Skocz do zawartości
K2 Auto jak nowe

Niemiec płakał jak sprzedawał :) Oleje K2 Texar

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dla was kolejną dawkę humoru, ale przede wszystkim sporo przydatnej  wiedzy na temat produktów K2, a dokładniej olejów silnikowych :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dzisiaj kupiłem wasz olej k2 15w40 , a raczej kupiłem 2 dni temu a dzisiaj przyszedł do mnie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za szczerość, ale jeśli jakość oleju będzie taka sama jak kosmetyków K2 to... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...moga byc czarnym koniem jak Roton czy  zestaw do skory? 

PS: moze sa karty charakterystyki tych olejow i osoby siedzace w temacie by porownaly wwolnym czasie do wiodacych marek? :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, maciek-drummer napisał:

Przepraszam za szczerość, ale jeśli jakość oleju będzie taka sama jak kosmetyków K2 to...

To będą posiadały rewelacyjny stosunek ceny do jakości dla typowego Kowalskiego. Nakupowałem sobie mnóstwo kosmetyków i preparatów od K2 i nie widzę sensu płacić dwa i trzy razy więcej za najlepsze preparaty.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@K2 Auto jak nowe Czy mógłbym prosić o karty charakterystyki olejów K2 TEXAR 5W-40 BENZIN, K2 TEXAR 5W-40 TURBO DIESEL i K2 TEXAR 5W-30 ULTRA BENZIN DIESEL :D O ile się da oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak sie nie moze dac?  Kolega K2 nam tu nie po to zajawke podal o swoich olejach zeby teraz napisac ze sie nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to mnie dwa oleje czekają na dniach. K2 przekonajcie nas, że warto dać szansę olejom Texar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest przyzwoity polski Specol to dlaczego nie K2 ale mam kilka pytań.

Ile procent bazy PAO zawierają oleje serii ultra 0W40 i 5W40?

Czym jest ta nanotechnologia? Bor? Wolfram? Czy jakieś inne nano cząsteczki redukujące tarcie?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reklama dobra, ale już to widzę jak Hołek leje olej K2 do swojego Nismo czy innej wypasione fury, którą posiada :D.
Wysłałem formularz karty charakterystyki, się zobaczy co tam ciekawego siedzi w składzie :happy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości zapytam czy zależy zainteresowanym na karcie charakterystyki, czy karcie produktu. Są to dwie inne karty. Jestem ciekaw czy K2 poda jakie TBN mają ich oleje. Karty charakterystyki olei K2 są łatwo osiągalne w internecie. Karty produktu niestety nie. Ja wychodzę z założenia że firma która nie podaje tej informacji publiczni(karta produktu) coś kombinuje. Smieszne jest dla mnie proszenie się o coś co powinno być ogólnie dostępne. Próbka poniżej.

5W30_BDL_(PL)_CLP.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam że ja kupiłem olej z k2 w cenie "wow" - oleju rzepakowego (była promocja), będzie on lany do auta który powoli przechodzi na "emeryturę". Jak za tą cenę to nie kupię nic lepszego, w planach miał być olej który smaruje i jest mega tani i k2 spełnił te warunki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, xMarcin95x napisał:

Wysłałem formularz karty charakterystyki, się zobaczy co tam ciekawego siedzi w składzie :happy:

Powodzenia w znalezieniu tam informacji odnośnie składu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Pływak napisał:

Powodzenia w znalezieniu tam informacji odnośnie składu.

Czyli nie znajdę tego co mnie interesuje :) Szkoda czasu na wypełnianie formularzu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak ma ktoś te karty od K2? Są tam jakieś parametry podane? TBN, NOACK, Indeks lepkości? Czy nie ma i pozostaje wierzyć Hołkowi? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla Hołka pozostało jedynie wymiana oleju po utracie prawka :D . Jednakże należy zadać też pytanie co z Mobil 1?

A i jeszcze klocki Breck. Kolejny wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@czarekcw jeszcze na ostatnim Motor Show w Posen mocno chwalił Micheliny. Kto interesował się targami pewnie widział, jak nie obszerny jego komentarz można usłyszeć i zobaczyć na kanale Zachara na YT. ;)  KOmentarze pod filmem bezcenne. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.04.2018 o 19:50, Pływak napisał:

I jak ma ktoś te karty od K2? Są tam jakieś parametry podane? TBN, NOACK, Indeks lepkości?

Dostał już to ktoś od K2 , czy tylko zajawki wrzucają i nie traktują nas poważnie ...

@K2 Auto jak nowe  możesz nam podać informacje o które prosi Pływak?  To takie trudne odpowiedzieć tak , czy nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie doskonale wiecie jak jest, skoro tak podstawowych informacji nie można odczytać bezpośrednio na stronie K2.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, StreamHD napisał:

Panowie doskonale wiecie jak jest, skoro tak podstawowych informacji nie można odczytać bezpośrednio na stronie K2.  

Nie wiem dlatego pytam. Specol ma całkiem przyzwoite oleje i nie ukrywa ich parametrów. K2 jako dystrybutor na pewno też dysponuje tak podstawami danymi jak:

HTHS

Wartości TBN

Indeksie lepkości

Temp. płynięcia

NOACK

Wszystkie te parametry muszą być znane producenta bo wymagane są do określenia klasy lepkości SAE, norm ACEA czy w końcu norm producentów samochodów.

Skoro ktoś się chwali bazami PAO warto by też się pochwalić jaki udział mają te bazy i czym jest ta nanotechnologia... jeśli przedstawiciel nie potrafi na takie pytania odpowiedzieć to dla mnie to kolejny faux pas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

Obsługa graficzna

Magda Stępień

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.