Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

JA ostatnio kupiłem irchę Turtle Wax syntetyczna... sprawuje się bardzo dobrze. Razem z irchą dostajemy taką puszkę która po zamknięciu trzyma wilgoć. Więc jak co tydzień myję auto to ircha jest od razu gotowa do użycia :)

Mam też szmatkę z microfibry, ale jakoś za nią nie przepadam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta, no bo zwykła szmatka z MF nie jest mistrzem suszenia czegokolwiek. poszukaj pod hasłem ręczniki do suszenia auta albo ręczniki waflowe(choć nie tylko takie się sprawdzają). na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż ircha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Water Magnet'ów od Meg'sa. Jeden mam już prawie 3 lata i trzyma się całkiem dobrze. Naturalna ircha jakoś nigdy mi nie podeszła. Zwykła mikrofibra rzeczywiście nie jest mistrzem osuszania jak trafnie zauważył julian - ale jak ktoś się uprze to też nią wytrze auto do sucha. Tyle tylko, że zajmie mu to kilka razy więcej czasu niż przy użyciu dedykowanego ręcznika. Będzie też potrzebował przynajmniej 2-3 zwykłych ręczników zamiast jednego porządnego. Nie wspominam nawet o tym ile razy częściej rzuci przy tym mięsem. :evil:

W domu świetnie sprawdza mi się Jan Niezbędny do polerowania i nabłyszczania naczyń - doskonały do wycierania szkła i sztućców. Kusi mnie żeby jednego wypróbować na alu-felgach albo szybach ... zwłaszcza, że cena nie jest zaporowa i nie przekracza 8 pln'ów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jeszcze dodam: każdy kto z dobrym, mocnym światłem polerował lakier w aucie, doszedł po kilku etapach do finishu bez najmniejszej skazy i ryski wie, jak łatwo jest na większości lakierów zrobić paskudne rysy mikrofibrą. choćby podczas ścierania pasty polerskiej, cleanera, czy wosku. Czystość i jakość szmatek jest absolutnie kluczowa. może na średnio zadbanym lakierze nie widać różnicy, ale wierzcie mi, wycierająć mokre auto zwykłą MF tworzycie na nim potencjalnie i koło 100 bardzo drobnych rysek. nie warto ryzykować, dużo lepiej zainwestować w porządny i chłonny ręcznik o takim zastosowaniu. Co do WM, to sam mam 2, ale uważam, że nadają się do zbierania większych ilości wody, natomiast lepiej unikąc docierania nimi. dużo skuteczniej jest zostawić kilka kropel i przelecieć całe auto QD i inną szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam takiego od ponad dwóch miesięcy. porównanie mam z tylko z watermagnetami megsa. i ten (60x40-chyba, jak nie wiecej) jest według mnie o wiele bardziej chłonny. nie pamiętam co to za firma, ale przyszedł razem z innymi z cyc.uk. Ma kieszenie, na dłonie własnie. I ze zdjęcia patrząc ma taką samą fakturę.ja bym go jak najbardziej polecił :good:

Jeden na całego kombiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego od ponad dwóch miesięcy. porównanie mam z tylko z watermagnetami megsa. i ten (60x40-chyba, jak nie wiecej) jest według mnie o wiele bardziej chłonny. nie pamiętam co to za firma, ale przyszedł razem z innymi z cyc.uk. Ma kieszenie, na dłonie własnie. I ze zdjęcia patrząc ma taką samą fakturę.ja bym go jak najbardziej polecił :good:

Jeden na całego kombiaka

 

Mariusz - nie chodzi Ci czasem o ten? http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-a ... d_154.html. To jest inny ręcznik nie wiadomej mi produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Supreme kupiłem za kup teraz 55 zł. I tak cena bardzo korzystna. Próbowałem załatwic u Temachem upust dla kosmetykaaut. Ale nie udało się stałego. Ale dostałem żółta mikro oraz magiczna gabke do czyszczenia gratis przy zakupach za ok 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.