Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2018 o 10:18, kusiu napisał:

U jakiegoś sprzedawcy na ALI najlepiej brać powłokę, podajcie sprawdzonych?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Pierwszy raz brałem tutaj - widzę, że teraz cena moooocno do góry skoczyła - muszę poszukać w historii zamówień skąd potem brałem jeszcze 🙂

 

Jeszcze ta była ok - http://bit.ly/2AI8wNE 
Natomiast brałem z ebay - już całkiem inna ciecz, buteleczka i ściereczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ronin78 napisał:

fixa 2x na letnich felgach i schowałem je na strychu

taki klimat polecam też z dressingiem do opon, położyć grubo i zostawić bez docierania... wsiąknie pięknie i zdecydowanie dłużej leży 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikował ktoś przy 13-16 stopniach ?? ( garaż podziemny ) po korekcie na czarnym 307cc jakoś dziwnie się zachowuje tzn. jakby był niedotarty( kiedyś miałem podobny efekt jak za długo rain x poleżał na szybie, wychodziły takie mazy i ciężko było dotrzeć ). Leciałem według instrukcji, może błędem było to że lekko przetarłem wilgotną mikrofibrą, a nie docierałem  ?? potem normalnie sucha. 

- po nałożeniu zacząłem docierać po około 5 min, bo po 8-10 to był dramat żeby dotrzeć

- przed poszedł cleaner + IPA

- pierwsza warstwa leżała na aucie około 12h, następnie położyłem drugą

- auto zobaczyło wodę dopiero po tygodniu 

Jakieś pomysły ? podpowiedzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś tam doświadczenia zauważyłem że nie temperatury a wilgotność powietrza ma ogromne znaczenia. Temperatury można dość mocno nagiąć przy tych zalecanych o ile będzie minimalna wilgotność. Za to jak będzie nawet gorąco a wilgotność będzie duża to wtedy robi się kiepsko z niektórymi produktami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 10:20, paperson napisał:

@jezyk_05 wstaw jakiś prosty wilgotnościomierz. Możesz się zdziwić.

Jaka powinna być optymalna wilgotność do aplikacji ?? albo może inaczej sformułuje pytanie jaka jest graniczna że powłoka się przyjmie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jezyk_05 na początku września w garażu miałem ok. 40% wilgotności. Powłoka cały czas ma się dobrze. Nie testowałem powłok pod tym kątem, więc nie wiem jaka jest optymalna wilgotność, ale osobiście powyżej 60-70% już bym się nie bawił w aplikację żadnej z powłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 10:32, rygryss napisał:

no to trafiłeś, podaj linki, a najlepiej sprzedających gdzie nie kupować 😉

Kupowane tutaj https://allegro.pl/mr-fix-9h-powloka-ceramiczna-ochrona-ceramika-1rok-i7328288270.html . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest kłopot z podróbkami - stąd postanowiłem kupić dwa opakowania od dotychczasowego dostawcy (konto Touch You) i sprawdzić czy wszystko gra. 

Z racji iż nie miałem nic sensownego pod ręką poza... zakrętkami od słoików (w sumie też lakierowany metal), przetarłem je Wipe Out'em:

mRhLqFf.jpg

Jedna nakrętka posłuży do zrobienia testu 50/50 (ta z taśmą); druga - do sprawdzenia czy krople preparatu skrystalizują się:

kukQgyT.jpg

Poniżej relacja z testu - od rozpakowania produktu do jego nałożenia:

Następnie przeprowadziłem test palności niewyschniętego jeszcze produktu - jak widać, nie pali się, nie odparował:

 

Następnie próbniki powędrowały do kotłowni - jest tam ciepło i sucho:

Lx0u6Jb.jpg

Wskazując na doświadczenie z aplikacją Mr Fix, celowo nie wypolerowałem części nakrętki na której znajduje się powłoka - wiem że w przypadku aplikacji na folii już 30 min zwloki z wykańczaniem powodowało spore problemy (powłoka wówczas uległa czesciowemu utwardzeniu i był kłopot z wypolerowaniem fibrą). 

Jutro sprawdzę co słychać u zakretek i dam znać. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.