Skocz do zawartości
K2 Auto jak nowe

Niemiec płakał jak sprzedawał :) Oleje K2 Texar

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do dyskusji o olejach umieszczam poniżej karty produktu dwóch mało znanych firm. Pragnę zaznaczyć że firma Wolf na 100% trzy lata temu była głównym producentem olei pod marką GM. Wolf jest PRODUCENTEM. Firma Bizol to natomiast w głównej mierze DYSTRYBUTOR olei produkowanych na Ukrainie i sprzedawanych pod swoją marką. Testowałem obydwie firmy i generalnie nic im nie mam do zarzucenia. Nie traktujcie tego jako reklama tych firm. Po prostu oni nie boją się pokazać publicznie co sprzedają.

BIZOL_PDB (1).pdf

BIZOL_PDB.pdf

tds_65607_woc_en_uk_20180102090949_lr.pdf

tds_16106_woc_en_uk_20160712084943_lr.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sama cena mnie nie przekonuje i brak rekomendacji żadnego z producentów- 5l 5w-30 k2 to 60zł a najtańszy rekomendowany olej do mojego auta to Total 5w-30 (wiadomo są jeszcze inni ale Total jest najtańszym spełniającym normę olejem) kosztuje 100zł MOTUL  130zł a LIQUI MOLY 150zł. 

Wiem wiem płacenie za markę ale czy na pewno płacimy jeszcze raz tyle za markę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje doświadczenie z olejem k2 10w40 jest takie, że cena jest adekwatna do jakości.
Mój poprzedni samochód merc 190 2.0:
-zalany orlenem platinium 10w40 spalanie oleju troszkę ponad litr na 1000km
-Zalany Mobil 10w40 spalanie o dziwo spadło do akceptowalnego 0.5l na 1000km
-Na próbe zakupiony olej z k2 powrót spalania oleju do 1l na 1000km
-zalany elfem 10w40 i spadek spalania do poziomu 0.4l

Poniżej umieszczam link do arkusza z wynikami badań przeprowadzonych przez użytkownika YT Piotr Tester na skonstruowanej w domu maszynie do badań włąściwości smarnych olejów, maszyna działa na takiej samej zasadzie jak urządzenia do badań tribologicznych i właściwości środków smarnych wykorzystywane w laboratoriach. Oleje k2 także są w tym zestawieniu w kategorii "inne"
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit#gid=0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten test niejakiego Piotra jest o kant dupy rozbic. Nie odzwierciedla warunków panujacych w silniku czego przykladem jest to, ze tani olej przekladniowy wypadl w nim lepiej niz silnikowe z najwyzszej polki...

Nadal czekam na jakąkolwiek odpowiedź @K2 Auto jak nowe na zadane tutaj pytania odnośnie reklamowanych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum odwiedzają, ale użytkownikom na pytania nie odpowiadają. Podejście do klienta 10/10... :roll:

• Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś kto im sprzedaje olej zastrzegł sobie aby jego parametry podawać do publiki tylko w ostatecznej ostateczności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę tutaj totalna zlewka ze strony dystrybutora za to na innych forach w tematach olejowych zauważyłem, ze pojawiają się posty wychwalające oleje K2. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ze autorzy tych postów zarejestrowali się tuż przed dodaniem posta chwalącego ten olej i oczywiście po dodaniu jednego komentarza brak dalszej aktywności. Pogratulować sposobu marketingu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już sobie powiedziałem, ze od k2 nic nie kupię :mrgreen: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Pływak napisał:

Widzę tutaj totalna zlewka ze strony dystrybutora

Nie pozostaje nam nic innego jak odradzać na maksa olej, którego składu nie można nawet zobaczyć. Trudno. Ktoś zapyta o olej K2, mówię nigdy w życiu bo nie wiadomo co to jest.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Ja już sobie powiedziałem, ze od k2 nic nie kupię :mrgreen: 

mają kilka udanych produktów, np aplikator piankowy do wosku albo rotona ;)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale takie podejście do klienta, ze mnie to już nie obchodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiem dlaczego nikt tutaj nie odpowiada... ręce... tfu klawiatury pełne roboty mają w K2 :D Wszystkie posty dodawane prze świeżo zarejestrowanych użytkowników. Ciekaw jestem na ilu forach poszedł ten spam :D

5xIf21U.jpg

• Lubię to 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem jeden z texarów. Czekam tylko z wymianą aż mechanik mi turbo przełoży. Dużo to stracenia nie mam, poprzedni właściciel lał najtańsze marketowe oleje, pacjent 1.9tdi. Pewnie nie zauważe różnicy ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Dużo to stracenia nie mam

a przełożone turbo to co?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupiłem ten olej za 7 zł litr do starego auta i za tą cenę kupił bym go jeszcze raz! . Powiem od siebie- jest rewelacja ! Widać i czuć różnicę i to bardzo bo mam więcej kasy w portfelu i czuje za każdym razem jak kupię sobie za różnicę w cenie coś lepszego do jedzenia polecam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że na sercu bardzo mi leży nie tylko stan wizualny, ale również techniczny mojego 208 1.6e-hdi podpowiem Kolegom że olej K2 Texar to świetny olej! Ma dokładnie te same parametry co sugerowany przez producenta Total Ineo 5W30 (a przynajmniej to 5w30 - tyle znalazłem info na bańce K2 - ale zawsze jak porównuję oleje to sprawdzam ten kod, to bardzo ważne). 

Dodatkowo za zaoszczędzone 30zl ułożę sobie życie! Naprawdę polecam oleje K2! 

• Lubię to 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Ma dokładnie te same parametry co sugerowany przez producenta Total Ineo 5W30

Skąd masz właściwości oleju? lepkość (5W30) to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem krótko. Pozytywne opinie o oleju K2 nie biorą się znikąd.  

Olej jest tak bardzo tani, że za zaoszczędzone pieniądze stać mnie było na wymianę zatartego silnika, rozpuszczonych uszczelek, zatkanego smoka i nawet udało się w pakiecie zmieścić skrobanie nagaru! Gdybym stosował drogi olej to nie było by mnie stać na ten zabieg!  Będę tyko musiał zrozumieć co spowodowało takie spustoszenie w silniku :o

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten olej, mineralny. Dzisiaj sprawdzałem poziom oleju był ok ale zdziwiłem sięże kolor oleju jest taki jasny mimo że zrobiłem na nim ok 700km , na innych olejach elf czy mobil plamy po oleju były ciemniejsze gdy wycierałem bagnet ... Nie wiem czy to dobrze czy zle ? Czy olej jest tak dobry? Czy zły bo nie ma dużo związków czyszcząco-myjących?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komentarzami "duchów" firma strzeliła sobie w kolano, opinia o polityce firmy i zagadkowych parametrach olei pójdzie w świat. Nie twierdzę, że wszystkie produkty z K2 są złe, ale jeśli chodzi o oleje to już wolę zwykłego Total Ineo niż ich wynalazki... Chemii samochodowej od K2 nie używałem i raczej nie zapowiada się w tym temacie żadna zmiana, jedyne co kupuję to Militec, ale używam go tylko do broni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Gold_Car napisał:

Mam ten olej, mineralny. Dzisiaj sprawdzałem poziom oleju był ok ale zdziwiłem sięże kolor oleju jest taki jasny mimo że zrobiłem na nim ok 700km , na innych olejach elf czy mobil plamy po oleju były ciemniejsze gdy wycierałem bagnet ... Nie wiem czy to dobrze czy zle ? Czy olej jest tak dobry? Czy zły bo nie ma dużo związków czyszcząco-myjących?

Jeśli olej jest czysty to znaczy, że nie absorbuje sadzy i węgla. A to oznacza, że cały ten czarny syf odkłada się na silniku.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś niedawno strzelało mnie w kręgosłupie, czułem się ogólnie jakoś słabo, bez chęci do życia, wtem przyszło rozwiązanie! Zalałem do swojego samochodu olej K2 i wszystko jak reką odjął, za zaoszczędzone pieniądze kupiłem sobie też żelki, i piwo, bo bardzo je lubie, polecam bardzo oleje K2!

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@damiancd Trzeba było pisać, to bym przesłal fajne żelki Haribo z Niemiec :D 

A tak poza tym, to pewnie ten olej poszedł w fotele, więc poprawił się komfort jazdy, i już nic nie strzela w kręgosłupie ;) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

Obsługa graficzna

Magda Stępień

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.