Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie, to testy drogowe są bardziej realne, i „żreć” powłoki będą mocniej, spójrzmy np na sam fakt jazdy. Pęd powietrza, z piaskiem itp spod kół, do tego spaliny, które posiadaja w swoim składzie, dość ciężkie metale(których nie spotkamy w tenzi, adblu, ludwikach itp) także nasze testy są jak najbardziej ok, jeśli chodzi o bieżące dbanie o auta. Ale jednak w naturze, może się okazać ze nasz arcymistrz tani chiński mrfix będzie zjadany prędko. Ale tak jak już napisałem trochę wcześniej, a teraz przypominam... Ta powłoka, kosztuje 30zl za butelkę 😊😊😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem tez bezsensu są takie testy bez urazy dla testujących. Osobiście auta domestosem nie myję, więc nic mi taki test nie daje. Dodatkowo jak ktoś stosuje na feldze dochodzi wysoka temperatura, pylenie z klocków, szybkość obracania się kół. Dużo widziałem testów co katują woski zeby je ściągnąć i są imo mega pancerne, a na lakierze potrafią poleżeć maks dwa miechy.

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak przyglądam temu czemuś :) jednak zastanawia mnie czy ktoś poza aspektem cenowym wziął pod uwagę skład, czy taka powłoka nie ma dużo większego stężenia chemii która powoduje raka ? czy taka powłoka ma VOC FREE które jest wolne od węglowodorów aromatycznych dzięki czemu aplikacja nie wymaga nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa ?.

 

Cena ceną :) mimo fajnego działania i ceny śmiesznej bałbym się trochę o zdrowie czy to było testowane czy nie, bo gdyby nie patrzeć jest to produkt chiński który przychodzi w zwykłej paczce, kupując oryginalna powłokę ceramiczna producent musi spełnić jakieś tam normy UE aby to weszło do obiegu :)

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treys jak wiesz w Pl, nad czym ubolewam, zdrowie często schodzi na drugi plan w kontakcie z niższą ceną :(Patrz: żywność w niektórych sieciach dyskontów. Duża część społeczeństwa nie ma wystarczająco dużo kasy i zapełnia żołądek tanim towarem. Przykre, lecz jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie i mam nadzieję, że to się zmieni :) Tak samo jest z kosmetykami samochodowymi. Dużą grupę tu na forum tworzą studenci lub młodzi ludzie zaczynający swoje kariery i na pewno nie patrzą na skład, a na trwałość, czy stosunek ceny/jakości. Często nie stać ich na powłokę za 2-3 stówy, więc wybierają tańszą alternatywę. Dobrze jeśli takie osoby mają świadomość, że to nie jest zwykły płyn do naczyń i założą rękawiczki oraz maseczkę szanując swoje zdrowie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

@Treys jak wiesz w Pl, nad czym ubolewam, zdrowie często schodzi na drugi plan w kontakcie z niższą ceną :(Patrz: żywność w niektórych sieciach dyskontów. Duża część społeczeństwa nie ma wystarczająco dużo kasy i zapełnia żołądek tanim towarem. Przykre, lecz jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie i mam nadzieję, że to się zmieni :) Tak samo jest z kosmetykami samochodowymi. Dużą grupę tu na forum tworzą studenci lub młodzi ludzie zaczynający swoje kariery i na pewno nie patrzą na skład, a na trwałość, czy stosunek ceny/jakości. Często nie stać ich na powłokę za 2-3 stówy, więc wybierają tańszą alternatywę. Dobrze jeśli takie osoby mają świadomość, że to nie jest zwykły płyn do naczyń i założą rękawiczki oraz maseczkę szanując swoje zdrowie :good:

To prawda ale będzie też dużo ludzi którzy nie będą dbali o rodzaj bezpieczeństwa przy aplikacji dlatego poruszyłem pytanie pod tym aspektem czy działanie tanie rzeczywiście jest takie aż zdrowe ale na to mało kto patrzy :) za te 2-3 stówy to i Chinol ci galon tej powłoki przeleje :) , nie życzę nikomu struć się powloką nawet przy aplikacji

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: a ja zaryzykuje i powłokę zamawiam. Najpierw przetestuję ją na zderzaku i później siup na całe auto albo odrazu bez testowania wrzucę na całe auto :D bo negatywnych wypowiedzi na jej temat w internecie nie znalazłem jak narazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson @Treys Panowie bez przesady - taką powłokę nałoży się z raz na rok, może rzadziej - bardziej zaszkodzi nam oddychanie smogiem przez okres jesienno-zimowy  :-]

Kto chce to użyje, kto nie, to nie :D

Koniec offa, bo nie o tym jest ten temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że są 2 wersje tej powłoki (przynajmniej tak mi się wydaje):

  1. Z naklejką do weryfikacji autentyczności:

HTB13SUvdlHH8KJjy0Fbq6AqlpXa2.jpg.c834a84db2402704fb1c1757028d7d61.jpg

2. Bez naklejki - i ta wydaje mi się jakaś podróbką - niestety taką powlokę też otrzymałem, ale w drodze jest już druga teoretycznie z naklejką

@Treys może to był wersja bez naklejki albo źle przygotowana powierzchnia albo zapchała się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno tak na szybko przeczytałem instrukcję stosowania i nie wiem czy dobrze odczytałem:

  1. Wiadomo odpowiednie przygotowanie lakieru
  2. Zwilżyć odpowiednią powierzchnię auta
  3. Nakładanie ruchami #
  4. Odczekanie ok 5-10 min
  5. Polerowanie ruchami okrężnymi wilgotną mf
  6. Następnie wypolerowanie suchą mf - tylko tam coś było, że zgodnie z kierunkiem spływu wody

Jak coś pokręciłem, to prośba o korektę ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 11:55, krzygaj napisał:

 

  1. Następnie wypolerowanie suchą mf - tylko tam coś było, że zgodnie z kierunkiem spływu wody

Jak coś pokręciłem, to prośba o korektę ;)

 

Ja zamówiłem trzy sztuki, mam dwa duże auta, może wystarczy i na szyby. Czytam wątek od początku i nawet jeśli w tej cenie poleży pół roku (wg. producenta 3-5 lat) to będzie wystarczający sukces. Natomiast na filmie instruktażowym tym z aukcji, na którym jest to oryginalne logo potwierdzające autentyczność produktu, jak i zrzucie z internetowej instrukcji nie ma nic o wilgotnej MF. Ponadto facet nakłada to bez maski i rękawiczek. Założyć nie zaszkodzi, ale też nie ma co popadać w skrajności, nie wszystko co unia w normach serwuje jest piękne (kury co mają stać pazurami do przodu w klatkach, coś o tym wiedzą :lol:).

Jak wszystko dojdzie biorę urlop i ogarniam RAV4, potem Vectrę.

Bez tytułu.jpg

EDIT:

Tutaj jest fajny szczegółowy opis/test, dużo nt. bezpieczeństwa, o ile nie rozpyla się tego kompresorem, to maska jest zbędna. Rękawiczki zalecane.  Niska cena ma prawdopodobnie związek z ilością ceramiki (stężeniem) - przekornie wobec tego ten środek prawdopodobnie jest dużo mniej trujący, czy niebezpieczny dla zdrowia od tych markowych. Stężenie ceramiki niskie, stąd fajnie się nakłada i wybacza błędy. Konkluzja jest taka, że towar jest ok w użyciu szczególnie dla kogoś kto nigdy ceramiki nie nakładał. Zarzut w zasadzie jedyny trwałość. Coś za coś. Tak jak pisałem, w tej cenie pół roku kropelkowania byłoby zadowalające.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja położyłem wczoraj na samochodzie dziewczyny. Efekt bardzo fajny.

Myślę, że poszło mi mniej jak pół butelki. 

df06f7dd6524.jpg

 

e33a1cfc5cdd.jpg

 

P.S. na błotniku to nie hologram tylko kurz, który ścierałem po wyjeździe z garaży gdzie mi się strasznie kurzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OsTrY napisał:

No ja położyłem wczoraj na samochodzie dziewczyny. Efekt bardzo fajny.

Myślę, że poszło mi mniej jak pół butelki. 

OsTrY, powiedz mi, jakieś minimalne ryski ten produkt przykrywa? Będę robił korektę, ale poprostu jestem ciekaw. Na żywo optycznie przyciemnia? 

Sprawa druga, zastanawiam się czy po pierwszym myciu (np. po tygodniu jeżdżenia) czy warto byłoby położyć drugą warstwę? Umyłbym bezdotykowo aktywną pianą, a osuszył kompresorem (kupiłem i w przyszłym tygodniu będę miał go w domu). 

Uszczelki gumowe też nacierałeś? Plastiki wiem, że można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła i do mnie ta magiczna substancja. Właśnie miałem zakładać świeżo zregenerowane felgi, ale skoro jest MR.FIX to się wstrzymałem i zaaplikowałem ten wynalazek. Pierwszy raz nakładałem powłokę, według mnie aplikacja banalna, kolor felg to jasny grafit więc nawet bez docierania by przeszło, ale dotarłem i nie sprawiało mi to jakichkolwiek trudności. Zobaczymy ile wytrzymają. Będą sukcesywnie wrzucał tu update, jutro albo pojutrze felgi trafią na auto wtedy wrzucę fotki.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 14:10, Ronin78 napisał:

OsTrY, powiedz mi, jakieś minimalne ryski ten produkt przykrywa? Będę robił korektę, ale poprostu jestem ciekaw. Na żywo optycznie przyciemnia? 

Mi pozostało na mega miękkim lakierze troszeczkę niedoskonałości i powłoka ładnie to przykryła :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 14:10, Ronin78 napisał:

(...) zastanawiam się czy po pierwszym myciu (np. po tygodniu jeżdżenia) czy warto byłoby położyć drugą warstwę? Umyłbym bezdotykowo aktywną pianą, a osuszył kompresorem (...)

Bez względu na to czy produkt można warstwować czy też nie, nakładanie drugiej warstwy po tygodniu jeżdżenia wymagać będzie mycia na 2 wiadra, sama aktywna piana to raczej opłukanie auta niż mycie. 

Co do samego warstwowania, możesz położyć drugą na połowę maski i wszystkim nam powiesz czy przedłużyło to jej żywotność :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.