Skocz do zawartości

KECAV Leather Cleaner


KapselK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master

@Fredi88 Bardzo dziękuję za test i uwagi.

Co do wysyłki do Austrii, to nie jest ona na końcu świata :D . Zresztą Finlandia @Tomas22'a również tam nie jest :D.

Temat szczoteczek wygląda już na bardzo wyklarowany. Wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi będą w ofercie dwie różne. Obie wskazywane przez Wszystkich podczas testów. Jedna z jasnym włosiem (jako twardsza) i druga z ciemnym (miększa). 

 

Przy okazji taka mała uwaga do nazewnictwa stosowanego przez wiele osób. Otóż nazwa mojego mocniejszego środka, to POWER, a nie Strong . Rozumiem oczywiście przyzwyczajenia do znakomitego produktu firmy Colourlock i nie powiem, miło jest to czytać, ale nie chcę się podszywać pod cudze (choćby znakomite) nazwy ...  :biggrin:

 

@Pływak @Tomas22 pH faktycznie jest moim priorytetem. Wyszedłem z założenia, że po pierwsze "nie szkodzić". Dlatego LIGHT, jako często używany, ma pH możliwie bliskie pH neutralnego dla skóry. POWER już tak bezpieczny nie jest. Udało się co prawda zejść poniżej 9 ale jego użycie przewidziane jest do mocnych zabrudzeń. Aby zminimalizować jego szkodliwość dla skóry, zmaksymalizowałem w nim gęstość i trwałość piany. Zresztą w Light'cie również.

 

17 godzin temu, Fredi88 napisał:

Pytanie jak cenowo będzie to wyglądać

Ceny są już ustalone i mam nadzieję, że będą bardzo atrakcyjne. Pozostała jedynie data 'premiery'. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav czekamy na premierę czekamy :)

Mógłbyś przybliżyć sytuację dwóch szczoteczek ? Jak będzie z tym wyglądać zestaw? Cleaner + 2 szczotki i fibra ? Czy cleaner 1 szczotka do wyboru i fibra ? :)

Ja jestem w 80% gotowy z tematem dla Ciebie :) i wiesz o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

Mógłbyś przybliżyć sytuację dwóch szczoteczek ? Jak będzie z tym wyglądać zestaw? Cleaner + 2 szczotki i fibra ? Czy cleaner 1 szczotka do wyboru i fibra ? :)

Szczoteczki, to jakby drugi etap, dlatego na razie pojawią się w sprzedaży same cleanery.  Po pojawieniu się szczoteczek będę zastanawiał się nad zestawami, tzn. jak to konfigurować. Być może, odpowiedź znajdę TU na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav przepraszam za mieszanie nazw ;) colourlocka nie miałem nigdy w rękach więc to raczej nie kwestia przyzwyczajenia a pisania posta na raty w dodatku na telefonie. Zaraz wyedytuję :)

Co do zestawów myślę że są zbędne. Każdy sam wybierze czy potrzebuje 1 cleaner czy 2. Czy twardszą czy bardziej miękką szczotkę jak na moje. Ja bym natomiast zapytał o jakiś impregnat. Bo w tej chwili będzie preparat, szczotka, MF i mamy czyste skóry... ale czymś to trzeba jeszcze zabezpieczyć. Pojawi się taki preparat z logo KECAV? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@kecav czekam z niecierpliwością na odżywkę i impregnat jak będą tak dobre jak środki do czyszczenia to biorę w ciemno :D

Dziś wpadł kolejny pacjent na czyszczenie skór Audi A6 Sline. Środek w miarę zadbany, skóry były czyszczone w zeszłym roku zestawem Gliptone.

Tak wyglądało przed rozpoczęciem prać. Fotel kierowcy świecił się jak wyplakowany:

KmZM5bP.jpg

 

Na fotel kierowcy poszedł Strong. Małe 50/50

zQpXvnO.jpg

zEYk8Rp.jpg

 

Kierownica 50/50

1SMR2qd.jpg

Przed:

OyYT0oB.jpg

po:

tASRA8J.jpg

 

A tak się prezentuje całość:

B02ZKpp.jpg

FAGyP0i.jpg

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
8 godzin temu, Pływak napisał:

chyba zaspamuje Ci temat 😄

Spamuj ile się da. Bardzo lubię taki spam 😁

Swoją drogą pacjenci ze skórą pchają Ci się drzwiami i oknami 😂:-D

1 godzinę temu, keza napisał:

No  to muszę obowiązkowo zakupić😉

Tak trzymać 😀:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Master
38 minut temu, Birkhof napisał:

robiliście może testy na semianilinie swojego soft'a?

Nie, niestety nie sprawdzałem tego, ale zwyczajnie nie miałem takowego pacjenta, a na kawałku kupnej semianliny to nie to. Teoretycznie, ale tylko teoretycznie, powinno być jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kecav napisał:

Nie, niestety nie sprawdzałem tego, ale zwyczajnie nie miałem takowego pacjenta, a na kawałku kupnej semianliny to nie to. Teoretycznie, ale tylko teoretycznie, powinno być jak najbardziej OK.

Dzięki za info :good: chyba nie zaryzykuję 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
5 godzin temu, Birkhof napisał:

chyba nie zaryzykuję 😛

No jasne, trudno być królikiem doświadczalnym :-D. Jak tylko dorwę odpowiedniego pacjenta, to oczywiście dam znać, ale obstawiam, że LIGHT będzie sobie radził bezproblemowo. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@kecav przepraszam jeszcze raz najmocniej za to opóźnienie. Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz przyszedł czas na mój test. W końcu znalazłem czas i dorwałem odpowiedniego kandydata do testów, brata BMW - skóra nie czyszczona nigdy. Świecąca, ślizga.
Nie będę tutaj za dużo pisał, bo koledzy już wszystko opisali dokładnie.

Otrzymałem również, dość pokaźny zestaw. 
1)Cleaner Light
2)Cleaner Power
4)Szczotki - 4 sztuki o różnych twardościach
5)Mikrofibra - Nie użyłem jej do testu. Postanowiłem przetestować coś nowego, innego. Opiszę również co to jest 😄 

SNC10174_1.JPG.0bd95c07ec3a37efcabdd8620d00e6a9.JPG

Do testu wybrałem 2 szczotki. 
1)Średnio miękka - czarne włosie, jasne drewno (na zdjęciu druga od prawej)
2)Średnio twarda - jasne włosie, jasne drewno (na zdjęciu pierwsza od lewej)

Tak prezentuje się fotel kierowcy. Widać, że skóra już leciwa, zmęczona i popękana. Najlepiej do oddać to do regeneracji.

SNC10173.JPG.7e9cc8b7e3d7709da97ce34cdacc39fe.JPG

SNC10177.JPG.a8314b1f126571ee24929947cde6caa5.JPGSNC10178.JPG.5d85d0a7272fd1e818c5c760b367f63b.JPGSNC10179.JPG.33365aa767da49a7afc184bc5f0415a1.JPG

 

Teraz temat ściągania cleanera z powierzchni skór, czyli suszenia skóry po czyszczeniu. Zawsze przy czyszczeniu skór irytowało mnie ściąganie cleanera po czyszczeniu. Mikrofibra szybko się brudziła. Musiałem mieć z 5 mikrofibr, a potem pranie tych mikrofibr 😕 
Byłem ostatnio u kuzynki-fryzjerki, a ona wycierała włosy ciekawym ręcznikiem-włóknem. Jest to tzw. ręcznik fryzjerski, o rozmiarze 50cmx70cm. Jest taki perforowany i na prawdę super chłonny. Po skończonej pracy, do kosza i głowa spokojna 🙂

SNC10181.JPG.aa22e846d3bf6cc9f93a6f8385b9bb80.JPGSNC10183.JPG.44a25550f364154065a04bdd33e244f7.JPG

Fotel podzieliłem na 4 części. Po lewej wewnętrznej stronie CLEANER LIGHT, a po prawej CLEANER POWER. 

SNC10184.JPG

Najpierw wziąłem CLEANER LIGHT + szczotka miękka - czarne włosie, jasne drewno.

SNC10187.JPG

SNC10188.JPG

Po szczotkowaniu i wytarciu widać jaki brud był na skórze (strona lewa od wewnątrz, na zdjęciu prawa) - Cleaner LIGHT

SNC10197.JPG

Następnie CLEANER POWER + szczotka miękka - czarne włosie, jasne drewno.(Strona prawa od wewnątrz, na zdjęciu lewa)

SNC10199.JPG

Zobaczmy porównanie LIGHT = POWER

SNC10192.JPG

SNC10196.JPG

SNC10190.JPG

Moim zdaniem POWER zdecydowanie lepiej sobie poradził i więcej wyciągnął brudu. LIGHT bym zostawił do skór mniej brudnych oraz do bieżącej pielęgnacji.

 

Jako że skóra ta nigdy nie była czyszczona, stwierdziłem, że wymaga "mocniejszego dotyku".
Na pozostała część fotela wybrałem zestaw CLEANER POWER + szczotka twarda - białe włosie, jasne drewno.

SNC10202_1.JPG

Tu na oparciu fotela widać zdecydowanie odcięcie miejsc które są już wyczyszczone, a które nie. Postanowiłem też to zaznaczyć dla mniej spostrzegawczych 🙂

SNC10207_1.JPG

Po zakończonej pracy tak w całości prezentował się fotel. Widać, że skóra jest odświeżona, jaśniejsza, matowa. W dotyku od razu zrobiła się miękka.
SNC10211.JPG.4c288866ee1b99666f47a79451233eb0.JPGSNC10214.JPG.3d679bcd18491b2698a95a0657cd5351.JPGSNC10212.JPG.68b1c31b63aa7748a17460fd9f894ecb.JPGSNC10216.JPG.ea98b424c905a89d111f2875ebfb8151.JPG

Jeśli chodzi o moje odczucia, to zdecydowanie lepiej pracowało mi się tą twardszą wersją szczotki z białym włosiem, ale nie skazuję tej miękkiej. Myślę, że ona idealna będzie dla skór perforowanych no i do bieżącego czyszczenia skór zadanych. 

Obydwa Cleanery według mnie robią to co powinny, a przy tym niewiele kosztują więc jak najbardziej polecam ! @kecav robisz mega robotę. Podziwiam, szanuję i dziękuję za możliwość przetestowania.

 

Jeszcze mały OFF TOP. Co do tych ręczników fryzjerskich. Według mnie sprawdziły się w 100%. Polecam każdemu przetestować. Myślę, że zrobię o nich osobny temat w odpowiednim dziale. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.