Skocz do zawartości

Audi A3 Candy White 2009 - niby OK, jednak...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Ronin78 w sumie nie miałem okazji próbować suszenia wodą - glównie dlatego że na bezdotyku mam jedynie wodę pod ciśnieniem 🙂

W kwestii reloadu - nie ma dedykowanego do Mrfix, stąd zjadę powłokę do zera, potem eraser, Cleaner i położę nową powłokę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT 19.06 - półtora miesiąca po aplikacji powłoki - pierwsze mycie ręczne.

Auto względnie czyste - myte wyłącznie kombinacją piany aktywnej i wody zdemineralizowanej (żadnych szczotek, żadnych gąbek, żadnych fibr) - jednak z bliska widać lekki film na lakierze:

vvwdZtB.jpg

pxRJeCl.jpg

 

Ostatnio zamówiłem szampon Sonax Green Lemon - a co tam, razem z wysyłką wyszło 29,50zl za 2l szamponu - baniak jak płynu do płukania 🙂

7CBn2if.jpg

 

Dozowanie wg Sonax to 2-3 nakrętki na 10l wody - wlałem 2 nakrętki na wiadro 10l - szampon bardzo ładnie się pieni i na świetny zapach - pomiędzy zieloną herbatą a cytryną:

aDoqVph.jpg

 

Zanim rozpocząłem mycie ręczne, postanowiłem spłukać auto pod ciśnieniem:

 

 

Jak widać, pomimo widocznego filmu z kurzu i brudu auto nadal ładnie kropelkuje, także w dolnych partiach drzwi:

VUC3Zkd.jpg

 

Lecimy z myciem:

jM8Igu0.jpg

 

Chwila prawdy - przystępuje do płukania:

mL3oMXK.jpg

 

Relacja z płukania - zwróćcie uwagę na to jak zachowuje się powłoka po myciu ręcznym szamponem z neutralnym PH:

 

 

Finał:

804zkOK.jpg

dHcTlt4.jpg

3aPkqw4.jpg

 

@Ronin78 wisienka na torcie - tzw. próba czajnika czyli suszenie wodą:

Podsumowując: jest dobrze 🙂

BTW - to neutralne PH szamponu to naprawdę jest - w końcu szampon który mogę używać bez rękawic w obawie że na drugi dzień będę miał suchą i pękającą skórę dłoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git, kropelkowanie i zachowanie podczas mycia tak jak u mnie na RAV4, aczkolwiek przy drugim myciu mechanicznym osuszanie wodą mi nie wyszło, przynajmniej dach i maska, boki jakby lepiej. Zrobię filmik jak minie miesiąc, będzie to trzecie lub czwarte mycie szamponem. Biorąc całokształt pod uwagę cena/jakość - jak widac powyżej MrFix na ten moment ma się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

7.07 aktualizacja - drugie mycie ręczne (Sonax Green Lemon); w międzyczasie dwukrotne mycie na bezdotyku - powłoka siedzi jak zła, zrzut wody bardzo dobry, suszenie wodą nadal działa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja. Za szampon Sonaxa przepłaciłeś😉 Ja rok temu za taki sam zapłaciłem 19zł, w lokalnym sklepie motoryzacyjnym. Starcza na długo, tymbardziej ze w tamtym roku aby raz myłem auto w domu i raz na myjni ręcznej, reszta myć to bezdotyki. Ale w zimie jakoś znalazłem to forum i teraz tylko w domu myje. Zapach tez fajny. POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Torbba moim zdaniem problem łapania kurzu jest znacznie mniejszy jak w przypadku konwencjonalnych wosków. 

Kwestia łapania brudu - auto zauważalnie wolniej się brudzi, większość zanieczyszczeń ładnie spływa z powierzchni karoserii. 

EDIT 16.07 po ulewnych deszczach (2,5mc od aplikacji powłoki):

5LUcDr7.jpg

9ZgOzG8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja na 18.08 - równo 3,5 miesiąca od aplikacji powłoki (przejechane 3500km) - szybka obczajka co i jak:

9QUgayd.jpg

Nie wiem co jest na rzeczy ale nasze auta uwielbiają... gołębie. Tak, gołębie - non-stop włażą pod samochody i coś sobie dziubią w zawieszeniu, podwoziu - za każdym razem trzeba sprawdzać żeby ich nie rozjechać:

fzNZa7J.jpg

tmjIRxx.jpg

Po bliższej inspekcji widać że niby wszystko ok, jednak w rzeczywistości zdążył uzbierać się film brudu, który zapchał powłokę:

1UfD5kH.jpg

m1YY9Fs.jpg

Po splukaniu brudu myjką ciśnieniową widać że dolne partie przestały kropelkować - góra (dach, maska) mimo zakurzenia nadal wykazują hydrofobowość:

5GPfn2d.jpg

K7B2wyO.jpg

Do mycia ręcznego użyłem szamponu Sonax Green Lemon:

UH8n3H0.jpg

Jeszcse tylko odpedzić gołębie i można myć 🙂

E0ZPmzy.jpg

Piana szamponu Sonax zasycha dosyć szybko, stąd trzeba się uwijać:

Wuc2wQv.jpg

THT60Cl.jpg

Po umyciu samochodu standardowo już odgarniam gołębie, odpalam myjkę i płuczę auto - na szczęście ewentualne zacieki z szamponu można łatwo spłukać wodą pod ciśnieniem:

hiC5Hss.jpg

Poniżej przedstawiam filmy z płukania auta - zobaczcie czy powłoka zdechła czy została odepchana:

 

 

 

 

 

Jak widać, powłoka jednak żyje - i ma się dobrze - także na dołach drzwi czy na tylnej klapie, zderzakach. 

Poniżej zdjęcia kropelkowania maski:

1BGHHXT.jpg

wAQZNXg.jpg

txFvtF7.jpg

Kolejny etap - tzw. próba czajnika - czyli suszenie wodą 🙂

IcIDdwO.jpg

 

Suszenie przebiegło bez żadnych komplikacji - pełny zrzut wody. 

Finał - po wysuszeniu sprężonym powietrzem:

p7RWWwH.jpg

URVs9Zu.jpg

FLLJqBb.jpg

Podsumowując, jak na powłokę za kilkanaście złotych (w dodatku nie podbitą żadnymi reloadami) powłoka ma się dobrze - odpycha wodę jak w dniu aplikacji. 

Obserwujemy dalej - @damiano2007 śmiało aplikuj - powinno być dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.