Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - Biała Włoszka


peter2406

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post, a więc chciałbym się serdecznie ze wszystkimi przywitać. 

Chciałbym poddać poniższy zestaw waszej ocenie, proszę o wskazówki! Z góry dzięki :). 

1. Aktywna Piana - ADBL Yeti Tropical Night 1000ml 

2. Pianownica - EPOCA Tec One Foamer FPM Pianownica ręczna 2L

3. Szampon - ADBL Shampoo 500 ml

4. Usuwanie smoły - MacSerien Prickbort 124 1000ml

5. Usuwanie osadów metalicznych - D-Tox ShinyGarage 

6. Glinka - ValetPRO Blue Traditional Clay Bar 100g + lubrykant ShinyGarage

7. Cleaner - Poorboy's World Professional Polish 473ml 

8. Wosk - Collinite #476s Super DoubleCoat 

9. Mikrofibry - WaxPro Premium Blue Microfiber 40x40cm 360G/m2

Samochód to Alfa Romeo Giulietta, kolor biały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.wziął bym 3 litrowego Marolexa 5.wziął bym co innego np.Zielona Tuge 6.Glinke z wziął bym z VP średnia żółta lub coś innego np.z Softa99,Megsa czy BH którymi mi się lepiej pracuje.Do zostawu dorzucilbym jakiegoś QD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Ja również posiadam tę Alfę i również w jedynym słusznym kolorze.

Kup od razu adbl SSW, najlepszy produkt po myciu, fajnie podbija biały kolor.

Co piany to jest tyle tego na rynku, że głowa mała. Ja używałem do tej pory Sg ale z racji, że po nałożeniu powłoki muszę mieć neutralną to kupiłem good stuff white bear.

Do felg kup sobie zieloną tugę a jak masz zasobniejszy portfel to Ironx. Do co tygodniowego mycia obowiązkowo musisz mieć excede cleaner.

Nie zapomnij o oponach. Do bieżącego czyszczenia excede tire a dressing ja akurat uwielbiam qyeon.

Do smoły również używam prickport a co do szamponów to nie skupiaj się na jednym bo ci się znudzi. Ja co chwilę kupuję nowy ale aktualnie stoją trzy: dodo, Pink i Sg lemon... Wszystkie fajnie domywają.

Co do wosku to przed powłoką używałem coli i byłem zadowolony bo długo trzyma.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jeszcze odnośnie mikrofibry. Mi lepiej pracuje się z gramaturą 450 i 500. Od przyjaciół z Azji są w świetnych $ i nie odbiegają tym spotykanym u nas.

Jak nie masz dmuchawy do osuszania autka to polecam jakiś dobry ręcznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cleaner dokładnie mam i używam. Jadę nim wszystko. Lakier, szyby itp.

Jest to jeden z lepszych cleanerow według mnie a pod coli jak najbardziej pasuje.

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

QD nie używam bo właśnie zastępuje go adbl SSW. Wcześniej miałem Poorboy’s Glass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim modelu mówisz... Bo np Giulia już jest piękna czerwona czy niebieska. Giulietta niebieskiego nie miała a czerwony mi się nie podoba. Ale to oczywiście subiektywna opinia.


Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no robi ale wiesz... Lakierować sobie cały samochód a lakiery seryjne to jest różnica...
Dobra bo koledze zaśmiecamy wątek :)

Wracając do tematu czy kolega ma komplet kosmetyków do wnętrza bo dla mnie to równie ważna cześć samochodu jak lakier i koła :)?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale folia to niezły wydatek jak chce się okleić profesjonalnie.... Do Julki około 10tys...
Przy skórzanych fotelach to obowiązkowo zestaw colourlock... Ja akurat wczoraj zamówiłem ten zestaw do samej kierownicy bo tapicerkę mam materiałówą.
Co plastików to ja myję apc o którym chyba nie wspomniałeś albo nie zauważyłem...
Apc to obowiązkowy produkt...
Następnie dressing. Najbardziej pasuje mi Poorboy’s Natural look ale mam jeszcze zymol i C6...
Wszystkie spełnią zadanie w zależności jakiego efektu oczekujesz.
Później, przynajmniej ja tak robię, co kilka dni przecieram z kurzu fibrą nasączoną adbl interior...
Wiadomo, że pędzelki, patyczki do zakamarków i kratek musisz mieć.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem NL w poprzednim aucie i według mojej opinii najmniej przyciąga kurz.
Ostatnio kupiłem tego słynnego c1 czy C6 nie chce mi się iść do garażu sprawdzić, fakt, że daje całkowity mat jak naturalna deska ale kurz i tak osiada... Zymol dostałem w prezencie i też przyciąga kurz. Dlatego u mnie faworytem jest NL.
Co do powłoki do felg to stosowałam wosk coli... Ale to z racji tego, że auto kupiłem we wrześniu i na zimówki nie chciałem nakładać powłoki (kasa).
Letnie kupiłem już z nałożoną powłoką i faktycznie łatwiej utrzymać w czystości.
Nie powiem Ci jednak co to za powłoka, mogę dopytać ale generalnie z powłokami na felgach nie mam doświadczenia.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mademoiselle od Funky Witch jest moim zdaniem duzo bardziej antystatyczny niz PB NL noi w skodzie daje mat a nie satyne.
No i takim o to sposobem muszą rozpocząć kompletować kolejne zamówienie a jeszcze świąteczne z autoblask nie przyszło :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

A jak najlepiej zabrać się za czyszczenie felgi przed nałożeniem takiej powłoki? 
 
Piana -> szampon -> jakiś zasadowy cleaner -> do smoły -> deironizacja -> glinka -> powłoka? 
Odpowiednia kolejność? 
Ja jeśli chodzi o lakier a myślę że z felgami będzie podobnie najpierw jadę tugą, prockbort, piana, szampon, tuga, prickport, glinka, ipa, powłoka

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, trzeba przetestować :)
A.do pytania kolegi o felgi to zależy w jakim stanie są felgi. Przy nowych lub bez zarysowań, cleaner nie jest potrzebny. Po co robić kanapkę jak możesz ipa odjałowić felgę i na to położyć powłokę.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mademoiselle od Funky Witch jest moim zdaniem duzo bardziej antystatyczny niz PB NL noi w skodzie daje mat a nie satyne.
A ja w Alfie różnicy nie widzę między Mademoiselle a NL w wyglądzie. Ale każdy widzi co chce .

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.