Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

skusiłem się również na MR-FIX, zakupiony za 37pln

https://www.aliexpress.com/item/Anti-scratch-Car-Polish-Car-Liquid-Ceramic-Coat-Auto-Detailing-Glasscoat-Motorcycle-Paint-Care-Super-Hydrophobic/32803383501.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5aae4c4dl4yuvU

 

 

wylałem kilka kropelek na naklejkę i odczekałem 9h... jest dobrze, a nawet bardzo. Na filmiku starałem się pokazać twardość i elastyczność powłoki, musiałem użyć naprawdę dużej siły żeby powłokę ruszyć- jestem pod wrażeniem.

Zobaczymy jak zachowa się w sezonie zimowym

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła. Zamówiona 15 maja (ponad miesiąc leżała u nas w PL na poczcie). Już myślałem, że nie przyjdzie a tu prosze.
Zakupiona z ciekawości za 15.94 zł z podesłanego wcześniej linku  LINK MR FIX
Na razie mamy lato, czyli woski, naturale, carnauba i te sprawy.   Powłoka czeka spokojnie na zimę 😉 

SAM_0911.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta osoba miała oryginalny lakier na aucie czy było juz powtórnie lakierowane??? Z tym Fixem to taka loteria bo nie ma się pewności powtarzalności właściwości produktu, ale z drugiej strony chłopaki go kładli na w miarę młode auta i chyba z oryginalnym lakierem, nic o problemach z lakierem nie wspominali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby porobiły się wżery, na szczęście polerką udało się wyciągnąć. Tak jak napisałem, że słyszałem, nie wiem jak to wyglądało i nie wiem ile w tym prawdy... 

ziarno niepewności mam już zasiane i dlatego najpierw sprawdzę na tigi w miejscach, które były malowane z puchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy robicie tak jak jest w instrukcji tzn zwilżacie woda ta biała szmatkę do nanoszenia ceramiki czy na sucho nakładacie? Docieracie najpierw delikatnie wilgotna mikrofibra a potem polerowanie na sucho?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życiowy test MrFix'a

Auto zaparkowane przy pasie zieleni, panowie z oczyszczania miasta koszą trawę. Jeden z nich po tym jak zobaczył że trawa spod kosiarki obsypała część mojego auta postanawia je powycierać na sucho rękawicą. Efekt na pierwszych zdjęciach.

 

02.jpg

03.jpg

 

Kolejne dwa zdjęcia to to co zostało z tych wszystkich rys po myciu auta - znaczna ich część powstała w mojej opinii na powłoce, myjąc auto poprostu je zmyłem. Tak czy inaczej sprawa zgłoszona do osób odpowiedzialnych za koszenie trawy, szkoda w trakcie wyceny, zgłoszona do ubezpieczalni.

04.jpg

05.jpg

 

Ostatnie dwa zdjęcia auto po ponownym polerowaniu. Powiem tak - powłoka w tym wypadku pomogła - znacznie zmniejszyła rozmiar szkody (jakkolwiek lakieru na drzwiach już cienko).

06.jpg

07.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ronin78 napisał:

Życiowy test MrFix'a

szczerze mówiąc to żaden test, 

jako przysługa usuwałem ostatnio dużo gorsze rysy po obtarciu parkingowym na zupełnie niezabezpieczonym aucie,

dużo już zeszło mokrą szmatą, jak przypolerowałem ręcznie Megs UC zeszło 99%, został tylko 1% w miejscu zdartym do tworzywa zderzaka. Poza tym zderzak i błotnik wyszły idealnie.

Rozczaruję Cię, ale grubość i twardosc powłoki jaką oferuje MRFix to placebo jeżeli chodzi o chronę przed prawdziwymi zarysowaniami. 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem przepraszam, że wrzuciłem to w info o Fix'ie, pomyślałem, że będzie jakaś ciekawostka dla tych co go stosują. 

Pewnie rysy które zeszły po myciu były fejkowe, na przyszłość zapamiętam, że to te co schodzą Megsem są prawdziwe 😉 - poza tym ja Megsa nie miałem tylko jakiś biedny Sonax.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam do porzygu obcowania z woskami, od 1,5 miecha myję raz w tygodniu auto, wycieram do sucha i micha cieszy bo cały czas wygląda jakbym kilka godzin skakał przy nim własnie z jakimś woskiem. Wysiłku minimum efekt maksimum, tak mi się podoba i ten kiepawy MrFix zdecydowanie mi to (na razie) zapewnia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam do porzygu obcowania z woskami, od 1,5 miecha myję raz w tygodniu auto, wycieram do sucha i micha cieszy bo cały czas wygląda jakbym kilka godzin skakał przy nim własnie z jakimś woskiem. Wysiłku minimum efekt maksimum, tak mi się podoba i ten kiepawy MrFix zdecydowanie mi to (na razie) zapewnia.

MrFix daje Ci taki super efekt ? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś poszukiwał ściereczek do aplikacji mrfixa i innych siuwaxów, to może się nadać:

 https://www.rossmann.pl/Produkt/Tami-MyCare-bawelniane-chusteczki-kosmetyczne-do-twarzy-skora-wrazliwa-i-sklonna-do-alergii-30-s,361933,6375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę chyba w końcu po dwa radlery skoczyć, wykorzystać kapsle i sprawdzić co z moimi, zanim pójdą na bazarek. Lakier zajechany i chyba tylko wosk zostaje...

A swoją drogą, jak już przy wosku jesteśmy. Kładł ktoś na fixa? Jeśli tak to z jakimi efektami? Krótko i długofalowymi, tak się zastanawiam po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Thomas napisał:

@Ronin78 , dobry wosk spokojnie wystarczy na 4-6 miesięcy.

Co kto lubi, mi tam częste obcowanie z woskiem jest na plus, po przetestowaiu różnych powłok stwierdzam,że takie super,hiper nie są.

Ja wole mieć za aplikowaną powłoke i bawić się na tym woskami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:

Jaką powłokę masz wrzuconą? jak zmieniasz na niej woski to używasz cleanera?

 

 

Durabead-a, czasem używam jakiegoś nie ściernego, najczęsciej essence+ nie mam zbytnio co ścierać bo oksydacja nie zachodzi, a powstaja jedynie mikro ryski do wypełnienia, najwaznijesza mocna chemiczna dekontaminacja.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.