- ... p1018.html

:)

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2010, 09:24 ]

aro_77, jutro lub dziś odbieram takie cos:

http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6377.html

po sobocie mogę zapodać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zdecydowałem się na Megsa do silników, jeśli radzi sobie z plastikami i uszczelkami pod maską to powinien sobie bez problemu powadzić z zewnętrznymi gumami i plastikami, w końcu wykonane są w większości z tych samych materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej uniwersalnym dressingiem jaki znam jest zymol tyre. nadaje się do opon, uszczelek, twardych tworzyw zewnętrznych, gumowo-plastikowych progów (jak w audi np.) i wszelkich podobnych. ale jest bardzo drogi i mały, mimo że super-wydajny. jest też 303 Aerospace protectant - super środek za dobre pieniądze. nie stosowałem go tylko na oponach,ale założę się, że się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie Smartdressing nie nadaje się na plastiki zewnętrzne!

jest też 303 Aerospace protectant - super środek za dobre pieniądze. nie stosowałem go tylko na oponach,ale założę się, że się nada
to będzie chyba najlepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platinum_tyre_dressing_s.jpg

Teoretycznie jest to środek do opon ale z powodzeniem stosuje go tez do fartuchów i plastikowych, czarnych elementów zewnętrznych. Ma konsystencje gęstego mleczka, z wyglądu jest biały. W sumie to na pomysł zastosowania go do plastików wpadłem po tym jak kupiłem dedykowany do tego środek, też TW i okazało się że oprócz innej butelki w środku jest praktycznie to samo - wygląd, zapach, trochę gęstsza konsystencja.

 

Środek łatwo się rozprowadza. Na oponach zaraz po aplikacji jest lekko błyszczący, po całkowitym wchłonięciu opony robią się bardzo przyjemnie satynowe. Efekt bardzo mi się podoba, w sumie to muszę wrzucić fotki do odpowiedniego tematu bo niby TW ale jeśli chodzi o rezultat to na prawdę nie ma się czego wstydzić a nawet efekt jest konkurencyjny w porównaniu do innych produktów.

Bardzo ładnie odświeża też twarde, czarne plastiki - np listwy, plastik podszybia, czarne obudowy lusterek, przy czym znów dając efekt satyny z lekkim połyskiem. Jeśli po nałożeniu wytrze się środek do sucha kurz nie klei się do elementów.

 

Jedyne zastrzeżenie może budzić fakt, że jest to środek na bazie/zawierający silikon. O ile w przypadku gum tragedii chyba nie ma to nie wiem czy jest to dobre dla plastików.

 

Mi z zeszłego sezonu została jeszcze większa część butelki, i o ile zmieniłem praktycznie wszystkie środki to w przypadku tego jestem na tyle zadowolony, że nie szukałem nic nowego (chociaż mam straszną ochotę wypróbować Black Wow :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie Smartdressing nie nadaje się na plastiki zewnętrzne!

 

hmm producent w swoich marketingowych papkach twierdzi, że się nadaje, przeczytałem również kilka opinii potwierdzających tą tezę, pewnie nie utrzyma się tak długo jak gel albo jakiś dedykowany produkt, ale nawet jak wytrzyma miesiąc to bedę zadowolony, w ostateczności zostanie tylko do wnętrza, a do zewnętrznych plastików i plastików w komorze silnika dokupię dedykowane produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz komplet osłon po silnikiem i nie jeździsz po pylących drogach to wytrzyma ze trzy miesiące. Potem łatwiej będzie doprowadzić do takiego samego stanu. Moim zdaniem warto to zrobić. Przyjemnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaaplikowaniu SD na zewnątrz miałem wrażenie jakby środek natychmiast odparowywał...wrażenie jest takie bo praktycznie nic nie "zaczernia",czyli jakby go w ogóle nie było... Trim Detailer od Meg's jest bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza 1 uszkodzonym podczas transportu tylko raz padł spryskiwacz od jednej z butelki, ale trzeba nadmienić, że napełniałem ją chyba z 5 albo więcej razy środkiem z galonowego opakowania więc i tak moim zdaniem całkiem nieźle się trzymał.

 

Zauważyłem, że trzeba uważać, żeby nie cisnąć za mocno jak czuje się chwilowy opór szczególnie przy UQD, bo on ma tam taki dziwny mechanizm, który rusza tym dzióbkiem spryskującym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie Smartdressing nie nadaje się na plastiki zewnętrzne!

 

hmm producent w swoich marketingowych papkach twierdzi, że się nadaje, przeczytałem również kilka opinii potwierdzających tą tezę, pewnie nie utrzyma się tak długo jak gel albo jakiś dedykowany produkt, ale nawet jak wytrzyma miesiąc to bedę zadowolony, w ostateczności zostanie tylko do wnętrza, a do zewnętrznych plastików i plastików w komorze silnika dokupię dedykowane produkty

 

Moim zdaniem SD to i do środka się nie nadaje ale to już kiedyś pisałem. Powiem tak - używałem go ostatnio na zew. plastikach i efekt zszedł po jednym dniu i już nie powrócił ale mimo to wiem ,że smart dressing tam jeszcze jest gdyż mam jeden bardzo wyblakły element który posmarowałem SD i on cały czas jest czarny już od ponad 2 tygodni.

Podejrzewam ,że na oponach efekt szybko zejdzie - choć jeżeli ktoś lubi delikatne wykończenie opon to może mu się spodoba tyle ,że częściej trzeba będzie aplikować.

 

Ze smartów do takich celów jest wymyślony SmartGel. Jest jeszcze produkt clearkota oraz kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.