Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2018 o 09:08, Tomek1419 napisał:

Używał lub używa ktoś z Was szamponu Auto Finesse Lather Car Shampoo? 

B. przyzwoity produkt-konsystencja dosc gesta,zapach winogronowy,dobrze sie pieni,dobrze domywa. Z tego co pamietam był/jest droższy od innych szamponów, ale to jego jedyny (ewentualny) minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam pytanko. Szukam nowego szamponu. Odkąd pamiętam, to cały czas używam Meguiar's Gold Class Car Wash.

Nigdy nie używałem niczego innego. Myję tylko ręcznie na dwa wiaderka. Nie korzystam z bezdotyków, czy myjni automatycznych. 

Mam czarny metaliczny lakier, który jak wiecie, trzeba pielęgnować, by ładnie wyglądał. Autko myję dwa razy w tygodniu. 

Z uwagi na strasznie twardą wodę zostaje mi po tym szamponie mnóstwo białych, uporczywych śladów na powierzchni lakieru.

Jest może jakiś szampon, który nie będzie tak szybko wysychał i będzie się lepiej zachowywał pod tym względem? 

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten mega look, który zostawia VP AP, jest na tyle rzucający się w oczy, że każdy kowalski to zauważy czy to bardziej taki niuans, który wyczaja tylko oko pasjonata ? No bo wkońcu to tylko szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fesch też od dawna używam Meguiars'a Gold Classa :-) Ostatnio szukam jakiejś dobrej alternatywy i w oko wpadł mi Chemical Guys Citrus Wash & Gloss. Może i Tobie podpasuje. Producent pisze, że: "zawarte w nim lubrykanty ułatwiają mycie i spłukiwanie. Łatwy do spłukania nie pozostawia zacieków." Może te właściwości szamponu pomogą Ci uniknąć niedogodności związanych z twardą wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 19:25, StreamHD napisał:

A ten mega look, który zostawia VP AP, jest na tyle rzucający się w oczy, że każdy kowalski to zauważy czy to bardziej taki niuans, który wyczaja tylko oko pasjonata ? No bo wkońcu to tylko szampon.

Jeden z lepszych szamponów jakich użuwałem. Na równi u mnie z Duroglossem 901. Im lepiej utrzymany lakier tym mniej widać wpływ dobrego szamponu na efekt końcowy, ale po tym VP fajnie spływa woda i podbija trochę efekt wizualny. Spróbuj - nie będziesz żałował zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, StreamHD napisał:

 

będzie na pewno , kupiłem i już nie kupie , tak jak kolega wyżej wspomniał , na lakierach w dobrej kondycji efekt mało widoczny.

10 godzin temu, StreamHD napisał:

choć pewne placebo będzie się odzywać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Unique Poseidon jednak mnie nie zadowala- problem z domyciem robali nawet na wosku. Poprzednio miałem Shiny Garage Orange i domywał elegancko. Unique Poseidon ma fajny winogronowy zapach i tylko tyle :(. jako że muszę coś kupić  Zastanawiam się nad czymś bez wosków typu ValetPRO Concentrated/SG orange/Detailer's Magic Shampoo Magic/CarChem. Choć najchętniej wziąłbym coś dostępnego stacjonarnie typu Sonax Green Lemon lecz nigdzie nie widzę informacji czy nie zje mi to wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr@sta napisał:

Poprzednio miałem Shiny Garage Orange i domywał elegancko

więc po co kolego zmieniałeś na inny , to forum jest takie trochę spaczone , paru kolesi nakręca spiralę inni czytają i zaczyna się "gonienie króliczka " .

Kiedyś , bardzo dawno temu jeden z kolegów ( chyba Kanar ) powiedział że od szamponu powinno się oczekiwać  by dobrze domywał , miał dobry poślizg , nie zasychał zbyt szybko ,  nie robił zacieków , nie naruszał położonego wosku  i tyle w temacie .

A tu niektórzy oczekują na zapuszczonych lakierach jakiegoś cudu , olśniewającego połysku , rwania cyc itp .

  • Dziękuję 1
  • Super 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc po co kolego zmieniałeś na inny
bo chciałem winogronowy a nie ciągle pomarańcze 
Ładnie pachnące winogrono ma szampon z RR cosmetics, VP Concentrated też jest winogronowe ale mało intensywne

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

@Adinowak91 czytałeś w ogole w jakim temacie zadajesz pytanie?
Co ma wspólnego szampon z środkami do czyszczenia skóry?

W pytaniu było także napisane "prania tapicerki". Środek czytaj jako "szampon", ale dzięki za upomnienie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 14:40, menior napisał:

Mysle ze wiekszosc z nas nawet bedac zadowolonym z danego produktu zmienia na inny by sprobowac cos innego moze lepszego 😉 taka pasja,ja mam chyba z 6-8 szamponow i ciagle kusi by sprobowac czegos nowego 😂

Właśnie - spróbować coś nowego, też mnie to wciągło 😄 Ostatnio korzystałem głównie z ADBL Snowball 500ml i Sonax'a Xtreme. O ile Sonax średnio mi podszedł o tyle ADBL całkiem mi się podoba, fajnie się pieni i do tego ma zapach który przypadł mi do gustu, w odpowiedniej proporcji sprawdził się również jako poślizg dla glinki. Butelka powoli się kończy i zastanawiam się czy coś kolejnego nie przetestować, coś polecicie podobnego cenowo do ADBL Snowball a również bezpiecznego dla wosków, dobrze pieniącego się ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.