Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Mój najnowszy nabytek. Recenzja jak się aura poprawi. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

ten sam ręcznik w testach na DW wypadł w środku stawki.

Z resztą waflowe imho zawsze będą mniej chłonąć od grubej mikrofibry

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=145837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyliły mnie trochę te kieszonki, ten jest chyba znacznie większy od tego modelu , który sprzedaje temachem na alledrogo

 

Dokładnie, kolega marctwain i PN z tego wiem mają ten model i są bardzo zadowoleni - inni pisali ,że wrzucili go do pudła rzeczy na czarną chwilę.

Nie wykluczone ,że struktura i gramatura jest takie same jak w moim. Na wiosnę na pewno powiem co jest warty wg. mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się skuszę na nowość w sklepie u Mariusza:

http://showcarshine.pl/174-showcarshine ... pper-.html

Zobaczę co to będzie ,ale powinien dać radę.

 

ten sam ręcznik ma w ofercie Autobrite pod nazwą Autobrite New Deluxe Fluffy Drying Towel i ludzie sobie go baardzo chwalą

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=128244&highlight=fluffy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tak prawdopodobnie jest to ten sam ręcznik gdyż każdy większy sklep sprzedaje go pod swoją nazwą ale firma która to szyje jest jedna ;) . Sam jeszcze nie miałem kiedy go testować i też jestem ciekaw jak działa ale filmik pokazuje dużo na jego plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję używać Miracle Dryer. Nigdy nie miałem wcześniej typowego ręcznika do wycierania samochodu i jestem w szoku co taki ręcznik robi. Samochód woskowałem w październiku Megsem 12. Raczej niewiele go zostało. Ręcznik wchłonął wszystko co było na lakierze a było troszkę tej wody. Jak był jeszcze wosk było zdecydowanie mniej. Z ręcznika nie dało się wycisnąć grama wody. Polecam taki ręczniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, ale czy taka dmuchawa nie da lekko podgrzanego powietrza?? tam wszystko jest napędzane od silnika i może coś takiego wystąpić, a kompresorem to zabawa chyba że masz profi sprzęt o dobrej wydajności,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emek, niezły pomysł. Mam taką husqvarny i ciąg ma bardzo mocny. Ale to tylko do karoserii chyba, mniej wycierania ręcznikiem i przez to mniejsze ryzyko rysowania. Niech to cholerstwo popłynie i będzie próba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Nie orientuje się w cenach takich sprzętów ale jak różnica w cenie jest nie duża to moim zdaniem lepsza będzie sprężarka ze względu także na ogromne zastosowanie we wnętrzu auta czyli masz dwa w jednym, a do sprężarki tez pewnie da się dokupić albo samemu do robić końcówkę żeby dawała szeroki strumień powietrza. Co do ogrzanego powietrza to moim zdaniem nie jest to tak ważne gdyż ma to za zadanie zepchnąć wodę a nie podgrzać żeby odparowała. Znając życie to i tak po takim suszeniu powinno się przetrzeć lakier jakimś bardzo delikatnym ręcznikiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamieściłem ten post tutaj, bo nie bardzo wiedziałem gdzie go dodać. Dzisiaj w Biedronce kupiłem zestaw ściereczek z mikrofibry w śmiesznej cenie 6,99. Wg opisu na pudełku służą do:

1) ściereczka uniwersalna

2) ściereczka "gofrowana" do silnych zabrudzeń

3) ściereczka do luster i szyb, nie zostawia smug

4) ściereczka do ekranów monitorów i TV

 

Wypróbuję przy zbliżającej się dobrej pogodzie, póki co może ktoś pokusi się przy okazji o zakup dla siebie :)

 

Link do oferty: http://www.biedronka.pl/img/ofespec/cle ... big/17.jpg

 

no i fotki real :D

IMG_1000.JPG.0f432d6129a0f0574f76fcb13fd6de93.JPG

IMG_0999.JPG.559e0ba747ff6fd6ea50b14cad488c02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały temat i mogę powiedzieć, że dostałem ogólnie ostrego zamieszania w głowie, bo w sumie każdy z Was poleca co innego i ciężko znaleźć punkt odniesienia. Może ktoś z Was mógłby mi odpowiedzieć w kilku słowach co jest lepsze do wycierania samochodu po myciu na takiej myjni ręcznej, gdzie samemu zasuwa się auto Karcherem, a potem trzeba wyjechać i osuszyć samemu auto? Będę wdzięczny co możecie zaproponować.

 

Skłaniam się ku Water Magnet lub Miracle Dryer i sam nie wiem co by było lepsze. Jedyne co mogę powiedzieć to coś takiego, że po umyciu auta na takiej myjce nie zawsze idealnie auto się domywa i często po użyciu ścierki widać, że jeszcze auto jest lekko brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.