Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Mam podobne wrażenia po pierwszym wytarciu auta Silkiem.

Po dostaniu paczki, rozpakowałem i oglądam - jednostronny, splot bez szału jeśli chodzi o gęstość, patrząc pod światło widać spore prześwity... To ma działać?

Umyłem auto, zdążyło dość mocno wyschnąć, no to oblałem na nowo wodą, żeby ręcznik miał co robić. Położyłem na dachu, chwyciłem za brzegi, ściągnąłem i sucho :)

Bez problemu całe auto wysuszyłem małą wersją ręcznika. Super działa. A w porównaniu do mojego dotychczasowego wafla, który wodę głównie przesuwał, to jest rewelacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 19:13, Eidos71 napisał:

 czaję się jeszcze na LE Silverback Plush. W ramkingu na YT prześcignął Gyeon'a...

 

Jeżeli chodzi o Liquid Elements Silverback, to ja osobiście mam dość mieszane (choć ostatecznie pozytywne) odczucia. Ręcznik jest dość gruby, ale jego włókna nie przypominają tych z MM Dry Me Crazy. Ręcznik takiej grubości sprawia wrażenie, że będzie chłonął wodę bez pocierania i wystarczy tylko położyć na lakierze i zdjąć. Niestety - tak się nie dzieje (przynajmniej na początku osuszania). Po prostu, żeby Silverback zaczął działać prawidłowo, musi być wilgotny, toteż zanim przejdzie się do osuszania lakieru, należy uprzednio użyć go do szyb. Kiedy jest już wilgotny, wtedy na lakierze działa już tak, jak oczekuje się od ręcznika takiej grubości (wystarczy przyłożenie, by wchłonął wodę). Żeby nie było spekulacji, że może był nowy, albo prany w niewłaściwych środkach, informuję, że ręcznik Silverback testowałem już w wersji nowej (w sensie - niepranej) oraz pranej w różnych (podobno dobrych) środkach - po kolei w: Micro Restore, Sonus i Nanolex. W żadnym przypadku nie zauważyłem różnicy w chłonności - ręcznik nigdy nie działa właściwie kiedy jest w 100% suchy. Potem jest już bardzo miło, zwłaszcza, że nawet w wersji XL nie jest on zbyt duży (50x80 cm to całkiem poręczny rozmiar i spokojnie wystarczy do wygodnego osuszenia samochodu). W każdym razie - grubość ręcznika powoduje, że raczej nie nadaje się on do użycia pod klamkami i w podobnych zakamarkach. Za te pieniądze (około 70PLN) wydaje się on jednak znacznie lepszym wyborem, niż "fluffypodobny" ręcznik CG Miracle Dryer (ta sama cena).

Mimo wszystko, uważam, że chyba najlepiej po prostu zainwestować w MM Dry Me Crazy (najlepiej XL, chociaż bywa kłopotliwy w praniu ze względu na jego rozmiar i ciężar po zamoczeniu i biały kolor powoduje, że widać najmniejsze zabrudzenie), który działa zawsze, niezależnie od tego, czy jest suchy, czy mokry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
24 minuty temu, wwd napisał:

ADBL Puffy Towel XL 840G/m2 60x90cm,

Na spotkaniu z ADBL mieliśmy ciekawa rozmowę.

Wszystkie FLUFFY sa fajne, ale maja mały minus - łapią we frędzle różne drobiny.

Wszystkie pięknie, ale do następnego suszenia - jeśli masz ręcznik nie wyszczotkowany to mogą narobić bigosu.

Zainteresuj sie ręcznikami ADBL ale waflowymi - ADBL Goofer Towel XL 60x90cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś wafle nie przekonują. Chłoną, fakt. Ale jednak wolę coś miękkiego a wafle mają jak dla mnie nieco zbyt twardą strukturę. Mam Gyeon Silk, Fluffiego ale rozglądam się powoli za czymś jeszcze. I sam nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wafla od ADBL i teraz kupiłem Puffy Towel XL. Wafel jest bardziej poręczny jak dla mnie. Puffy to kawał grubego ręcznika. Waflem fajnie osusza się maskę/dach. Puffym pozostałe partie jak drzwi klapę, zderzaki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Tez wafle mnie nie zachwycily mam dwa i leza. @Strus ja polecam od siebie chemical guys woolly mammoth drying towel mam i naprawde mistrzostwo

Również polecam tą drogę, dawno temu przeszedłem na WWL tao big i nie żałuję, chociaż było drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mieliście w ręku? http://showcarshine.pl/osuszanie/2636-showcarshine-microfiber-fast-silk-dryer-74x90.html

 

Miałem brać któryś fluffy ale jak czytam o różnej raczej słabej trwałości i skuteczności to zacząłem się rozglądać. Czy taki silk będzie wygodny? Zakładam, że powinien być trwały i ze względu na mniejsza grubość poręczny. Czy on suszy jak jest suchy czy wymaga trochę zwilżenia na początek?

Nie mam problemu z wykręceniem ręcznika w trakcie tak btw ;) a obecnie przy dużym kombi radzę sobie dwiema fibrami 40x40 350gsm ;)

 

Silka kupiłem i pewnie dojdzie na tygodniu. Robię jeszcze zamówienie od innego dostawcy, kupuję gravona, przy okazji wrzuciłem do koszyka jakieś graty i są tam trzy ręczniki do osuszania k2. Jeden dokupię na zapas albo do kół będzie. Kij wie ;) Czy macie z nimi jakieś doświadczenia? k2 King - fluffy 40x60 za 16zł, k2 quadra - wafel 60x90 za 21zł, k2 moli 60x60 wygląda jak zwykły ręcznik za 14zł. Fluffy to tak sobie. Pewnie za duża gramatura do docierania i za mały na suszenie. Tani wafel kusi. Jakieś przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie czy piszecie tutaj o GYEON Q2M Silk Dryer 70x90cm?

Do tej pory używałem przez kilka lat WaxPro Fluffy Plus 60x90cm i chciałbym zapytać o porównanie do tych ręczników.

Czy jest duża różnica w wydajności i przyjemności pracy.

Czy można zrobić porównanie gyeon-premium, fluffy-standard.?

Czy różnica jest duża bo w cenie prawie trzykrotna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ADBL XL, fajnie, że chłopaki się starają i wypuszczają nowości, ale króla Gyeon'a Silk'a chyba nikt nie pobije. Kup i zobaczysz jaka jest różnica. Mi osobiście szkoda już pieniędzy na te ręczniki do 3x,4x,5x zł.. Wolę 2 silki ew. mammoth jak te fluffy waxpro czy adbl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@Arkeolowy masz moze porownanie mammotha z silkiem ?

dwa najlepsze ręczniki moim zdaniem, już nie kupuje żadnych nowości i tych tańszych ręczników. Jak będę potrzebował to dokupię któregoś z nich, silkiem może trochę łatwiej się pracuje i szybciej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Trzeba w najbliższym czasie zaopatrzyć się w nowocześniejszy sprzęt jakim jest Silk a nie używać z przyzwyczajenia Fluffy....

Chciałem kupić dmuchawę do liści ale podobno nie ma szału przy osuszaniu autka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.