Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy , jeżeli chodzi o szampon SG o którym wspominacie , kupiłem jakieś 3 miechy temu do myjni ( tak na myjni ręcznej myją moim szamponem - nie drwijcie ze mnie ) , na pewno ma intensywny zapach ( coś egzotycznego ) , obserwując jak spłukują mi auto to nie widziałem by były problemy  z wypłukaniem piany  i nie zauważyłem osłabiania wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Ja uzywam i to dziala. 

Z ciekawości, wiesz może jakie ma pH... ?

 

Kiedyś myślałem, że szampon to szampon, ma myć i tyle, teraz powoli dostrzegam, że efekt ten producenci uzyskują na różne sposoby.

Np. Droższe szampony jak Meguiars Gold Class, Duraglos 901 są formułowane tak by nie zawierać substancji powodujących korozję.

Bilt Hamber ma nawet dodatki w postaci inhibitorów korozji.

 

Z pH neutralnymi jest różnie jak widać, zależy od jakości. Natomiast zasadowe/odtłuszczające szampony przyczyniają do przyspieszenia procesów korozji.

Zastanawiam się jak jest przypdku Car Pro reset, który powstał do odtykania powłok, a gdzieś wyczytałem, że pH ma neutralne 7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem ten szampon z ciekawosci za cale 6 zeta 🙂 z tego co zawsze slyszalem to szampony odtykajace sa lekko kwasowe,bo tylko takie usuwaja warstwe kamienia ktory przytyka powloki,ciekawe jakie ten ma ph 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle istnieje jakiś szampon wybitnie wyróżniający się właściwościami czystszymi na tle innych? Te które nie ruszają wosków to są te słabsze w domywaniu?
Carpro ironx snow soap - szampon/piana deironizująca. Chyba nie znam żadnego innego szamponu, który wyróżnia się domywaniem czegoś więcej niż te z obojętnym pH. Kwasowe mogą usuwać kamień np. CleanTech tech cleaner, 4 detailer simply sour shampoo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakis szampon ktory nie domywa  po odpwiednim myciu wstepnym kazdy szampon mi normalny brud usuwa,do zadan specjalnych sa dedykowane srodki 
Chyba te marketowe "z woskiem". Jak przejdziesz do kolejnego panelu to zdąży już przyschnąć :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam najlepiej wspominam te K2 za kilka pln. Dlatego, że lałem go bezpośrednio na mokry element, szuru buru, spłukanie i nastepny i czyściło to znakomicie 😄

 

Poseidon mi się skończy to wezmę Carpro ironx snow soap  proponowanego przez @Adaszek96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StreamHD napisał:

Ja tam najlepiej wspominam te K2 za kilka pln. Dlatego, że lałem go bezpośrednio na mokry element, szuru buru, spłukanie i nastepny i czyściło to znakomicie 😄

 

Poseidon mi się skończy to wezmę Carpro ironx snow soap  proponowanego przez @Adaszek96

A widziałeś jakie rozcieńczenie ma snow soap żeby go używać jako szampon? 🙂 Jedyne rozsądne zastosowanie to z pianownicy niewielkie zużycia np. do felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Macie może jakieś doświadczenia z szamponem Turtle Wax Zip z woskiem? W lokalnym Kauflandzie jest na niego promo, bodajże coś około 12zł za duze opakowanie i się ostatnio zastanawiałem czy nie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.09.2018 o 23:38, menior napisał:

Tez kupilem ten szampon z ciekawosci za cale 6 zeta 

Pobrałem kartę charakterystyki dla Autoland Szampon Aktywny... i jestem w szoku: "pH 6-9"...

WTF? Może być lekko kwasowy, neutralny, zasadowy... coś do bani ten dokument... 

Jako że bardziej jest deklarowany do ściągania past niż odtykania powłok obstawiam jednak pH zasadowe.

 

Co tydzień testuję inny szampon na powłoce, celowo wybieram najróżniejsze rodzaje.

FX Protect Nano - mocno zasychał zostawiając plamy.

CG Glossworkz - super się z nim pracowało, objechałem cały samochód i spłukałem bez stresu, nic nie przyschło. Dodatkowo uwielbiam zapach arbuza, więc zapunktował 🙂

Sonax Szampon z Woskiem (biały) - taki wodnisty, ekstra doznań jakichś nie dorzucił, ale problemu też nie było.

 

Zaczynam dochodzić do wniosku, że na powłokach stosować szampony, które lubimy i się sprawdzają.

Zjawisko zapchania powłoki występuje przy osadach mineralnych/kamiennych. Wtedy się stosuje szampony typu reset albo lekko kwaśne.

 

Natomiast nawet jak szampon symbolicznie zmieni charakterystykę hydrofobową to nic się nie dzieje. Co mi za różnica czy zrzut wody nastąpi w 0.3 czy w 0.5 sekundy. "Top coat" w postaci szamponu utrzyma się kilka dni, albo do pierwszego deszczu.  Więc nawet jak się skusicie na powłokę nie popadajci w paranoje, że szampon musi być do powłoki, kolejna butla za miliony monet. Wybierajcie ten, który daje Wam radość. A odtykanie z minerałów zrobi się raz na pare miesięcy.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.