Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rygryss napisał:

Jakim byś nie umył zawodnicy będą mieli równe szanse, ale osobiście wybrałbym szampon z neutralnym pH w koncentracie

https://rechneronline.de/chemie-rechner/ph-dilution.php

 

według tego kalkulatora 30ml szamponu na 5L wody daje następujące efekty:

szampon

pH 4 -> roztwór pH 6.2 (bardzo akceptowalne)

pH 10 - > roztwór pH 7.8 (bardzo akceptowalne)

wszystko w koncentracie ph 5-9 da roztwór pH7 

więc nie ma co panikować

 

chyba, że coś źle wpisałem 😉

 

 

 

3 godziny temu, Strus napisał:

Jak mógł zdjąć skoro nawet @rygryss udowodnił że ph roztworu jest neutralne ?

 Jest wiele substancji pH neutralnych, które potrafią ściągnąć wosk. Chociażby alkohol izopropylowy pH 7.

Poczytaj wątek, który wkleiłem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aktualnie nr. 1 jest 4detailer Red Cherry, przede wszystkim ze względu na swoje właściwości w trakcie pracy. Genialny poślizg, do tego fajna, gęsta piana (nie nadmuchana jak w RRC gdzie od razu ginie na samochodzie). Mam uczucie jakbym mył mega tłustym mlekiem, które długo utrzymuje się na samochodzie, nie przysychając przy tym. Do tego fajnie domywa. 

Jak na neutralny szampon spisuje się na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

Jakim byś nie umył zawodnicy będą mieli równe szanse, ale osobiście wybrałbym szampon z neutralnym pH w koncentracie

Jasne, będą równie szanse, ale sprawdzając również trwałości wosku, nie chcę, aby nawet wszystkie żyły jednakowo krótko, tylko aby wyciągnąć z nich najwięcej ile się da. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 20:29, rygryss napisał:

@Bielutomek , jaki zapach?

na stanie od dzisiaj mam kwaśną pianę ProElite, zapach wiśniowy i już mnie nosi żeby zarzucić :-D

Która to jest ta kwaśna? Mają spory asortyment, a na ich stronie nie mogę jej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu swiadomego użytkowania auta poszukuje szamponu który da faktycznie efekt mycia pianą. Ktory szampon według Was daje najwieksza pianę. 

Zaznacze, posiadam filtr na cala instalację wodną w domu i jego obrębie ktory pozbawia osadów wode z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  Prosze Cie bardzo 🙂 i było pare postow wyzej 😉

W dniu 7.02.2019 o 20:20, Bielutomek napisał:

Ja stawiam spokojnie pH 4. Ale ten zapach... bajka detailingu! @4Detailer kozak robota.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost To chemia, nawet gdyby była mega bezpieczna, to rękawice gumowe zawsze trochę ochronią Cię przed nią. A rękami jednak chwytasz bardzo dużo, telefon, noże, talerze, klamki, itp itd, więc wszędzie ta chemia jest przekazywana potem, także jedna prosta zasada-rękawiczki to podstawa ^^ 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu swiadomego użytkowania auta poszukuje szamponu który da faktycznie efekt mycia pianą. Ktory szampon według Was daje najwieksza pianę. 
Zaznacze, posiadam filtr na cala instalację wodną w domu i jego obrębie ktory pozbawia osadów wode z sieci
Gold class od meguairs, mr. Pink od chemical guys, RRC shampoo - jak dla mnie efekt mycia pianą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem nie od dziś ze upodobania zapachowe czy efekty są subiektywne. Ale na pewno istnieje szampon którego dana dawka da silną pienność. Zapach np dla mnie drugo rzedna sprawa bo jak juz slusznie gdzies @rygryss zauważył ten kto myje na dworze pomija takie fakty moze nie zupełnie i całkowicie ale nie jest to az tak wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tak zrobię. Niedługo felgi w czarnym uni bede pielęgnować , wiec tez chciałem cos taniego i mocno pieniącego sie , tam tylko rekawica. A propo, nie namierzyles gdzies takiej mini rekawicy jak uzywa Jim z WhiteDetails? FlexiPada ma niby cos takiego w ofercie ale to chyba mini kopia ich duzej rekawicy ktora ma siatke z tylu a nie z obu wełnę. @rygryss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.