Skocz do zawartości

Mycie - czy bedzie ok


diabeelek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie, czy takie mycie na bez dotyku będzie ok?

1. Opryskuje porządnie auto pianą z bezdotyku,

2. Biorę gąbke/rękawice i myję ręcznie,

3. Splukuję auto demineralką z bezdotyku

4. Nakładam mokry wosk

5. Osuszam auto ręcznikiem

 

Czy może (ale nie wiem czy mnie nie pogonią z wiadrem)

1. Opryskuje porządnie auto pianą z bezdotyku,

2. Biorę swoje wiadro z separatorem i szamponem i myje ręcznie,

3. Splukuję auto demineralką z bezdotyku

4. Nakładam mokry wosk

5. Osuszam auto ręcznikiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ze druga opcja będzie lepsza - pytanie tylko czy mnie nie pogonią z wiadrem :D

Konieczne jest mycie na dwa wiadra czy można zrobić to na jedno?

Jeszcze jedna opcja bez uzycia mojego wiadra:

1. Opryskuje porządnie auto pianą z bezdotyku,

2. Spłukuje to wodą.

3. Opryskuje jeszcze raz pianą z bezdotyku

4. Biorę gąbke/rękawice i myję ręcznie,

5. Splukuję auto demineralką z bezdotyku

6. Nakładam mokry wosk

7. Osuszam auto ręcznikiem

 

Wiem, że najlepiej ten punkt 3. zamienić na swój szampon i wiadro ale czasem nie ma możliwości... a najlepiej to nawet punkt 1. zamienić na swoją pianę aktywną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukac sobie spokojny bez dotyk bez ciecia :rolleyes: w porach gdy jest malo ludzi,i wtedy detailingowo na 2 wiadra najlepiej,ale jesli juz nie ma takiej mozliwosci to zakupilem tez taki szampon od softa99 ktory zaklada uzycie go bezposrednio na rekawicy a nie w wiadrze(choc ja tak stosuje) bo mycie ta ich piana to nie wiem jaki to efekt moze byc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pianownicy ale mam opryskiwacz(jakiś noname z castoramy). Czy są jakieś produkty do takich opryskiwaczy?

Wtedy wjechałbym na myjkę, poleciał opryskiwaczem, poczekał chwile, spłukał demineralka z bezdotyku, potem jakiś szampon(najlepiej też do opryskiwacza), wymycie gąbką, spłukanie i spadówa z myjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Łodzi i gdy w tygodniu potrzebuje umyć auto konkretnie to jadę na bezdotyk, w nocy. Najczęściej po godzinie 22 jest już pusto. Nawet kilka razy spotkałem się z kimś kto podobnie jak ja, podjeżdża wyciąga dwa wiadra i leci :) Może w taki sposób pokombinuj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Patryk14 napisał:

Tylko zamień że najpierw wosk ten płynny potem nabłyszczaniem spłukać i można wycierac.

No ale po myciu szamponem i tak musiałbym spłukać więc dochodzi jeszcze jeden punkt. Po myciu szamponem, spłukuję, nakładam mokry wosk, spłukuje i suszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym splukal tylko i wysuszyl a potem jakiś dobry qd nałożyć i będzie lepiej niż ten wosk w myjniach. A jak chcesz efekt na dłużej to ssw na splukany lakier i wtedy tylko ręcznikiem wysuszyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o woskach typu wet protector SG lub coś podobnego. Chemii z myjki bezdotykowej nie chcę używac. Jedynie do spłukania i przetarcia gąbką.

Czyli podsumowująć program:

1. Opryskuje porządnie auto pianą z bezdotyku,

2. Spłukuje to wodą.

3. Opryskuje jeszcze raz pianą z bezdotyku

4. Biorę gąbke/rękawice i myję ręcznie,

5. Splukuję auto demineralką z bezdotyku

6. Nakładam mokry wosk

7. Spłukuje deminaralką w celu aktywacji wosku

7. Osuszam auto ręcznikiem

 

Jest opcją najlepszą jesli nie możemy zastosowac swojego wiadra.

Natomiast użycie opryskiwacza na myjce nie powinno być problemu...czyli wtedy punkt pierwszy zamieniam na pre wash z mojego opryskiwacza a reszta jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeelek wiem o czym mowisz bo sam z czystej ciekawosci bede testowal taki produkt od Boncer's,ponoc nawet trzyma ok 2 miesiecy,ale przy nakladaniu w cieple dni trzeba uwazac bo moza szybko zasychac i zostawiac smugi wiec nawet partiami sie go naklada i splukuje,osobiscie jesli jako jedyne zabezpieczenie wolalbym jak koledzy sugeruja dac cos w spraju na suche auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, diabeelek napisał:

Ale do SSW to jeszcze musiałbym jakiś cleaner zapodać, potem ipa itp. a nie mam warunków.

A mi chodzi głównie o najlepszy sposób mycia na myjce bezdotykowej bez swojego sprzetu, ewentualnie z prewashem z opryskiwacza.

Nie jest to konieczne choc efekt i trwalosc bylaby lepsza,zawsze tak robie jak ktos znajomy mnie prosi by mu autko ogarnac w 1-2 godziny,i na detailingi nie mam czasu ;) pozatym SSW o ile pamietam i na mokre mozesz aplikowac i wycierac,choc na sucho pewnie bardziej trwaly efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz na myjnie. Na wstępie przed wjazdem zrobiłbym szybką kanapke z pricka na smole po jakiś 3-4min jak sobie popracuje dorzucić jakiegoś deirona może być tani i dobry K2 roton. Potem jak masz myjnie z aktywna piana to pianę jak nie to proszek. Oblatujesz całe auto splukujesz je, potem dajesz znowu proszek i możesz rękawica bardzo delikatnie umyć. Po takim umyciu dajesz spłukiwania. Wysusza auto i wrzuć na nie ssw od ADBL albo jakiś qd. Ssw napewno o wiele dłużej potrzyma. Można go na mokry lakier ale ja zawsze dawałem na suchy.
Nie jest to może mega profesjonalne ale znam ten ból jak nie można zrobić wszystkiego zgodnie ze sztuką. To co Ci wypisałem jest według mnie najlepsza opcja w takim wypadku. Jeśli masz możliwość zamiany drugiego mycia proszkiem na wiadro i rękawice to jeszcze lepiej, jak nie to aż tak ogromnej tragedii nie będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście korzystam z 6 różnych myjni bezdotykowech które są usytuowane w różnych częściach miasta. Jak przed korektą czy przed przygotowaniem auta do aplikacji  wosku (wosk nakladam w garazu) to spędzam na stanowisku 1-2 godziny. Mam cały arsenał z pianownicą i itp. Dwa wiadra  na luzie sobie stoją.Nawet na stanowisku glinkuje. Korzystam tylko z programu do spłukiwania i nikt nie zwrócił uwagi. 

1 minutę temu, Balzac napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabeelek napisał:

A powiedzcie mi czy mogę na Sonax BSD po spłukaniu wodą pryskac Wet Protectorem od SG?

To nie ma kompletnie sensu bo Wet Protect splynie z BSD bardzo szybko,albo jedno albo drugie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menior dzięki za wytłumaczenie.

Znalazłem opryskiwacz w piwnicy - noname 2L - czy warto do niego dokupić jakiś szampon lub pianę aktywną (bez piany) aby wstępne mycie i właściwe zrobić z jego użyciem, tzn. podjeżdżam na myjkę ze swoim opryskiwaczem/spryskuje auto jakimś pre wash'em, chwile czekam następnie spłukuję bezdotykiem i znowu czymś opryskuje, biorę rękawice/gąbkę, myje auto, spłukuje bezdotykiem i dalej jakiś suszenie/QW/SSW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5/17/2018 o 12:35, diabeelek napisał:

Menior dzięki za wytłumaczenie.

Znalazłem opryskiwacz w piwnicy - noname 2L - czy warto do niego dokupić jakiś szampon lub pianę aktywną (bez piany) aby wstępne mycie i właściwe zrobić z jego użyciem, tzn. podjeżdżam na myjkę ze swoim opryskiwaczem/spryskuje auto jakimś pre wash'em, chwile czekam następnie spłukuję bezdotykiem i znowu czymś opryskuje, biorę rękawice/gąbkę, myje auto, spłukuje bezdotykiem i dalej jakiś suszenie/QW/SSW

tak. np wlewasz do opryskiwacza Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, czyli by to wygladało w ten sposób.

Podjeżdzam na myjke, opryskuje SG Pre Wash Citrus Oil, czekam z 5 minut, spłukuje auto, następnie czy mogę znowu opryskać auto tym pre washem i poleciec rękawicą(czy nie bardzo),  nastepnie spłukać, osuszyć i nałożyc wosk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,

można, ten citrus jest mocny jak sama nazwa wskazuje pre-wash ;) więc dużo już usunie brudu. jak chcesz na bezdotyku, to spłucz, nanieś pianę +rękawica, spłucz. Do wosku daleka droga, ale jakiś QW można. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.