Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś widziałem Teslę po ~2mc od położenia powłoki na folie - po umyciu pianą aktywną ADBL auto jest naprawde łatwe w domyciu wodą pod ciśnieniem, zaś hydrofobowość jest bardzo ok (niestety nie miałem przy sobie komórki - po powrocie postaram się coś cyknąć). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop
Ostatnio natknąłem się na taki wątek na DW, w skrócie powłoka zaaplikowana została w słoneczny dzień, pozostawiona na godz, skończyło się na wet sandingu... Nie wspomniana jest nazwa MrFix ale mowa jest o taniej powłoce z ebay w niebieskich butelkach...
Ja czekam na swoją już ponad miesiąc, coś długo, późniejsze zakupy zaczynają przychodzić, a MrFix wisi....
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=406075
Pierdzielony niezły wariat. Ale wyprowadził całkiem ładnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zamawiać tą powłokę jeszcze to chętnie się przyłączę i wziąłbym jedną buteleczkę. Z racji tego iż nie ogarniam konta na aliex. i nie wiem jak zamówić będę wdzięczny jak ktoś zamawiając dla siebie zamówi jedną więcej a koszty wszelkie oczywiście pokryję za swoją część. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że trzymanie maski na zewnątrz to nie to samo co jeżdżenie, aczkolwiek jest na youtube ciekawy filmik, facet nałożył jedną warstwę powłoki MrFixa (jedną z dwóch zalecanych przez producenta) na pół maski we wrześniu 2017 i po 5 miesiącach w lutym 2018 wrzucił filmik co tam z tej jednej warstwy (po zimie) zostało 😉 dla mnie bardziej wiarygodne są właśnie takie amatorskie testy i filmiki, od tych wrzucanych przez nazwijmy to z przerostem korpo studia detailingowe. 

https://www.youtube.com/watch?v=xknTQFciF3Q

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości również zamówiłem wczoraj ten specyfik w niebieskiej butelce. Czy któryś z użytkowników, którzy mieli do czynienia z MrFix'em zauważył jakieś dodatkowe zalety oprócz samej ochrony lakieru? Czy poprawia choć trochę jego wygląd, maskuje w jakimkolwiek stopniu wady lakieru? Miałem kiedyś okazję raz zastosować powłokę z trochę wyższej półki niestety nie pamiętam już nazwy, jednak efekt był naprawdę niesamowity jak wiele taka powłoka potrafi zakryć. Widziałem tutaj opinie chyba jednego użytkownika na ten temat, czy ktoś jeszcze zauważył coś więcej? Wydaje mi się, że to świetny produkt, żeby zacząć przygodę z powłokami, więc za te pieniądze, aż szkoda nie spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem stronę wstecz jak działają dwie warstwy produktu, fajnie by było jakby inni użytkownicy też coś wrzucili, do tego można wpisywać sposób aplikacji, jedni docierają po dwóch minutach inni jak ja po dziesięciu, Vangsta bodajże położył drugą warstwę po jednej godzinie, ja po dwunastu, to wszystko może mieć znaczenie dla efektu końcowego. Ja od siebie postaram się wrzucać nazwijmy to testy z kolejnych myć.

Na resztę odpowiem tak:

- czy przyciemnia kolor i maskuje? Pierwsze wrażenie że minimalnie tak, nie spodziewałbym się jednak spektakularnej odmiany.

- co wnosi innego? Ptasie bobki i muchy nie przyklejają się do auta, można spokojnie domową myjką ciśnieniową o małej mocy, bez katowania z bliska usunąć. Miałem ptasie bobki na dachu, z daleka przemyłem dach myjką i podszedłem zobaczyć gdzie są, żeby je domyć, ale niczego już nie było 😉 

- w moim przypadku, po pierwszym myciu (a myłem na razie jeden raz) spokojnie osuszyłem auto wodą z węża, jak dla mnie to największa zaleta, lusterko bez wet spotów, bez tarcia fibrami, bez wysiłku (nie licząc wysiłku wstępnego związanego z korektą i przygotowaniem lakieru)

A tak po mojemu największym złem moim zdaniem jest niecierpliwość. Zauważyłem, że niektórzy nie odczekują tych 48h do pełnego utwardzenia i leją po aucie wodą, żeby zobaczyć jak to działa. Ja przez pierwsze 48h wystawiałem na słonko i chowałem do garażu kiedy zbierało się na deszcz.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem zbytnio przyciemniania na czarnym lakierze. Na połowie auta położyłem inna powłokę w ramach testów i tamta przyciemnia zdecydowanie i trzeba uważać, żeby nie porobić mazów przy docieraniu ale jest znacznie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 13:49, Hubee napisał:

Dla porownania jak powinno to wygladac:

Coat Ultima by HSH. Tylko nie kosztuje ani 4, ani 10$...

Dzisiaj otrzymałem MrFixa z aliexpress z tej aukcji:

http://got.by/2l7pt8

i zachowuje się dokładnie tak samo jak ta z Twojego filmu. Jest w formie bardziej żelu, niż pozostałe MrFixy, jakie mi doszły. Mocno stwardniało już po 4 godzinach i zachowuje się tak jak to na filmie. Jest twarda, a jednocześnie elastyczna jak soczewka kontaktowa. Po wylaniu na gładką taśmę pakową - ta z linku jako jedyna została jak kropla, nie rozlewając się na całą taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Filipsky napisał:

Panowie, jedyny sposób ściągnięcia powłoki z lakieru to maszynowy? Zauważyłem na drzwiach hologram , niestety dopiero po położeniu powłoki. Są na rynku jakieś specyfiki przeznaczone do usuwania?

Tak jedynie spolerowanie, za pewne da rade ściagnąc powłoke na średnio twardym padzie i paście polishowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gozdziu23 napisał:

hologram może być od niedotarej powłok,  zalezy jak kto widzi hologramy i jak je rozpoznaje 🙂

Też jest to możliwe 🤔 po umyciu go nie widziałem więc przyjąłem opcje,że powstał od fibry po przecieraniu ipą. Po takim zabiegu usuniecia maszynowo pad trafia do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko działa tzn. Hubee nie zmienia padów i nie zauważa szkód, które rzekomo mogą wyrządzić (po docieraniu powłoki) tzn. że bez sensu byłoby je z tego powodu wymieniać 😉 Mam ciekawsze pytanie, czy nakładając powłokę na powłokę (tej samej firmy) należy starą usuwać, jeśli tak to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ronin78 napisał:

😉 Mam ciekawsze pytanie, czy nakładając powłokę na powłokę (tej samej firmy) należy starą usuwać, jeśli tak to dlaczego?

Z tego co wyczytałem , można nakładać kolejne warstwy na ową powłoke- więc w jakim celu usuwać pierwszą?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.