Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Crasher napisał:

rekawicy ktora ma siatke z tylu a nie z obu wełnę

osobiście felunek myję rękawicą z ALIExpress, niestety nie ma wełny/włosa z dwóch stron, ale jest mała i ma gęsty krótki włos... w tej kwestii kończy się moja wiedza na temat malutkich rękawic do mycia.

 

https://pl.aliexpress.com/item/New-Arrival-Polerowania-R-kawice-Z-Jednym-Palcem-Polerowanie-Samochod-w-Czyszczenie-Wash-Glove-oct10/32947539239.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.37e25c0fJfr5k7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss dzieki, przy zamawianiu przedluzki chyba to dorzucę. 

Żeby nie robic offtopu. 

Dotychczas uzyskałem valetpro concetrated shampoo, adbl pro, adbl cola, megs fioletowy, dm reset. 

Klasyfikujac z zadaniowych odtłuszczających szamponów wole dm , jednakze spora koncetracja daje podstawy do stwierdzeń, że warto byłoby uzywać baniaka 5l. Z codziennych, lubię valet pro bo dośc przyjemnie się pieni i przy nabieraniu z wiadra czuje kisiel. Poszukiwania ideału trwają nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crasher napisał:

A propo, nie namierzyles gdzies takiej mini rekawicy jak uzywa Jim z WhiteDetails? FlexiPada ma niby cos takiego w ofercie ale to chyba mini kopia ich duzej rekawicy ktora ma siatke z tylu a nie z obu wełnę.

carpro ma coś takiego https://www.amazon.com/2fingers-Mini-Wool-Wash-Mitt/dp/B005FFTUCO/ref=sr_1_fkmrnull_1_sspa?keywords=carpro+two+finger+merino+wool+mitt&qid=1549876846&s=gateway&sr=8-1-fkmrnull-spons&psc=1 ale też z siatką

ostatnia jak czegoś szukałem wpadło w oko też coś takiego https://www.ebay.ie/itm/Carbon-Collective-Merino-Wool-Lavender-Mini-Wash-Mitt-Free-Recorded-P-P/113381658223?hash=item1a6612ce6f:g:rq4AAOSw3S5b8VL3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, david2888 napisał:

@ghost zdaje sobie sprawę, że wosk może być "zatkany".

To teraz mam idealne pole do przetestowania szamponu do "odetkania". 

Czy może to być szampon odtłuszczający FX protec pomarańczowy lub Detailer's Magic Reset Shampoon? 

Czy musi być to typowo "kwaśny szampon"?

dobre pytanie 🙂 pewnie zależy od rodzaju zabrudzeń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 10:55, Crasher napisał:

Od czasu swiadomego użytkowania auta poszukuje szamponu który da faktycznie efekt mycia pianą. Ktory szampon według Was daje najwieksza pianę. 

Zaznacze, posiadam filtr na cala instalację wodną w domu i jego obrębie ktory pozbawia osadów wode z sieci

@Crasher sprawdź Wiedźmę - Wash&Posh. Jest w 215ml, bardzo wydajny, mocno się pieni. Daje naprawdę dobry poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Crasher napisał:

@Funky Witch

O właśnie, jak na razie malo w moim arsenale wiedźm ale np. Dressing do opon gdy sie raz przekonałem to wylądował na stałe. Zdziwiłem sie ze tak dlugo leżał. Wash&posh zapisany

Wiedźmy to takie stworzenia, że długo, długo ludzie je testują zanim wejdą do sprzedaży. Nad dressingiem pracował między innymi Arek i jego wskazówki były brane pod uwagę. 

Domel spędził na testach przynajmniej 3 obiady i 2 podwieczorki 😄


Sprawdź inne produkty, jestem pewien, że nie będziesz zawiedziony 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak już kiedyś pisałem noszę się z zamiarem kupna KWAŚNEGO szamponu do odtykania wosków ( Kiwami, Fusso, SWW )

Nie mogę się zdecydować, który z niżej wymienionych wybrać:

- CleanTech Tech Cleaner

- RRC CAR WASH Active Shampoo ( boję się, że będzie za mocny )

- 4Detailer Simply SOUR Shampoo

 

Pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Purifica Labocosmetica ale nie  stosuje go jak tradycyjnego szamponu tylko po myciu wstepnym i myciu na 2 wiadra i osuszeniu,przelece na szybko roztworem 1:30/40 taka metoda jest bardzo skuteczna,cleantech tech cleaner tez przewiduje taka metode,inne nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, maciek-drummer napisał:

RRC CAR WASH Active Shampoo ( boję się, że będzie za mocny )

    @maciek-drummer nie musisz robić roztworu do mycia jak zaleca RRC, wlej 15-20ml.

Oczywiście nie namawiam do kupna, 

 

 

Dzisiaj zrobiłem luźny filmik z kwaśną pianą od ProElite, zarzuciłem koncentrat z pianownicy i poleciałem rękawica, nie ruszył nawet NanoWax.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 09:52, maciek-drummer napisał:

Tak jak już kiedyś pisałem noszę się z zamiarem kupna KWAŚNEGO szamponu do odtykania wosków ( Kiwami, Fusso, SWW )

Nie mogę się zdecydować, który z niżej wymienionych wybrać:

- CleanTech Tech Cleaner

- RRC CAR WASH Active Shampoo ( boję się, że będzie za mocny )

- 4Detailer Simply SOUR Shampoo

 

Pomożecie? 😉

Dzięki za to pytanie 😉 Sam chciałem poruszyć ten temat, ale nieco inaczej. Ponieważ lubię powłoki i chcę je możliwie skutecznie serwisować, chciałbym sobie kupić szampon typowo do tego celu. I pytanie: czy poza wymienionymi wyżej (o których również pomyślałem), jakaś zagraniczna firma produkuje taki szampon? Gyeon, CarPro, Valet Pro, takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 12:02, Michał126 napisał:

Ponieważ lubię powłoki i chcę je możliwie skutecznie serwisować, chciałbym sobie kupić szampon typowo do tego celu. ...., jakaś zagraniczna firma produkuje taki szampon?

Gyeon, Gtechniq, Car Pro posiadają szampony dedykowane do powłok. Mimo, że pH neutralne to z dosć dużą siłą czyszczącą oraz bez zbędnych dodatków. W przypadku odkamienia zagraniczne firmy raczej preferują użycie preparatów typu WSR.

 

Jako, że obecnie jestem w trakcie testów zimowych Tac System Moonlight uznałem to za idealną okazję  by przetestować 4detailer Simply Sour Shampoo.

6a763e430abe26a3e93bbbec2472cf08.png 

Latem myję ręcznie 2-3 razy tygodniowo. Zimą okazjonalnie na przemian z bezdotykiem.

Pacjent testowy Moonlight od połowy września, czyli powłoka 5 i pół miesiąca.

Przez zimę złapała trochę brudu, bo na obszarze testowym przejazd cleanerem zostawiał brudny aplikator.

Pomyślałem idealny moment by odetkać powłokę.

 

Szampon kwasowy. Pachnie przyjemnie, chyba cukierkowo, nie natarczywie.

Pierwszy raz ze względów bezpieczeństwa użyłem rękawic ochronnych podczas etapu mycia.

Wydajność  na etykiecie zalecane 25-30ml na 10L wody ok.

Konsystencja całkowicie wodnista, nie żelowa. Łatwo się odmierza. Użyłem 30ml.

Podczas wlewania bałem się, że nie będzie piany, ale w wiaderku piana całkiem niezła.

 

Podczas samego mycia miałem wrażenie jakby poślizg był słaby. Chyba najsłabszy ze wszystkich szamponów jakich używałem. Może wrażenie hmm.

 

I teraz działanie czyli to w czym szampon miał być wyjątkowy, ale...

Hydro po zwykłym szamponie,  i po 4D SSS było w sumie takie samo.

Nie zauważyłem różnic. Wychodzi na to, że powłoka przez pół roku złapała film brudu ale nie zakamieniła się i być może szampon nie miał wiele do roboty. Lub szampon nie zadziałał. Ciężko stwierdzić.

 

Choć na powłoce różnicy brak. To różnica niestety pojawiła się już na szybach z niewidzialnymi wycieraczkami.

Szyby też nie były zakamienione raczej bo hydro było bdb. Do momentu użycia szamponu.

Widoczne natychmiostowe osłabienie NW, w miejsach testowych. Zdecydowanie wolniej zaczęło zrzucać wodę.

 

Teraz mam mieszane uczucia co do produktu. Dam mu jeszcze szansę. Latem przetestuję jako WaterSpotRemover w upalne dni.

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ghost napisał:

Widoczne natychmiostowe osłabienie NW, w miejsach testowych. Zdecydowanie wolniej zaczęło zrzucać wodę.

u mnie przy kwaśnym RRC na NW są najlepsze efekty odetkania... wiem, że nie kupisz ze względu na piktogramy, ale moim zdaniem szampon naprawdę robi robotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Dzięki za opinię. Nosiłem się z zamiarem zakupu tego szamponu, teraz wiem że go nie kupię. Słyszałem już opinię o marce 4detailer, że ich produkty czasem nie działają i chyba to jest przykładem. 

Zostanie do wyboru RRC bądź clean tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.