Skocz do zawartości

Pasty Sonax Profiline


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na Focusie mk1 będzie robota robiona, także mam powierzchnię do popisuj. A tak przy okazji @Domeljak u Ciebie na Focusie ex się spisał? Bo pamiętam ze masz Focusa tez :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Bielutomek napisał:

U mnie na Focusie mk1 będzie robota robiona, także mam powierzchnię do popisuj. A tak przy okazji @Domeljak u Ciebie na Focusie ex się spisał? Bo pamiętam ze masz Focusa tez :-) 

Elegancko. Jestem bardzo zadowolony. Pierwszy raz robiłem jakoś w 2016 roku. Zachowała mi się nawet lansiarska fota :P

2016-04-09_16.04.39.jpg

2016-04-21_20.36.06.jpg
2016-04-23_13.11.13.jpg
2016-04-23_22.26.25.jpg

 

MK3 tez nie omieszkam z sonax'ować ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator
11 minut temu, cptolgierd napisał:

Ktoś testował już pastę SONAX Profiline Cut & Finish ? Produkt warty swojej ceny?
Jakiej gąbki najlepiej na rotacji użyć?

na jaki lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógł bym zaczerpnąć porady jaką pastą potraktować mój lakier. Pacjent Audi A7 2013r Lakier Czarna Perła Slynny LZ9Y.

Swojego czasu miałem doświadczenie z pastami RUPES oraz Menzerna. 

Czy coś z gammy KOCH Chemie lub Sonaxa będzie dla mnie lepsze? Dodam że maszynę kupiłem Makitę PO6000C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej!

Dużo czasu minęło, odkąd robiłem większe zakupy i pokończyły mi się pasty polerskie. Chciałbym coś kupić, żeby wypolerować mój nowy nabytek - AR 159 w kolorze grafitowy metalik.

Do tej pory używałem Menzerny i byłem bardzo zadowolony, mimo że strasznie pyliła. Czy jest coś ciekawszego od Menzerny? Słyszałem, że Sonax Profiline jest fajny, ale kompletnie nie czaję ich oznaczeń ścierności... :/ BTW polerkę mam rotacyjną.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d3th napisał:

yszałem, że Sonax Profiline jest fajny, ale kompletnie nie czaję ich oznaczeń ścierności...

Oznaczenie dwuliczbowe.

Pierwsza liczba oznacza siłę cięcia.

Druga jakość wykończenia.

W skali 6 stopniowej.

 

Np 06-03 wysoka siła cięcia, słabe wykończenie.

05-05 słabsze ale nadal mocne cięcie, zostawia mniej bałaganu.

04-06 pasta polishowa, doskonala do one step

03-06 pasta finishowa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:

Oznaczenie dwuliczbowe.

Pierwsza liczba oznacza siłę cięcia.

Druga jakość wykończenia.

W skali 6 stopniowej.

 

Np 06-03 wysoka siła cięcia, słabe wykończenie.

05-05 słabsze ale nadal mocne cięcie, zostawia mniej bałaganu.

04-06 pasta polishowa, doskonala do one step

03-06 pasta finishowa

Dzięki!

Potrzebuję praktycznie dla trzech etapów, więc cięcie, polish i finish :)  Od znajomego słyszałem właśnie, że 05-05 fajnie usuwa rysy i razem z jakimś finishem można zrobić auto w 2 etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, d3th napisał:

Dzięki!

Potrzebuję praktycznie dla trzech etapów, więc cięcie, polish i finish :)  Od znajomego słyszałem właśnie, że 05-05 fajnie usuwa rysy i razem z jakimś finishem można zrobić auto w 2 etapach.

 

 

Zobacz sobie aukcje mozesz kupic i w dobrej cenie i pomóc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

proszę o pomoc w doborze pasty finishowej, chciałbym uzyskać jak najlepszy poziom wykończenia. Zastanawiam się nad:

-SONAX NP 03-06

-SONAX EX 04-06/Perfect Finish

-SONAX PROFILINE Final - Nowość na 2019 rok, pytanie tylko czy zawiera ona wosk? Czy jest to dokładnie to samo co: HP 01-06?

lub może warto wybrać:

-Koch Chemie Hochglanz M2.01

 

Samochód Astra J, kolor ciemny grafit.

Z góry dzięki za pomoc!

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, srookers napisał:

SONAX EX 04-06/Perfect Finish

jak byś poczytał trzy posty wyżej wiedziałbyś, że to pasta polishowa

 

3 godziny temu, srookers napisał:

W takim razie jakiej pasty użyć by uzyskać jak najlepszy efekt końcowy?

użyć umiejętności, dobrać maszynę, pady do lakieru, docisk, obroty oraz wykonać porządnie poprzedni etap cięcia w przypadku gdy występowały defekty,

pasta jest tu najmniej istotna i pewnie nawet nie zobaczysz różnicy pomędzy 0.2GU

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ghost napisał:

jak byś poczytał trzy posty wyżej wiedziałbyś, że to pasta polishowa

Przeczytałem dokładnie cały wątek😉

Prawda jest taka, że dużo osób traktuję pastę Perfect Finish jako ostatni etak korekty.

 

4 godziny temu, ghost napisał:

użyć umiejętności, dobrać maszynę, pady do lakieru, docisk, obroty oraz wykonać porządnie poprzedni etap cięcia w przypadku gdy występowały defekty,

pasta jest tu najmniej istotna i pewnie nawet nie zobaczysz różnicy pomędzy 0.2GU

Postaram się później wrzucić tutaj efekt mojej pracy😀

Dzięki za odnośnik 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, srookers napisał:

Prawda jest taka, że dużo osób traktuję pastę Perfect Finish jako ostatni etak korekty.

Są osoby, które robiły one step w pewnych warunkach jedną z najmocniejszych past tonących na rynku tj. CP clear cut. Mimo, że był to ostatni etap finishem bym tego nie nazwał. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, pierwszy mój post tutaj to proszę nie wyzywać odrazu. Pastę np 03/06 do jakiej pasty z menzerny bądź kocha można porównać? Jest ona bardziej tnąca od menzerny spf3500 badz antihola i zarazem robi tak samo dobre wykończenie bez żadnych hologramów itp.? 

i jeszcze takie pytanie z czapki. Ile pasty polerskiej schodzi na jedno powiedzmy średnie auto  w zaokrągleniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z ex 04-06, a dokładnie zostawia mi spory haze 😖. Pracowałem żółtym natem na da 8 i 15 mm i w obu przypadkach to samo. Lakiery to Audi z 2015 i Renault 2018. Na lakierze audi lepsze wykończenie zostawia mi clear cut na białym padzie nata. Nie mam pojęcia co się dzieje. Próbowałem pracować bez docisku lub z lekkim dociskiem. Prędkością też kombinowałem np. 3 przejazdy na 3 biegu i 3 na 4-5. Proszę o jakieś złote rady. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Kopersky napisał:

Prędkością też kombinowałem np. 3 przejazdy na 3 biegu i 3 na 4-5.

Ta wypowiedzia udowodniles ze nawet nie chcialo ci sie spojrzec na obrazki jakie sa na opakowaniu a o przeczytaniu co tam pisze to juz w ogóle. Zajrzyj na opakowanie i sie dowiesz jak nia sie pracuje. 

Pasta nie zostawia zadnego balaganu tym bardziej  na DA. Na moje a wróżę  z fusów przy porannej kawie. To nie wypracowujesz pasty i nie mozesz jej dotrzec. (Zmien fibry) plus zobacz instrukcje. Jedna z latwiejszych past do wytarcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 15:04, Adiq87 napisał:

03/06 do jakiej pasty z menzerny bądź kocha można porównać

do każdej wykończeniowej, przecież mało kto porównuje cięcie past finishowych

 

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Jedna z latwiejszych past do wytarcia

EX? nie, w porównaniu do innych past "nowej" generacji to mimo, że robi robotę, to w pracy bym powiedział jedna z gorszych.

EX zapycha pady, a wytarcie resztek z lakieru jest milion razy gorsze niż Tac Systema, Meguiarsa, Koch Chemie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  Tak próbowałem czerwonego i haze jakiś też zostaje.

@david2888  Sam nie wiem, używam wax pro no limit do zebrania resztek pasty i wymywam delikatnie drugą mikrofibrą.

@BiałyGTi  Czytałem opis, zalecają pracować 30 sekund z naciskiem 5kg i 2000 rpm, a następnie 120 sekund z naciskiem 1 kg i prędkością 4000 rpm. Problem w tym, że jak dam na maszyny lekki nacisk to widzę, że ruch rotacyjny bardzo zwalnia. Druga sprawa to ile na da to 2000 rpm, a ile to 5000 rpm? mikrofibry tak jak pisałem mam wax pro no limit i zielone flexi. Wytarcie resztek pasty nie sprawia mi problemów. Jeżeli możesz będę bardzo wdzięczy jak mi przetłumaczysz na praktyczny język instrukcję sonaxa i jak pracować ex 04-06 przy one stepie. 😁 Mam chyba problem z wyczuciem docisku na da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.