Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kolo100 napisał:

Chciałem kupić dmuchawę do liści ale podobno nie ma szału przy osuszaniu autka....

Jeżeli dmuchawa jest wydajna, a lakier ma jeszcze jakieś zabezpieczenie - po dmuchawie pozostaje naprawdę niewiele do osuszenia. Poza tym eliminuje się praktycznie do zera (przynajmniej po użyciu mojej dmuchawy) problem wyciekającej z różnych zakamarków wody. Na razie nie mam aż takich potrzeb, aby wydawać kasę na Blastera, więc dmuchawa wystarczy mi w zupełności jako "ubogi" zamiennik Blastera i jestem z tej dmuchawy zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej dmuchawy używasz?

Na necie są takie słabsze 600W ale poręczne i mają tę końcówkę fajnie splaszczoną i takie 3000W typowe do zbierania liści i tam końcówka jest już bardziej okrągła.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6978896255

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6888855452

Co sądzicie o tych?

 

Dzięki Panowie. Trzeba w najbliższym czasie zaopatrzyć się w nowocześniejszy sprzęt jakim jest Silk a nie używać z przyzwyczajenia Fluffy....

Chciałem kupić dmuchawę do liści ale podobno nie ma szału przy osuszaniu autka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie od dłuższego czasu chce kupić dmuchawę, ale metrovac odpada, bo cena jest zaporowa i wolałbym kupić chyba 10x gyeon silk, a resztę przeznaczyć na chemię :D Jaką prędkość powinna osiągać maszyna? Jest takowa suszarka dla psów, która dmucha ciepłym powietrzem 60 m/s. Natomiast na alledrogo można kupić taką, która przyda się w ogrodzie i wydmuchuje niby 402 km/h - TORO 51581. Warte to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@Arkeolowy ojciec na działce ma jakaś dmuchawę przy następnym myciu mogę ja pożyczyć i sprawdzić czy to cos daje  i osusza

Sprawdź proszę chyba, że to jakaś za 500pln to nie bo poluję na coś tańszego do 200pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, kolo100 napisał:

Sprawdź proszę chyba, że to jakaś za 500pln to nie bo poluję na coś tańszego do 200pln :)

nie to jakaś z castoramy za 150zł czy cos w takim przedziale cenowym. Ok bede mył auto to nagram filmik z tego jak to suszy

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 - zanabyłem taką: http://www.eukasa.pl/odkurzacze-do-lisci-black-decker-gw3030/ . Z funkcji odkurzacza nie korzystam, jako dmuchawa jest dosyć głośna, ale w miarę poręczna i z założoną, zwężoną końcówką dmucha naprawdę porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Eidos71 napisał:

@kolo100 - zanabyłem taką: http://www.eukasa.pl/odkurzacze-do-lisci-black-decker-gw3030/ . Z funkcji odkurzacza nie korzystam, jako dmuchawa jest dosyć głośna, ale w miarę poręczna i z założoną, zwężoną końcówką dmucha naprawdę porządnie.

Dzięki wielkie. Rozumiem, że autko spokojnie mi osuszy...

Trochę budżet wyższy niż zakładałem ale pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, kolo100 napisał:

kupić dmuchawę do liści ale podobno nie ma szału przy osuszaniu autka....

No co ty, skad masz to info?

Ja używam od 2 lat Bosh ALB18LI. Akumulatorowa. Jestem w stanie osuszyć kombi bez problemu. Mina ludzi na myjce - bezcenna.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Domel napisał:

Ja używam od 2 lat Bosh ALB18LI. Akumulatorowa.

@Domel możesz wrzucić jakiś filmik z osuszania samochodu:)

Znalazłem jeszcze dwa modele akumulatorowe godne uwagi:

DeWalt DCV100 XR 18V 

Bosch GBL 18V-120

Co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że te akumulatorowe są słabsze niż energetyczne podłączane do gniazdka? Rozumiem, że szukacie dmuchawy jak jedziecie na bezdotyk? Ja potrzebuję na 220V zarazem żeby liście zbierać z ogrodu.

 

Panowie a co sądzicie o tej dmuchawie?

https://www.leroymerlin.pl/porzadki-w-ogrodzie/odkurzacze-rozdrabniacze/odkurzacze-i-dmuchawy-ogrodowe/odkurzacz-dmuchawa-elektryczna-rbv3000cesv-3000-w-ryobi,p256655,l92.html

Mam bon na 200pln do leroy, więc dopłata mniejsza...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli szukacie dmuchawy to z czystym sumieniem polecam Gardena ErgoJet 3000...
Kupiłem dzisiaj w leroy za 369pln i od razu testowanko na Giulietta.
Powiem tak, ręcznika nie wyciągnąłem... Szybko i sprawnie pozbyłem się wody, wysuszyłem wszystkie zakamarki i te najbardziej denerwujące przy lusterkach.
Bardzo sprawnie osuszyła felgi a tam zawsze jest zabawa z osuszaniem ręcznikiem.
Przy okazji przetestowałem drugą funkcję odkurzacz do liści, również jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
1 minutę temu, Brusu napisał:

A ja mam takie pytanie: Czy do suszenia stosujecie "pod ręcznik" jakiś lubrykant? Larry z AmmoNYC praktykuje coś takiego to chciałem się dowiedzieć jak Wy to widzicie?

możesz QD.

Ostatnio serce forumowiczów zdobywa ADBL SSW - sam robiłem nim kilka razy na mokro i na prawdę jest dobrze. Ale praktycznie kazdy QD się nada. Najlepsze są te o konsystencji wody lub nawet lżejsze jak np Botox, AF Finale. ADBL QD jest minimalnie gęstszy. Mówimy tu o mikro różnicach w gęstości - nie mniej jednak dla doświadczonych detailerów są one wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Brusu napisał:

A ja mam takie pytanie: Czy do suszenia stosujecie "pod ręcznik" jakiś lubrykant? Larry z AmmoNYC praktykuje coś takiego to chciałem się dowiedzieć jak Wy to widzicie?

Idealnie do tego nadaje się klasyk, czyli Megsowy Last Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś pierwszy raz użyłem Gyeona i jestem w bardzo wielkim szoku. :o Nie wiem jak mogłem osuszać samochód zwykłym fluffym. Przykładam Gyeonka i sucho. Całe auto (astra 3) osuszone i nadal zbierał wodę. Szczerze polecam. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziomson napisał:

Dziś pierwszy raz użyłem Gyeona i jestem w bardzo wielkim szoku. :o Nie wiem jak mogłem osuszać samochód zwykłym fluffym. Przykładam Gyeonka i sucho. Całe auto (astra 3) osuszone i nadal zbierał wodę. Szczerze polecam. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Którego używasz? Silk Dryer'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie czasem problemu z waflami do szyb, że strasznie pylą? Kupiłem takiego wafla "taniego" w Mr Cleaner i po którymś już praniu, nadal pyli. 

Ostatnio dorwałem wafla za 3zł z DINO. Ten juz po praniu nie pyli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.