Skocz do zawartości

Pasty Sonax Profiline


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
709076 Oj, PF wiele razy zaskoczył mnie pod tym względem na rotacji...

ale mialem na mysli PIANO BLACK ? ty tez ? :o

Bo zostały mi dwa slupki gdzie sobie nie poradził więc sprawdze na rotacji jak radzisz ;)

Ale podsumowując. Brakuje mi tylko tej 0306 do kompletu. Ogolnie - dla mnie a jestem garażowym amatorem - rewelacyjne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Słuchając wypowiedzi Esoteric, wychodzi na to, że obie pasty Perfect Finish 04-06 oraz EX04-06 Polish można stosować na maszynach rotacyjnych i DA przemiennie. Mimo, że teoretycznie EX był projektowany pod DA. 

Oba produkty mogą pełnić funkcje polish/finish/one step.

A różnica głownie jednak sprowadza się do ceny, EX dobry produkt i bardziej przystępny cenowo.

PF droższy i określany mianem najwyższej półki. Wychodzi na to, że PF zostawia lepsze wykończenie. Nie tylko wizualnie, ale mierzalnie więcej GU (gloss units).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do PF to świetna pasta. Zarówno na DA czy rotacji. A jej możliwości są naprawde szerokie.

Na padach polish jest w stanie sporo wyciąć z wzorowym wykończeniem, natomiast jeśli chodzi o finish to wykończenie bajka.

Druga sprawa wypracowanie i latwość dotarcia(zwłaszcza na tych bardziej upierdliwych lakierach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eryczek napisał:

Miło mi czytać że grono miłośników tych past się powiększa. U mnie od ponad roku stanowią trzon mojego arsenału polerskiego:)

Zacząłem z nich korzystać po rekomendacjach na naszym forum jakiś czas temu i się nie zawiodłem. 

8 godzin temu, AreK napisał:

Sonax obok Koch'a to nowoczesność w detailingu. Nie wyobrażam już sobie korekty bez produktów tych firm.

Też sięgam głównie po Koch Chemie i Sonax Profiline, ale nie ma co dyskryminować innych,  Meguiars i Scholl robią fajną robotę a przecież jest jeszcze masa firm, których człowiek nie maił okazji wziąć na warsztat... ;) 

Za granicą co raz większą popularność zdobywa TLD  https://tldproducts.com 

8 godzin temu, KapselK napisał:

Robiłem swoją pierwszą korektę pastami SONAXa i od razu się polubiliśmy, a efekt mnie zadowolił bardzo, bardzo. :) Polecam takim początkującym jak ja, nie ma się czego bać. 

Też jako hobbysta nie mam czego się przyczepić ;)

8 godzin temu, bienek napisał:

Muszę się przyjrzeć pastom sonaxa i uzupełnić arsenał, ale czy PF nie jest też trochę oszustem ze względu na wypełniacze? 

Chyba jedna z fajniejszych past drugiego etapu. Wycina przyzwoicie dużo jak na polish. Wykończenie też całkiem niezłe żeby wystarczyło do one step.

Jak na powierzchni po objechaniu PF zrobisz 50/50 z inspekcją, nawet jeżeli coś wypełni (?) to obstawiam, że i tak bedziesz mile zaskoczony efektami polishowego cięcia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bielutomek napisał:

Panowie, a NP 03-06 sonaxa, coś możecie powiedzieć o niej? Zastanawiam się który sonax będzie dla mnie najlepszy na one step. Pod DA, i garazowego amatora. 

Za mało cięcia ma na one-step.

Do jednoetapowych prac bierz pastę polishową (lub dedykowaną). Czyli Sonax 04-06. Trochę wytnie i nieźle wykończy.

Są 2 rodzaje 04-06:

EX - dedykowane na DA

Perfect Finish - na rotację

To podział teoretyczny. W praktyce obie pasty działają niemal identycznie. Można je stosowac na obu rodazajach urządzeń przemiennie.

Strosując na tym samym urządzeniu EX symbolicznie mocniej tnie. PF symbolicznie lepiej wykańcza, różnice nie do wyłapania bez miernika połysku.

PF jest wyższym i droższym modelem pasty. EX powstał by podobne efekty uzyskać na słabszym urządzeniu DA.

 

Podsumowując możesz brać EX, jest tańszy i robi to co ma robić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 1/14/2018 o 14:03, bienek napisał:

Muszę się przyjrzeć pastom sonaxa i uzupełnić arsenał, ale czy PF nie jest też trochę oszustem ze względu na wypełniacze? 

 

Gdzieś przy okazji testów ADBL AIO pokazywalem ile pokrywa PF a ile zostaje po wymyciu. Chcesz to zrobię Ci ten test jeszcze raz. Tylko napisz czy chciałbyś zobaczyc efekt na rotacji, da, jakich padach etc etc

Edit:

1:40 nie to byl jednak 0406

Wiec PF mogę Ci sprawdzić. Ogólnie bardzo dobre pasty.

Edit2 :

 

0406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghostdzięki, właśnie taki wybór planowałem, mam pod ręką praktycznie pasty Sonaxa. Dlatego wezmę 0406 :-) @KapselK pady juz mam, swoje firmowe, także dzięki za pomoc. 

W razie gdybym był niezadowolony z efektów, to mam pad finishowy, i antiholi Kocha :-) ale sądzę, że to będzie zbędne :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.