Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2018 o 19:42, Strus napisał:

A kwestii funkcyjnych szamponów o przyzwoitej cenie możecie mi podrzucić ze 3 propozycje szamponu który

a) odtłuszcza

b) w mniejszym stężeniu odtyka (np Moonlighta) a nie zżera

c) w większym stężeniu ściąga LSP

Ponawiam prośbę. Coś poza Autolandem bo ten ściąga dość słabo nawet mimo sporej dawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strus napisał:

Ponawiam prośbę. Coś poza Autolandem bo ten ściąga dość słabo nawet mimo sporej dawki

https://www.pielegnowacauto.pl/ultracoat-shampoo-500ml-szampon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoland malo sciaga? Wczoraj 100 ml na kubel ok 15-17L sciagnal tygodniowy  bsd (lub ssw bo musze dopytac) za pierwszym podejsciem  i zreszta nigdy nie mialem z taka dawka zadnych niespodzianek, czyli auto nim kilkukrotnie myte w czasie przygotowywania do korekty  zawsze taflowalo. 

Odtykanie tez mu dobrze wychodzi i najczesciej zapchane doly drzwi i tylna klapa po umyciu zawsze zaczynaly na nowo kropelkowac, a stezenie przy normalnym myciu robie o polowe mniejsze czyli 50ml na 15-17L . Jak zachowa sie TSM po potraktowaniu go wysokim stezeniem szamponu tego nie wiem bo nie mam auta z ta niby powloka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Ponawiam prośbę. Coś poza Autolandem bo ten ściąga dość słabo nawet mimo sporej dawki

jak dla mnie to szukasz czegoś co nie istnieje. Coś co ma odtłuszczać zeżre ci wosk. Więc albo coś co dobrze myje i nie ściąga wosku albo coś co robi "reset" lakieru :)  umyłem przed woskiem na zime auto ludwikiem :)  usunał super stary wosk z lakieru, co ciekawe dobrze sie nim myło bo ma bardzo duży poślizg.  Być może fanatycy detailingu woskujacy co tydzień auto pukną się w czoło, ale zazwyczaj prosty sposób bez kombinacji jest najlepszy w efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Fredi88 napisał:

Citrus Oil jako "szampon" do ściągania wosku.

Stricte do ściągania to mam AB Wax Off . Nie potrzebuję kolejnego produktu. Chciałem alternatywę dla Autolandu. No ale skoro @powalla mówi że do odtykania powłok daje radę to może spróbuję nim TSM potraktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz mała herezja :mrgreen: Ostatnio w Kauflandzie znalazłem taki szampon:

DWDn3yJ.jpg

upeng2U.jpg

Zwróciłem uwagę, bo zauważyłem zadziwiającą zbieżność kształtów butelek:

CZgsnn9.jpg

Ten płyn uchodzi za bardzo dobry, więc pomyślałem, że szampon też może warto byłoby przetestować. Made in Germany - to nie może być lipy. Akurat pod względem konsumenckim jestem stuprocentowym germanofilem. Pokutuje u mnie mit, że niemiecka chemia jest bardzo dobra jakościowo. A jeśli o inne produkty K-Classic chodzi, to nie mam powodu, by sądzić inaczej. Na przykład koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy (ale ten wyprodukowany w Niemczech, brzoskwiniowy) to kapitalny booster dla zimowego płynu do spryskiwaczy, dużo lepszy, niż rodzimy Autoland. Generalnie jest bardzo ok.

Ta butelka nie ma żadnej uszczelki ani blendy, więc szybki niuch z butli i czuć tam cytrusy z chemią. Zważywszy na treść tylnej etykiety, szampon jest raczej zasadowy. Pewnie coś w stylu czerwonego Autolanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Używał ktoś: Meguiars Car Wash Plus

 

obraz.png.102a85333cc746b09d452fb51be77b1e.png

 

Cytat

Szampon Samochodowy „All-in-One”

Szampon samochodowy +usuwanie owadów + odżywianie/polerowanie

Oszczędza czas! Stosuj bezpośrednio na rękawicę do mycia auta

Bezpieczne dla wszystkich lakierów

Super skoncentrowany. 30ml na 11 litrów wody

Meguiar’s Wash Plus + to zupełnie nowe podejście do mycia Twojego samochodu. Jest to szybki i łatwy sposób na spa dla Twojego auta, które nie wymaga mieszania szamponu z wodą w wiadrze. Po prostu nałóż bezpośrednio na rękawicę do mycia auta, delikatnie przemyj lakier i spłucz. Ta rewolucyjna koncepcja pozwoli zaoszczędzić czas, delikatnie czyszcząc i usuwając uporczywy brud, owady i smołę, a nawet bezpiecznie wypoleruje lekkie ślady zarysowania. Dzięki tej unikalnej, skoncentrowanej formule produkt starcza na długo, dając Ci możliwość umycia ponad 20 aut. Wash Puls – to o wiele więcej niż tylko szampon!

SPOSÓB UŻYCIA:

Dobrze wstrząsnąć.

Dla uzyskania najlepszego rezultatu, należy stosować na chłodnej powierzchni, która znajduje się w cieniu.

Najpierw spłucz pojazd, aby usunąć luźne zanieczyszczenia.

Dokładnie zwilż rękawice z mikrofibry (Meguiar’s Microfiber Wash Mitt X3002) i nałóż niewielką wstążkę szamponu Car Wash Plus +.

Pracując od góry do dołu, przemyj jedną część karoserii na raz, spłukując natychmiast po umyciu.

Nie dopuścić do wyschnięcia produktu na powierzchni (jeśli tak się stanie, należy ponownie umyć i przepłukać dotknięty obszar).

W razie potrzeby zmocz i ponownie nałóż produkt na rękawicę.

Dla uzyskania dodatkowego efektu czyszczenia, przy zabrudzeniach takich jak mocno przyschnięte owady i zarysowania, wykorzystaj siłę polerowania produktu kilku krotnie przesuwając rękawicą po zabrudzonej powierzchni.

Szampon Car Wash Plus można być również stosowany do tradycyjnego mycia wiaderkiem. Ponieważ jest super skoncentrowany, wymieszaj 30ml szamponu na 11 litów czystej wody. Aby uzyskać najlepszy rezultat i maksymalne czyszczenie, należy stosować bezpośrednio na rękawicę do mycia. WSKAZÓWKA: Przepłucz rękawicę strumieniem wody z węża, aby wypłukać brud i zanieczyszczenia, a następnie ponownie nałóż produkt.

 

Gościu mówi, że to glinka, polish, dekom w jednym.....

 

 

0OD 3:52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może dla @Strus zamiast Wax Off 😉

#Meguiars Car Wash Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Ja nie testowałem, ale kiedyś oglądałem kilka filmików i jak dla mnie to się nadaje do mycia "czystych" aut, bo takiego syfa po zimie myć, nakładając szampon na rękawicę i trąc? Ale oczywiście w Ameryce zadowoleni, bo AIO i super i w ogóle i najlepiej jakby to szczotki na automacie zrobiły za nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, lol19pl napisał:

@Domel Ja nie testowałem, ale kiedyś oglądałem kilka filmików i jak dla mnie to się nadaje do mycia "czystych" aut, bo takiego syfa po zimie myć, nakładając szampon na rękawicę i trąc? Ale oczywiście w Ameryce zadowoleni, bo AIO i super i w ogóle i najlepiej jakby to szczotki na automacie zrobiły za nich.

z filmików które oglądałem wynika, że ludzie używają głownie jako Wax Off i ponoć działa to super - reszta to pic jak AIO etc etc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, wanraf89 napisał:

a ile citrusa I ewentualnie apc pro od adbl wlac do litrowego opryskiwacza zeby dosc sprawnie sciagnelo wosk a za tym nie robic szkod na lakierze ?

Brudnego auta bym tym nie tarł 😉 najpierw normalne mycie a na koniec wax off .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

Brudnego auta bym tym nie tarł 😉 najpierw normalne mycie a na koniec wax off .

Brudnego auta nie mam zamiaru tym sZorowac...pytanie brzmialo w jakich proporcjach rozcienczyc zeby usunelo sprawnie wosk a nie narobic szkod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, wanraf89 napisał:

Brudnego auta nie mam zamiaru tym sZorowac...pytanie brzmialo w jakich proporcjach rozcienczyc zeby usunelo sprawnie wosk a nie narobic szkod

 jak kupie i przetestuje dam znać 😉

Etykietę wkleiłem wyżej 😉

O jakich szkodach mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanraf89 , 50ml szamponu i 100ml SG na 1L i pięknie będzie znikać... 

 

ostatnio bawiłem się Autolandem Aktywnym i ES Car Cleanerem jako szamponem, 50ml szamponu i 100ml ES cc na 10ml wody, resztki wosku zdjęło bez zająknięcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rygryss napisał:

@wanraf89 , 50ml szamponu i 100ml SG na 1L i pięknie będzie znikać... 

 

ostatnio bawiłem się Autolandem Aktywnym i ES Car Cleanerem jako szamponem, 50ml szamponu i 100ml ES cc na 10ml wody, resztki wosku zdjęło bez zająknięcia.

 

 

A jak to jest że Nowicki truck cleanerem nie zdjął do końca wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.