Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myłem wczoraj rav-kę, niespełna 2 miechy od nałożenia Fix'a, miałem polerowany od nowa róg samochodu po szkodzie żniwiarza (jest info wcześniej) no i różnica diametralna, tam gdzie polerowane woda siedzi jak jedna wielka tafla, na reszcie nadal spada jak z kaczki. Na szczęście posiadam Fix'a więc poleciałem z tematem gdzie trzeba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że cena odzwierciedla przede wszystkim to czego nie widać czyli ciecz. Zabezpieczałem auto i tańszym i droższym i ten droższy zdecydowanie trudniej się docierało. Droższy ma w sobie pewnie mniej rozpuszczalników. Może to nie sztywna reguła, ale pewnie jakiś znaczący wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się wypowie jak to dokładnie nakłada? Przed położeniem auto umyłem wyglinkowalem, lekko spolerowalem i co? Wjezdzam na bezdotykowa, a na dachu ani śladu, natomiast doły drzwi, klapa zderzak tył trzyma. Krople tez nie są jakieś mega super, czy to przez to, ze jedna warstwa położona? Jednak odpychanie wody ma całkiem ładne. Nakladalem tym aplikatorem i po 5-7minutach próbowałem docierać na sucho ale szło slabo, wiec robiłem tak jak wyżej przetarłem wilgotna MF i docierałem suchą. Test kapsla - po ok 12h stwardniał. W sobotę mam zamiar umyc i dołożyć druga powłokę po 2-3tygodniach. Dodam tez, ze auto całe w kurzu wiec to też się może trochę przyczynić do kropelkowania tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszFH  Tu masz filmik https://www.youtube.com/watch?v=nIt6-QX5WNg 

Jeżeli coś jest nie jasne to zapytaj sprzedawcę jaką masz wersję i jak ją nakładać.

Jak  powłoki ani śladu to pewnie ją spolerowałeś na zero, albo zwiał ją wiatr ewentualnie zmył ją bezdotyk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... miałem już jakiś czas temu napisać - zanim ktoś zabierze się się za aplikowanie Fixa na lakier proponuję sprawdzić docieranie i polerowanie na szybie - czy wystarczy po nałożeniu suchą mf, czy trzeba wcześniej wilgotną posmyrać.

Ja mam kilka różnych wersji i już wiem, że ta co pracuje, to wystarczy po nałożeniu dopolerować suchą mf, a ta co twardnieje, to trzeba wcześniej mokrą mf potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok 23 wylałem do zakrętki z napoju, kapsli brak bo u mnie w domu nikt nie pije nic ze szkła. 2 godziny później sucho, temperatura "pokojowa" w okolicach 28 stopni i leżało koło okna, temperatura podobna. Mogło całkiem wyparować? Niby minimalnie lepkie było, zostawiłem do rana ale nie miałem okazji się bliżej przyjrzeć. O 14 mogę próbować to wygrzebywać czy zostawić na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 09:41, siewcu napisał:

Wczoraj ok 23 wylałem do zakrętki z napoju, kapsli brak bo u mnie w domu nikt nie pije nic ze szkła. 2 godziny później sucho, temperatura "pokojowa" w okolicach 28 stopni i leżało koło okna, temperatura podobna. Mogło całkiem wyparować? Niby minimalnie lepkie było, zostawiłem do rana ale nie miałem okazji się bliżej przyjrzeć. O 14 mogę próbować to wygrzebywać czy zostawić na dłużej?

Tutaj masz po 48 godzinach tyle ile zalane w kapselek to tyle samo prawie zostalo, powloka 9h sprawdzonego producenta foto nizej 

Screenshot_20180805-155725.jpg

Screenshot_20180805-155706.jpg

Screenshot_20180805-155716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszam w temacie, miałem przyjemność ostatnio nakładać mr.fixa tutaj polecanego i wyszła niezła lipa, bardzo niewydajny - 30ml ledwo wystarczyło mi na E46. Dodam, że 2 miesiące temu kładłem inną chińską ceramiczną powłokę:
https://www.banggood.com/Car-Crystal-Coating-Super-Hydrophobic-High-Gloss-Shiny-Mirror-Ceramic-Liquid-p-1216069.html?rmmds=cart_middle_products&cur_warehouse=CN

Ta z powyższego linku - 15ml zeszło na położenie dwóch warstw na Outlandera, który jest troszkę większym autem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś był zainteresowany to na galonoleje.pl niedługo Mr Fixy powinny byc dodane do asortymentu sklepu internetowego. Dzis przy okazji zakupu CarPro Essence widziałem jak towar był przygotowywany do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.