Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

@maciek-drummer , odetka na pewno, podgryzie również... każde mycie nawet neutralnym osłabia wosk/powłokę, wszystko zależy jaki wosk/powłoka.

Raz na jakiś czas można zaszaleć z kwaśnym szamponem, tylko kwestia tego czy się przytkał, czy już go prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio myłem Sour Shampoo od 4detailer auto, na które kładłem Fusso (tak, wiem...) gdzieś w połowie września. Maska była mega przytkana w porównaniu do innych elementów, dopiero za trzecim "namoczeniem" szamponem puściło i wróciła hydrofobowość. Ale szampon sam w sobie polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek-drummer napisał:

@menior odetkał czy zmył? 😉 Pytam bo gdzieś czytałem właśnie Twój post, gdzie pisałeś, że takie szampony ruszają woski.

Odetkal,bylem przekonany ze juz nie ma calkiem a po przemyciu tym szamponem bylo widac dokladnie na jakich elementach jeszcze jest (odzyl) a na jakich juz nie ma 

45 minut temu, maciek-drummer napisał:

@rygryss wielkie dzięki. Zastanawiam się nad kwaśnym szamponem RRC nie kupię z racji takiej jakie mają podejście, pytałem dlatego o 4detailer.

Ten od RRC wydaje sie chyba zbyt mocny do takich celow(kolegom w testach wyszlo ok ph 1) ten moj ma cos ok ph 4/5 chyba,jest tez podobny ten od Clean tech 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

@Mumins, jakie ma ph w koncentracie, pod filmem na YT napisałem komentarz z zapytaniem o ph i odpowiedzi nie otrzymałem

Jeśli to było pytanie, to niestety nie miałem okazji zmierzyć. Może uda mi się zdobyć papierek i sprawdzę.

Nie kojarzę by ktoś Tobie zadał to pytanie wcześniej - gdybyś miał wybrać jeden szampon, spośród wszystkich, nieważne czy z dodatkami/czysty, za miliony czy grosze, czy się pieni lub czy daje poślizg - co byś wybrał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rygryss napisał:

@Bielutomek , jaki zapach?

na stanie od dzisiaj mam kwaśną pianę ProElite, zapach wiśniowy i już mnie nosi żeby zarzucić :-D

Wczoraj zarzucałem tę piankę i jest naprawdę dobra! Ale pewnie wrzucisz filmik i przeprowadzisz stosowny test.

PS. Mógłbyś zastanowić się i odpisać na moje wcześniejsze pytanie odnośnie najlepszego Twoim zdaniem szamponu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins , moim zdaniem na chwilę obecną Duragloss #901 za wydajność i delikatny zapach cherry, zymol za zapach i miękkość wody po zamieszaniu Karcherem.

Bardzo fajny jest RRC, cena/jakość, ale ze względu na pH mam obawy, w tej cenie fajnie pieni się Shiny Garage.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rygryss napisał:

@Mumins , moim zdaniem na chwilę obecną Duragloss #901 za wydajność i delikatny zapach cherry, zymol za zapach i miękkość wody po zamieszaniu Karcherem.

Bardzo fajny jest RRC, cena/jakość, ale ze względu na pH mam obawy, w tej cenie fajnie pieni się Shiny Garage.

 

Wczoraj miałem okazję umyć auto RRC i zdjął mi miesięcznego Angelwaxa Guardiana. Ale mój lakier jest jakiś dziwny, nic się na nim nie trzyma. 

Myślałem, że na tej liście będzie Rise&Shine Big Apple 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny, ale myłem nim tylko raz i żeby coś więcej powiedzieć muszę umyć kilka razy. 

Tak naprawdę o nim zapomniełem, czyli nie zrobił na mnie aż tak dużego wrażenia. 

Osobiście jakbym miał wybierać pomiędzy RRC, a R&S Big Apple, wybrałbym R&S ze względu na pH.

@Strus , już to pisałem... Autoland Aktywny ma pH8,6 a podjada...

wysokie pH nie bierze się z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam dylemat czym myć auta, a w szczególności maski aut, na których leżą twarde woski plus dodatkowo SSW, aby testy nie poszły na marne, mam tą pierwsza wersje szamponu od RRC która ma pH neutralne w koncentracie i tez Tenzi auto szampon i którego bezpieczniej Użyć? Ewentualnie kwaśny od RRC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.