Skocz do zawartości

Herrenfahrt Reifenpflege


lol19pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chciałem wam przedstawić produkt niszowy: Herrenfahrt Reifenpflege - produkt do nabłyszczania opon i innych elementów gumowych.

RpeC6tMh.jpg

 

Najpierw trochę o samym produkcie:

Jest to wodnisty żel, o czarnym kolorze, zapakowany w bardzo fajny szklany słoiczek, dodatkowo w pakiecie dostałem fajne czarne słoneczko jak do wosków.

Sv3p73kh.jpg

IBTzZoBh.jpg

 

To nie będzie długi test, zatem przejdźmy do mycia i nakładania na oponę.

Oto obiekt testowy, 2 letnia opona michelin.

GPdgyY3h.jpg

Opona została wymyta przez 4detailer- dla mnie słabo (na górze jeszcze brudna), ale to dużo mnie powinno wpłynąć na wygląd i trwałość.

sY0ZC06h.jpg

Na to nakładam dosyć mocno za pomocą słoneczka i oto:

vOBmwDAh.jpg

Jak widać mocno się świeci, producent zaleca odczekać 30 minut i ewentualnie przetrzeć. Tak też uczyniłem.

Po 30 minutach:

ea51bDmh.jpg

I po dotarciu:

KwzXYIIh.jpg

Efekty oceńcie sami.

C824oJfh.jpg

A tak to wyglądało po 1 dniu i 60km w deszczu. Jest to inne koło, niż wyżej, dlatego, że tego nie docierałem po 30 minutach tylko zostawiłem. Jak widać, środek jest ciemniejszy od zewnętrznej strony.

wsI5isDh.jpg

A tak wygląda kropelkowanie po 2 dniach jazdy w deszczu i po umyciu SG pw citrus oil i spłukaniu myjką.

 

8QEmcJ3h.jpg

A tak wygląda po jakichś 500km, jak widać dressing lekko przybladł ale też ciągnie dużo brudu. To na razie koniec tego testu, ponieważ zostało zmyte i zastąpione innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem możliwość bawienia się tym żelem. Bardzo łatwa aplikacja, efekt który bardzo mi się podoba i co fajne to kompletnie nie brudzi rąk podczas i po aplikacji.
Świetny produkt-polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Jak z czymś porównam, to wtedy będzie porównanie a nie test :D Zaktualizowałem też ostatni etap.

Nie ma tutaj za bardzo co pokazywać, czernidło fajne, łatwo się nakłada, samemu można wygląd dostosować (docierać lub nie), ale bardzo ciągnie brud, i bardzo szybko blednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na prośbę @Eryczek położyłem dziś Herrenfahrt Reifenpflege na testową półtoraroczną oponę, którą wcześniej wymyłem 3x tire cleanerem.

Oponę podzieliłem na 3 części. Na pierwszą pójdzie jedna warstwa, na drogą - dwie, a trzecią pozostawię kontrolnie bez dressingu.

start_opona.jpg.dfbe9ae900554c7471afd61835ddaa5b.jpg

Aplikacja mega przyjemna, co ułatwia konsystencja kremu, szybka (trochę uwagi wymagają żeberka na tych "Michałkach"), zaś sam produkt jest bardzo wydajny i przyjemnie pachnie.

Tu chwilę po aplikacji jednej warstwy:

34773351_poaplikacjidressingu.jpg.5e1900f7d738faa5d0717af3f8c5ab13.jpg

1743715549_swiezopo.jpg.6fd7a3a0feb7817509b17b97082a47fa.jpg

Różnica między oponą z położonym świeżo Herrenfahrt Reifenpflege i bez:

roznica.jpg.c98af26bba5aabe17d51de54571ffb3b.jpg

Odczekałem 30 min (wg instrukcji tyle czasu potrzebuje dressing na wyschnięcie). Kładłem go dość bogato, więc u mnie jeszcze nie wysechł całkowicie:

po30min.jpg.86868621876bc9266a72f7f798eeb2fa.jpg

roznica2.jpg.9f18083430619bfcb68603db80ba6891.jpg

Na lewą górną część położyłem drugą warstwę i znowu włączyłem stoper na 30min. Tu różnica między (lewa strona) jedną warstwą, a (prawa strona) dwoma:

roznica3.jpg.9ecbf671248cee4a2977e3b9fbc6fca1.jpg

Tu odwrotnie:

roznica5.jpg.2ca2a65410f455467c0de8e6e66f3758.jpg

Bez i z jedną warstwą :-D:

roznica4.jpg.4100a0ff7f8f3fc19de66081b7bddce0.jpg

Dwie warstwy i bez:

roznica6.jpg.a3b5a36bc44bebe5d3de22d415465f22.jpg

No i całość:

cala.jpg.308e1f2910fb523375295fd8a7846a5b.jpg

final.jpg.fbd20930773171963845f8f0d90ad47d.jpg

Dressing dał efekt mokrej opony, lecz guma nie błyszczy się zbytnio. Czuć, że jest ona nawilżona, możliwe, co deklaruje producent, że dressing będzie ją chronił przed pękaniem i blaknięciem.

Po konsystencji kremu nie spodziewałbym się jednak jakiejś mega trwałości. Produkt ciekawy, bardzo łatwy w aplikacji, pozostawia nienachalny "look" na oponie, co lubię. Sprawia wrażenie "naturalnego" :good:

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel znając Twój gust, to produkt rzeczywiście powinien Ci się spodobać :good:Nie jest to na szczęście dla mnie sztuczny, mocny "shine" jak przy Soft99 Black Black. Dodatkowo przedstawiciel tej firmy na PL zapewniał, że produkt jest mega dopracowany, ma "solidny" skład, który powoduje, że w dłuższym okresie czasu guma jest dobrze zabezpieczona. Nie ma tu mowy o brązowieniu, pękanie, czy jakiś wykwitach. 

Kilka postów wyżej pytałeś o wagę. Zważyłem :-) Waga brutto to 210g.

Moim zdaniem dressing również świetnie nawilży uszczelki drzwi.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 na jedną oponę, bodajże cztery razy, zanurzyłem róg aplikatorka ADBL w słoiczku z dressingiem. Produkt mega wydajny, wygląda na to, że starczy spokojnie na kilkadziesiąt opon :good: Konsystencja zbliżona do sztucznego miodu.

Importer tej firmy na Polskę zachęcał do zakupu ich chemii, zachwalając niski koszt jednostkowy aplikacji wielu produktów Herrenfahrt. Ja mu wierzę :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Thomas napisał:

wg mnie szału nie ma.

Patrząc po tych 500km, to Nielsen Brillance lepiej sobie radzi.

Szału nie ma pod względem czego ? trwałości ? błysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi dressing wsiąka i częściowo odparowuje. Na żywo do matu trochę mu brakuje, więc to raczej takie ujęcie. Opona wyraźnie odżyła. Tak jak pisałem:

13 godzin temu, paperson napisał:

Dressing dał efekt mokrej opony, lecz guma nie błyszczy się zbytnio. (...) Nie jest to na szczęście sztuczny, mocny "shine" jak przy Soft99 Black Black.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Domel napisał:

Szału nie ma pod względem czego ? trwałości ? błysku ?

pod względem wyglądu , jak wspomniałem Nielsen Brillance lepiej wygląda,trwałość też ma bardzo dobrą.

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paperson napisał:

niski koszt jednostkowy aplikacji wielu produktów Herrenfahrt. Ja mu wierzę :-)

Hmm, szampon za >100 zł na 10 myć ;)?  https://www.herrenfahrt.com/en/paint-exterior/cleanser/5/washing-concentrate?c=69
Chciałem napisać coś jeszcze, ale ugryzłem się w język 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Fredi88 napisał:

Hmm chcą być chyba trochę premium wśród kosmetyków. Z drugiej strony 2.5e za 1 mycie to raczej nie tragedia prawda? Za 2.5e można co najwyżej opłukać auto na bezdotyku 😉

Ja nie mówię, że to dużo czy mało, odnoszę to tylko do tego co powiedział przedstawiciel 😉 Np. carchem na 15L leję 10 ml (co i tak jest za dużo, bo wychodzi że 7-8 ml powinienem). Tak samo bilt hamber - Leję 8 ml na 15L. To jest faktycznie duża wydajność.
Jakoś tak po prostu jak na 4-letnią firmę, która jest "startupem" z inwestorami, brodaczami na zdjęciach, "ręczną produkcją" to chyba masz rację - chcą bardzo mocno wpisać się w trend. Ufam jednak bardziej SV czy nawet autoglym. Z drugiej strony, z racji obcowania z tą branżą na codzień, mocno doceniam ilość pracy i staranności włożonej w tzw. "product branding". Jest bardzo bardzo wysoki poziom. Ale koniec offtopu 🙂

Sam efekt bardzo mi się podoba. Jest tak jak napisał kolega - mocne przyciemnienie bez odbłysku. Wygląda bardzo ciekawie. Sam efekt najbardziej chyba podobny do Gtechniq T2 z tego wszystkiego co używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2018 o 18:10, AreK napisał:

Miałem możliwość bawienia się tym żelem. Bardzo łatwa aplikacja, efekt który bardzo mi się podoba i co fajne to kompletnie nie brudzi rąk podczas i po aplikacji.
Świetny produkt-polecam!!!

Nie brudzi rak za to brudzi ubrania, prze ten czarny barwnik, podobno nastepne wersje maja byc przezroczyste
Mnie ten produkt sie podobal, latwosc aplikacji, nie brudzaca formula no i fakt ze wszystkie produkty herrefahrt-a sa bezpieczne dla zdrowia bez zadnych dziwnych skladnikow mnie kupil

Jednak firma troche probuje byc za bardzo premium i "innowacyjna" a brak mom zdaniem jej troszke korzenii.
Fakt dressing fajny, fajne sloiki dobra stylistyka prosta i schludna jak sama firma mowi produkty dla gentelmenow ale jedyny na swiecie wosk z tlenkiem boru za prawie 1000zl no to ten... albo zestaw do skory dla old timerow mysle kozak, wyglada pieknie, fajne butelki sam bym kupil ale cena kosmos, dodatkowo sam przedstawiciel w polsce (ta sama osoba od madcow) nie potrafil troszke powiedziec co dokladnie jest w tych butelkach do skory oprocz tego ze to zwykle impregnaty.
Asortyment dziwny politury, notesiki, zestawy.. nie moja bajka, za to chemia dobra, tylko przeplacona.
Aa no i quik detailer, tu gratuluje swietny produkt, serio

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.