Skocz do zawartości

6 różności obok siebie :) Gyeon, HOW, ADBL, Prostaff, Fireball


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wciąż mnie korci sprawdzać co jak wygląda itp... to jak jest opcja to się powstrzymać nie mogę. Nie będzie to jakiś wymyślny test a jedynie bardzo okrojone porównanie produktów z innych bajek. Kilku z nich miałem przyjemność użyć dzięki  @Gozdziu23.

Maska przejechana Sonaxem 04-06, wymyta Wipe Out'em. Produkty rzucone na maskę to 2 woski twarde (House Of Wax Sapphire i House of Wax Diamond), 2 w płynie (ADBL SSW oraz Fireball Ultimate Coating Wax), QD (Prostaff CC Water Gold) oraz powłoka w spray (Gyeon Can Coat). Rozlokowanie ich na masce wygląda tak:

 

DSC_0231.jpg.94769de233f777c1fa8913f37a58ed6c.jpg

 

 

Po aplikacji która w każdym wypadku jest banalna (oba twarde woski docierają się dosłownie jednym przejazdem grubej fibry) w tym oświetleniu nie sposób było wyłapać różnic w wyglądzie. Wyjechaliśmy więc na słońce i ....... to samo. Nie widać różnic. Pożegnaliśmy się więc z Bartkiem nieco zbici z tropu i pojechałem do domu. Postawiłem auto w cieniu i tu dopiero daje się różnice zauważyć. Niestety nie miałem już czasu mocno się przyglądać a tym bardziej robić zdjęć więc info o owych różnicach dorzucę jak zejdę pod blok się gapić na maskę.

 

Co natomiast sprawdziliśmy od razu to śliskość poszczególnych produktów ale notatki nie zrobiłem więc może @Gozdziu23 pomoże :) O ile mnie pamięć nie myli to najgorzej wypadł SSW a najlepiej oba House Of Wax.

 

Wątek jest poglądowy i będzie uzupełniony również o kropling i zrzuting H2O :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.... Będzie herezja :)

Gapiłem się dzisiaj na maskę ile mogłem. Nawet w taki stan hipnotyczny wpadłem i nie mogłem się od patrzenia oderwać. I jeśli mam być całkowicie szczery to poza przyciemnieniem niewiele widać. Najmniej przyciemnia SSW. Najbardziej chyba Gyeon. House of Wax - jak na moje oko oba wyglądają identycznie. Różnice pomiędzy nimi są niezauważalne gołym okiem.

Generalnie to chyba w każdym przypadku jeśli lakier jest po korekcie to cudów nie ma się co spodziewać. Cokolwiek by położyć to będzie dobrze. Myślę że dopiero przy lekko już zmęczonym lakierze można wychwycić więcej różnic pomiędzy produktami.

Chwilowo nie mam żadnego szamponu więc z myciem i kroplingiem muszę się wstrzymać pewnie do środy

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z przyciągania kurzu. I tu troszkę zaskoczenie.

Najmniej kurzu jest w miejscu gdzie leży .... SSW, nieco więcej tam gdzie Gyeon i Prostaff. Potem oba House of Wax gdzie przyciągają tak samo. Najgorzej wypada Fireball. Ten przyciąga najwięcej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..przyglądając się woskom House od Wax  (biorąc pod uwagę ich cenę odpowiednio 220 i 320 zł) spodziewałem się 'czegoś' lepszego w porównywaniu z w/w konkurencją :o
Jestem ciekawy ich kropelkowania bo widziałem już kilka fot na fb i wyglądało to...po prostu dobrze. Żadnego szału.

DIAMOND'a idzie dostać bez prowadzenia studia/myjni?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Hmmm..przyglądając się woskom House od Wax  (biorąc pod uwagę ich cenę odpowiednio 220 i 320 zł) spodziewałem się 'czegoś' lepszego w porównywaniu z w/w konkurencją :o
Jestem ciekawy ich kropelkowania bo widziałem już kilka fot na fb i wyglądało to...po prostu dobrze. Żadnego szału.

DIAMOND'a idzie dostać bez prowadzenia studia/myjni?
 

Diamonda nie idzie uzyskac bez studia, diamond jest lepszy od sapphire tak samo jak lepszy jest glasur od titaniuma :) wielu nie zauważy różnicy, wielu powie że nie ma, kilku powie że jest, od trudny temat, przy diamondzie efekt lepiej widac gdy samochód jest obfity w perłe, mocno podbija jej efekt. 
Musimy pamietac tez ze diamond jest full naturalem i siedzi 2-3 miesiace gdy sapphire jest hybrydą syntetykiem z bardzo duża ilością carnauby i on trzyma juz 3-4 miechy :).
Dla mnie faworytem jest can coat, szybkosc aplikacji jak qd, efekty bardzo dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gozdziu23 napisał:


Dla mnie faworytem jest can coat, szybkosc aplikacji jak qd, efekty bardzo dobre ;)

Potwierdzam v2 jest bardzo udanym produktem i przyjemnym w aplikacji. 

Chociaż chyba nawet wolę jego odpowiednik od Tac System. Moonlight jest troche bardziej oleisty, w pozytywnym znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ghost napisał:

Potwierdzam v2 jest bardzo udanym produktem i przyjemnym w aplikacji. 

Chociaż chyba nawet wolę jego odpowiednik od Tac System. Moonlight jest troche bardziej oleisty, w pozytywnym znaczeniu.

jak z trwaloscia moonlighta do can coata, który powinen według producenta trzymać 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto już mocno zakurzone i tak się z kolegą @S3ci0r przyglądaliśmy i kurzowo wygląda tak. Od najmniej zakurzonych

1 - Gyeon

2 - SSW

3 - Water Gold

4 - Sapphire

5 - Diamond / Fireball

 

Różnica pomiędzy 1 i ostatnim miejscem jest naprawdę mocno widoczna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały aptedjt

 

Otóż, jak wiemy auto jest zakurzone jak wielbłąd na pustyni. Wczoraj padało. Po deszczu zerknąłem na auto. I najlepiej zachował się Fireball i SSW w kwestii ładnych kropelek. Potem na równi Prostaff i Gyeon. Najmniej kształtne krople były tam gdzie leżą oba woski od HOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed dodaniem zdjęc kropelek, miałem pytac gdzie się kurde podziały oba woski HOW klasowne jako premium 🤔
Nie wiem, moze mają taką tendencje do taflowania, ale watpie ponieważ obserwuje HOW na różnych grupach fb i nie ma o tym mowy.

Wiem ze to specyficzna maska kolegi, ale deklarowana trwałość np sapphire to 4 miesiące. Tutaj mamy taki efekt po 10 dniach...🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

oba woski HOW klasowne jako premium

No cóż, nie wystarczy chyba napisać, że są premium. Życie czasem dość brutalnie weryfikuje takie określenia. Maska @Strus może i jest specyficzna, ale jednak ukazuje właściwą twarz HOW. Od jakiegoś czasu obserwuję różne wzmianki na temat tych wosków (sam ich nie posiadam) i mówiąc szczerze, to na podstawie dotychczasowych relacji, niczym mnie te woski nie zaskoczyły. Raczej, w mojej ocenie, to bardzo przeciętne mazidła, które mają sztucznie budowany wizerunek wyjątkowości. W tym kontekście, dostępność jednego z nich tylko jeśli mam studio, podtrzymuje chęć budowy takowego wizerunku, a w sumie wydaje się to co najmniej bardzo śmieszne.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie potrafię się w żaden sposób odnieść do tego co się wyrabia na moim aucie. Bo tytani zimy leżeli miesiąc i to nawet nie zimą. Sami wiecie że już naprawdę sporo siuwaxów poddawałem próbie i nawet ciężko się tu jasno ustosunkować do wyników. Dlatego sam kiedyś wspomniałem że jak mogę się tylko wypowiadać i looku. Absolutnie nie o trwałości, Choć ciekawi mnie bardzo to że obecnie SSW i Fireball zachowują się jakby były dopiero co nałożone.

W ramach ciekawostki o której nie wspominałem - pod listwami na bokach auta położyłem Soft99 Hanneri. I kropelkuje jak szalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pkubalak napisał:

No cóż, nie wystarczy chyba napisać, że są premium. Życie czasem dość brutalnie weryfikuje takie określenia. Maska @Strus może i jest specyficzna, ale jednak ukazuje właściwą twarz HOW. Od jakiegoś czasu obserwuję różne wzmianki na temat tych wosków (sam ich nie posiadam) i mówiąc szczerze, to na podstawie dotychczasowych relacji, niczym mnie te woski nie zaskoczyły. Raczej, w mojej ocenie, to bardzo przeciętne mazidła, które mają sztucznie budowany wizerunek wyjątkowości. W tym kontekście, dostępność jednego z nich tylko jeśli mam studio, podtrzymuje chęć budowy takowego wizerunku, a w sumie wydaje się to co najmniej bardzo śmieszne.

Akurat nie ma to tamto sapphire u mnie na wielu autach spokojnie wytrzymuje te 3 miechy 😉 wiec nie ma to tamto docieranie też rewelka, ładnie pachnie, ot dobrze wykonany wosk naturalny, czym w takim razie jest Zymol titanium który wytrzymuje podobnie, tez łądnie pachnie, też super się go aplikuje i dociera 🙂
Przy diamondzie się w pełni zgodze że sztucznie wybudowano mu wyjątkowy wizerunek, jednak tak jak glasur jest to wosk dla troszke skrzywionych umysło brak jakichkolwiek syntetycznych składników, tworzy krótszą wytrzymałość i lepszy look, którego nie widać dla normalnych ludzi 😄 w przypadku glasura często najlepszą robote robi HDC i jakoś tej marki nikt nie krytykuje 🙂 ( no oprócz carbona )
Trzeba zapytać siebie czego oczekujesz od wosków i taki kupić, jak chcesz super kropelek i zrzutu wody to kup fusso i skończyć dalszy rozwój z woskami 😄
Zauważ że how sappire na bokach wyglada nieźle, i co ciekawe kropleki działaja a jest tafla
Czekam dalej, jak pojedynek bedzie wygladał pomiedzy gejonem, fireball-em i water goldem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.05.2018 o 20:37, Gozdziu23 napisał:

pomiedzy gejonem, fireball-em i water goldem

Jeszcze SSW leży

 

W weekend będzie mycie więc pokażę stan maski po 3 tygodniach od położenia. Po 2 najlepiej wyglądało SSW i Fireball

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.