Jump to content

Recommended Posts

@Mirabel ten szampon przy 1:2000 się bardzo nie pieni. Po wzbudeniu piana będzie ale nie jest to wieczna czapka. Tak ma być. Co do tłustych pozostałości. Zużyłem całą butelkę i robię kolejną. Nie miałem problemu do tej pory i szampon się pięknie wypłukiwał i nie miał wpływu na hydro. Wczoraj pierwsze mycie nową butelką i miałem problem z wypłukaniem. Nie tyle tłuste co został jakiś osad. Muszę sprawdzić przy kolejnych myciach.

Ogólnie, do tej pory, mój szampon numer jeden.

• Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@DaV zdecydowanie RRC,

W ostatnim filmie Forensic Detailing z testem szamponów, koleś wspomniał, że Adam's (klasczny albo ultra foam) bardzo długo siedzi, i pomaga umyć latem bez przysychania. Minusem jest cena za mycie.

Ja tobie polecę trochę drożej, ale za to plus mega tego szampony - możliwość mycia w słońcu.  Funky Witch Wash&Posh   Lub budżetowo a dobrze  Detailink Neutral Hand Shampoo

Posted Images

3 minuty temu, Mirabel napisał:

Myjką nie wzbudzałem piany a zwykłym ciśnieniem z kranu. Oprócz tego, że mało piany to nie było żadnego problemu.

To się nie ma co dziwić że piany nie było :-D

• Moderator
8 minut temu, kaktusPL napisał:

Jaki mocniejszy szampon polecacie do usunięcia fusso, jakis qd itp ? Myślałem nad autoland aktywny, da radę ? jak tak to jakie stężenie ? 

Umierajace Fusso zeszło mi z Chemical Guys Clean Slate

Autoland aktywny mi nie sciaga nawet Qd-ka,nie wiem skad mit o jego mocy...tylko cleaner daje nam pewnosc sciagniecia wszystkiego przed nalozeniem nowego 

W dniu 4.08.2020 o 13:45, menior napisał:

Autoland aktywny mi nie sciaga nawet Qd-ka,nie wiem skad mit o jego mocy...tylko cleaner daje nam pewnosc sciagniecia wszystkiego przed nalozeniem nowego 

Bo Autoland aktywny jest na forum przereklamowany - uznaje się go jako mega kosę, niektórzy to by cleanera po nim nie używali, a prawda jest taka, że to po prostu czysty szampon, dobrze zastępujący różne dużo droższe szampony "pro". Ale Autoland ma jeszcze jeden ciekawy szampon do tego celu - w 3-litrowych opakowaniach, którego leje się 150 ml na 10 l wody przy "ultra" myciu. Daje znacznie lepszą poduszkę pod rękawicą i tym samym lepiej spełnia swoje zadanie. Za swoją butlę zapłaciłem dychę w jakiejś promocji w Carrefourze, więc cena śmieszna.

• Lubię to 1
  • 2 months later...
  • Moderator

Słuchajcie, szampon FX Protect żółty. Dziś go męczyłem. Co możecie mi o nim powiedzieć ? Słyszałem - nie wiem - że to czysty odtłuszczający szampon u mnie wychodziło mi zawsze ph neutralne. Piana znikoma, fajny poślizg, ale mam wrażenie, że zabija LSP z każdym myciem.

Dajcie coś od siebie w tej sprawie bo męczy mnie to.

18 minut temu, kamil598 napisał:

@Domelteż mam takie odczucie, myłem nim ostatnio jak i dzisiaj i przed myciem jako takie krople czyli LSP było, po myciu 10ml na 10 litrów wody czyli najmniejsze stężenie i była tafla

Raczej te odtłuszczające to słabe LSP podgryzą. On nie jest typowo pod powłoki mocno odtłuszczający i oczyszczający powłokę.

• Moderator
3 minuty temu, V1RU$ napisał:

Raczej te odtłuszczające to słabe LSP podgryzą. On nie jest typowo pod powłoki mocno odtłuszczający i oczyszczający powłokę.

No to z Enzo i Cover dość mocno po dupie dostali po nim..... ale będę sprawdzał dalej.

17 minut temu, Domel napisał:

No to z Enzo i Cover dość mocno po dupie dostali po nim..... ale będę sprawdzał dalej.

Ja jak dostałem od @D@ViDpróbkę odtłuszczającego UltraCoat, to po QD i NW od Glaco (fakt kilkumiesięcznej) nie zostało nic - pozamiatał. Chyba mocniejszy od mojego faworyta do tych spraw DM Reset.

@Domela może do takiego serwisu używaj jakiś kwaśny szampon.

• Lubię to 1

No u mnie 10ml nie zabijało lsp chyba, że jakieś lekkie qd'ki. Pieni się mało, ale poślizg ma. Używam przed korektą/cleanerem ale nie robi mi tafli. W stężeniu tak 2-2,5x jak zalecane nieźle sobie radzi z zlepionym pszczelim pyłku. pH u mnie dopisze jutro

• Lubię to 1

Szampon Fx Protec Car Shampoo (żółty) używam wyłącznie na etapie przygotowania auta do korekty/woskowania oraz jak miałem powłoke FX Protec Vision. Według zaleceń, co piąte mycie ma być żółtym szamponem. 

Kiedyś z ciekawości zmierzyłem ph koncentratu i zszokowałem się, że szło kwaśne. Nie pamiętam dokładnie wyniku. 

Raczej nie zaliczałbym go do czystych szamponów, do bieżącej pielęgnacji. Tylko raczej do tych odtykajacych, odtłuszczającym, ale.... Nie jest mocarzem. Tak jak mówi @V1RU$ teraz moim mocarzem jest Ultracoat. 

• Lubię to 1
  • Moderator

Żółty FX nie służy do bieżącego mycia. Został zrobiony zeby ściągnąć umierające woski badz qd. Ja uzywam go po korekcie zeby wymyć resztki past, bedz przed woskiem 

Do bieżącego mycia służy FX zielony 

• Lubię to 1

tak jak wyzej, ja uzywam go przed korektą i po, jak chce wymyć resztki pasty, 50ml na 10L wody robi niesamowitą tafle na lakierze, na umierajacych lsp go nei sprawdzałem, w sumie mam maske testową i musze zobaczyc jak on zadziała na umierajace woski i powłoki 🤔 Do bieżącego mycia bym go nie stosował bardziej jako odtykacz do powłok 

• Lubię to 1

Ja do odtykania używam  od 4detilaera candy yellow shampoo - odtłuszczający szampon. 

Albo coś z kwaśnych - good stuff albo elitedetailer jako średnie kwaśne szampony.

4detailer sour shampoo - jako kwaśniejszy szampon 🙂

wszystko zależy od tego czym się zatkał wosk, w jakim środowisku auto się kręci.