Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem 😂 ja tez takie zboczenie mialem,a teraz staram nieco ograniczyc,VP poseidon sprawdzi sie po myciu zamiast QD jesli masz cos pod spodem do dodania dodatkowego polysku,moze jedyie chwilo zaklocic tzw.efekt beading jak wiele szamponow z woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, badboy878787 napisał:

Witam tak sie zastanawiam, który szampon daje najlepszy wygląd po samym umyciu, niby wszystkie sa podobne jednak można zauważyć min. różnice 😉 jakieś propozycje czy jest król wyglądu ?;)

Miałem kilka (Adbl cola, SG S&B, Dodo Mild, i kilka innych. Teraz używam i jestem zadowolony, jak już wcześniej pisałem z FX Protect Nano według mnie najlepszy look z tych wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Swift napisał:

Miałem kilka (Adbl cola, SG S&B, Dodo Mild, i kilka innych. Teraz używam i jestem zadowolony, jak już wcześniej pisałem z FX Protect Nano według mnie najlepszy look z tych wymienionych.

Bo to tez i jedyny z wymienionych szamponow z dodatkiem 😉 musialbys go porownac z innym(z dodatkami) a nie ze zwyklymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być widoczne podbicie wyglądu to królem jest Valet Pro Advanced Poseidon. Nie pieni się bo zawiera dodatki przyspieszające osuszanie. Wizualnie efekt jak po DOBRYM QD.

 

Na drugim miejscu CG Glossworkz i Blacklight.

 

Testowałem szamponów całkiem sporo i większość szału nie robi z lookiem. Z wymienionych od połysku nie testowałem Sonaxa pomarańczowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost a jaki szampon wg Ciebie jest królem poślizgu, piany i domywania? Dla mnie nie musi wnosić nic do wyglądu. Testowałem kilka szamponów, jednak wciąż najbardziej odpowiada mi klasyk - Meguiars'a Gold Class. Chciałbym go jednak zmienić na jakiś czas, bo mi się po prostu znudził, a do tej pory nie znalazłem godnego następcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paperson napisał:

@ghost a jaki szampon wg Ciebie jest królem poślizgu, piany i domywania? Dla mnie nie musi wnosić nic do wyglądu. Testowałem kilka szamponów, jednak wciąż najbardziej odpowiada mi klasyk - Meguiars'a Gold Class. Chciałbym go jednak zmienić na jakiś czas, bo mi się po prostu znudził, a do tej pory nie znalazłem godnego następcy :-)

Poślizg często potrafi być złudny, stara gwardia KA kiedyś testowała z zamkniętymi oczyma i okazało się, że często placebo miało wpływ na porównania.

Więc szczerze nie zwracam uwagi na poślizg.

Domywanie większość pH neutralnych jest na podobnym poziomie. Każdym umyjesz samochód 😉 więc też nie zwracam uwagi.

Pewnie najłatwiej zobaczyć różnice w pianie.  Która też jest mi obojętna. Z tego co pamiętam CG Mr Pink sporo się pienił.

9 godzin temu, menior napisał:

@ghost ja natomiast nie widze by CG glossworkz za wiele dodawal po 2 krotnym uzyciu,juz cos wiecej dodaja mi szampony z woskiem jak DJ sour power lub PB wash&wax 

Glossworkz troche wnosi, ale to prawda, do króla mu brakuje,  nie widziałem jeszcze szaponu, który by tak podbijał wygląd ValetPro AP. 

Poniżej jest videorecenzja CG GW.

Ponoć ten Poorboys pomarańczowy wash wax, o którym wspomniałeś, jest całkiem przyjemny w ogólnym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paperson napisał:

a jaki szampon wg Ciebie jest królem poślizgu, piany i domywania? Dla mnie nie musi wnosić nic do wyglądu. Testowałem kilka szamponów, jednak wciąż najbardziej odpowiada mi klasyk - Meguiars'a Gold Class. Chciałbym go jednak zmienić na jakiś czas, bo mi się po prostu znudził, a do tej pory nie znalazłem godnego następcy :-)

Może powiesz, że to herezja, ale jest taki czerwony szampon Sonaxa, który taki właśnie jest. Kosztuje grosze, litr to chyba 12 myć. Stosowałem go nawet jako pianę aktywną i się sprawdził. :mrgreen:

17 godzin temu, badboy878787 napisał:

Tez go akurat uzywam, wszystko fajnie tylko ilosc piany na aucie ... ;/ w wiadrze jest spoko, ale juz na rekawicy niebardzo 

Jak go dostałem od @e36ace na testy, to też mnie to drażniło. Zasugerował wtedy, żeby spieniać go wąskim strumieniem bieżącej wody, nie myjką i to rzeczywiście działa. Na szczęście zanikająca podczas mycia piana daje się skutecznie wzniecać. Przy tym zauważyć należy, że ten szampon daje całkiem spoko poślizg, więc nie jest to (jak dla mnie) jakiś szczególny problem. A przelałem 100-ml tester i pół litrowej butelki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas uderzyć w tego Poseidona.  Gdyby ktoś chciał sprzedać drobną ilość na kilka myć to czekam na giełdzie. 

Mój samochód wosku pewne nigdy nie ujrzy ale od dawna planuję a jakoś nie mogę się zabrać za mycie szamponem z woskiem + używanie QD co niby powinno dać jakąś symboliczną warstwę i podbić wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pablo15005 napisał:

Jakie opinie na temat ADBL SNOWBALL?

Przed chwilką myłem nim autko. Ładnie pachnie wiśnią, mega się pieni i dobrze leży na lakierze. Przelałem pół butli FX Nano i jakoś na mnie nie robi wrażenia, piany brak, poślizg niby jest, ale uczucie mycia samą wodą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 04:22, pablo15005 napisał:

Jakie opinie na temat ADBL SNOWBALL?

Właśnie wykanczam butelkę tego szamponu. Hmmm, myje, ładnie pachnie, nawet bardzo ładnie w pobliżu samochodu podczas mycia 🙂

 

Poślizg przyzwoity, mógłby się lepiej pienić wg mnie, choć nie jest źle.

 

Do tej pory używałem głównie marketowych szamponów, czerwonego sonaxa ww, butelka się kończy, chce spróbować teraz AngelWaxa.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2018 o 21:32, e36ace napisał:

już niedługo na sklepowych półkach pojawią się szampony FX PROTECT w odświeżonych kolorach i nowych zapachach 🙂

Tyczy się to FX Protect Nano Shampoo czy Car Shampoo ? 🙂 Można coś zdardzić o zapachach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w te upalne dni od snowballa lepiej sprawdza się valetpro concentrated car wash

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Rozwiniesz myśl? Konkretnie z tymi upalnymi dniami a szamponem do auta :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.