Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

@Zdroja0 , skąd mam wiedzieć jak... piszę co było u mnie, jak zniknął całkowicie ledwo zipiacy colli.

4 minuty temu, Adaszek96 napisał:

Po wygrzaniu kropelkowanie wraca,

może i u mnie by tak było... ilu z nas amatorów ma taką możliwość 😜

 

 

lubie filmy Nowickiego, ale nie które testy są dla osób mających studia detailingowe (a oni mają na to wywalone), większość z nas jest amatorami z garażem, albo nawet nie... a gdzie tu marzyć o temp 20st i odpowiedniej wilgotności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl , zgadza się, jak odtykałem powlokę na volvo, lepiej kropelkowało po adbl VL jak po Autoland Aktywny... szampon potrzebuje czasu na konkret odparowanie, przy następnym myciu TIGI zobaczy czy jest jak po ostatnim myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero zaczynam zabawę z trochę bardziej profesjonalną kosmetyką auta.. 🙂 Stąd mam pytanie do bardziej ogarniętych w temacie  - czym myć po nałożeniu COLLINITE 476S ? Jaki szampon będzie najlepszy do tego wosku i nie będzie go zjadał ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, looker29 napisał:

Dopiero zaczynam zabawę z trochę bardziej profesjonalną kosmetyką auta.. 🙂 Stąd mam pytanie do bardziej ogarniętych w temacie  - czym myć po nałożeniu COLLINITE 476S ? Jaki szampon będzie najlepszy do tego wosku i nie będzie go zjadał ?  

Każdy z neutralnym ph. Nic sie nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Domel napisał:

Każdy z neutralnym ph. Nic sie nie martw.

Wybieram między : ValetPRO Concentrated, FX Protect Nano Shampoo, Autoglym Pure Shampoo,  Good Stuff Bumblebee i ADBL snowball

Czy któryś z nich będzie szczególnie godny polecenia, czy naprawdę wszystko jedno  ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, looker29 napisał:

Wybieram między : ValetPRO Concentrated, FX Protect Nano Shampoo, Autoglym Pure Shampoo,  Good Stuff Bumblebee i ADBL snowball

Czy któryś z nich będzie szczególnie godny polecenia, czy naprawdę wszystko jedno  ? 🙂

Wszystkie maja swoje plusy i minusy. Ale jeśli to Twoj pierwszy detailerski szampon - obojętnie jaki wybierzesz będziesz zadowolony. Musi być ten pierwszy raz a potem jeśli się wkręcisz, będziesz się bawić i testować - zapachy, śliskość, konsystencje, pianę lub nie i wiele innych 😉 

Testy masz na forum i możesz się nimi sugerować. Dwa statnie z Twoje listy używałem w sezonie 2018 nałogowo. 3 pierwsze z listy miałem próbki 100ml i też bardzo przyjemnie mi sie ich używało.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, looker29 napisał:

Wybieram między : ValetPRO Concentrated, FX Protect Nano Shampoo, Autoglym Pure Shampoo,  Good Stuff Bumblebee i ADBL snowball

Czy któryś z nich będzie szczególnie godny polecenia, czy naprawdę wszystko jedno  ? 🙂

Polecam ci Snowballa. Cena atrakcyjna. Robi to co ma szampon robić czyli domywac, śliskość jest i fajna pianka 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie snowball  nie porwał. Robiłem sobie nadzieję, że to polski DG 901 ale jednak nie 🙂

Ja bym ci proponował albo Shiny Garage Sleek&Bubbly - z niego chyba najczęściej korzystam. Fajny zapach, dużo piany, dobry poślizg. Albo Detailer's Magic Shampoo, którego cenię przy spłukiwaniu (nie pieni się ekstremalnie mocno). Albo Funky Witch Wash&Posh z "niecodziennym" zapachem.

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, looker29 napisał:

Wybieram między : ValetPRO Concentrated, FX Protect Nano Shampoo, Autoglym Pure Shampoo,  Good Stuff Bumblebee i ADBL snowball

Czy któryś z nich będzie szczególnie godny polecenia, czy naprawdę wszystko jedno  ? 🙂

Mi osobiście dużo lepiej się pracuje fx protect nano niż good stuff bumblebee 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Domel napisał:

Wszystkie maja swoje plusy i minusy. Ale jeśli to Twoj pierwszy detailerski szampon - obojętnie jaki wybierzesz będziesz zadowolony.

Dzięki za rady 👍🙂Testy przejrzałem i widzę, że wszystkie są raczej OK. Zastanawiałem się tylko jak działają na tego rodzaju woski, by utrzymał sie jednak jak najdłużej. 
Zaczynam zatem zabawę i myślę, że będę się tu aktywnie udzielał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BartekW napisał:

Jasne snowball nie jest jakiś mega świetny tez używałem lepszych (Gyeon bathe czy PB slick&suds). W opisie adbl’a jest ze to budżetowy szampon i z tym się zgodzę bez głębszego wnikania w szczegóły 😉

 

11 minut temu, Tomek1419 napisał:

Mi osobiście dużo lepiej się pracuje fx protect nano niż good stuff bumblebee 😉

Nie musi być najtańszy czy budżetowy.. Chociaż FX Nano wygląda korzystnie bo jest najbardziej skoncentrowany i może te nanotechnologie rzeczywiście pielęgnują  powłoki i nałożone woski jak piszą w opisach  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, looker29 napisał:

Dzięki za rady 👍🙂Testy przejrzałem i widzę, że wszystkie są raczej OK. Zastanawiałem się tylko jak działają na tego rodzaju woski, by utrzymał sie jednak jak najdłużej. 
Zaczynam zatem zabawę i myślę, że będę się tu aktywnie udzielał 🙂

Najlepiej kupuj i testuj, później wyciągniesz własne wnioski co ci pasuje. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, looker29 napisał:

Chociaż FX Nano wygląda korzystnie bo jest najbardziej skoncentrowany i może te nanotechnologie rzeczywiście pielęgnują  powłoki i nałożone woski jak piszą w opisach  🙂

Ja go mieszam, 15ml FX i 15 ml zymola. Sam FX słabo się pieni, co mi nie odpowiada podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@looker29 A może jesteś chętny przetestować kilka propozycji? na giełdzie temat. Konkretny zestaw możesz dostać w cenie jednego z wymienianych. Każdy robi co ma robić, i myślę że jest to fajna opcja dla kogoś początkującego 🙂 do tego masz też wosk, który posiada w sobie wosk- ValetPro Poseidon, zawsze będziesz mógł porównać, czy takim Ci się myje lepiej/gorzej 🙂
RRC Shampon:  mam w pierwszej wersji, teraz niestety nie wiem czy aktualna wersja jest lepsza/gorsza, ale ta wersja, która posiadam, jest naprawdę udana 🙂
BadBoys'a cenie za zapach, umila mega prace, tez domywa tak jak trzeba. 
FX Protect Nano Shampon:  według mnie, jest specyficzny, przez brak obfitej piany, ale ma swoje zalety. 
TuningKingz Shampon: No i taki umilacz pracy, zapach super, piany sporo, ale mało wydajny. Lecz przy tej cenie, chyba to nie bedzie problem.

Zapraszam na priv w razie czego, żeby nie robić spamu tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej. Zmieniło się coś z szamponem RRC. Pierwsza wersja pachnie o niebo lepiej od teraźniejszej. Pierwsza pachniała brzoskwinią, ta ostatnia jakieś winogrono generalnie smród. Z serii BadBoy's pachniał rzeczywiście winogronowo, a tutaj to jakaś kicha. Nie myłem najnowszą wersją, nie wiem czy coś się zmieniło jeśli chodzi o poślizg, pianę czy inne aspekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
49 minut temu, Marzenaa napisał:

najlepszy szampon- to jaki? Czym się kierować przy zakupie?

Raczej zdaj sobie pytanie "A czego ja oczekujesz od szamponu do auta ?"

Przejrzyj ten watek najpierw proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy używał ktoś z Was kwaśnego szamponu od 4 Detailer? Jak to jest z kwaśnymi  szamponami, czy odetka wosk np. Softa Kiwami czy Fusso?

Rozumiem, że szampon pro od ADBL to inny produkt jak kwaśny szampon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maciek-drummer napisał:

Czy używał ktoś z Was kwaśnego szamponu od 4 Detailer? Jak to jest z kwaśnymi  szamponami, czy odetka wosk np. Softa Kiwami czy Fusso?

Rozumiem, że szampon pro od ADBL to inny produkt jak kwaśny szampon?

Nie wiem jak ten od 4detailer ale inny kwasowy wosk ewidentnie odetkal mi wosk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.