Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze: jak sobie radzicie z usunięciem wody spod listew ozdobnych i innych zakamarków (pomijam sprężone powietrze - nie posiadam kompresora). Macie na to jakiś patent, bo po czasie zawsze coś wypłynie i zostawia "piękny" śladzik na karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy od razu chcesz ruszać w drogę. Jeśli tak to raczej bez sprężonego powietrza się nie obejdzie. Jeśli zostawiasz auto pod domem i nie chcesz, żeby pojawiły się zacieki  to taki patent się kiedyś na forum pojawił  MICORFIBER MADNESS Dropnetic  ;)

Edit:  Widzę że piotr@sta mnie uprzedził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę czy jeśli umyjesz auto przy stacji benzynowej, to przecież oni mają kompresor do pompowania kół, często montowany na szybko złącze. A jak by tak podłączyć się z własnym pistoletem do przedmuchiwania to dało by radę. Taki pistolet kosztuje grosze nie musi być z bety czy makity wystarczy tani z marketu . Tylko co na to pracownicy stacji hehe?.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego fluffy kupionego dwa lata temu i miesiąc temu dokupiłem drugiego, różnica kolosalna, starego aż chce się używać świetnie ciągnie wodę i ślizga się po lakierze, nowy używam jak już stary jest przemoczony bo za przyjemnie się z nim nie pracuje, słabiej ciągnie wodę i stawia straszny opór na lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 15:19, kudlaty86 napisał:

To zależy czy od razu chcesz ruszać w drogę. Jeśli tak to raczej bez sprężonego powietrza się nie obejdzie. Jeśli zostawiasz auto pod domem i nie chcesz, żeby pojawiły się zacieki  to taki patent się kiedyś na forum pojawił  MICORFIBER MADNESS Dropnetic  ;)

Edit:  Widzę że piotr@sta mnie uprzedził ;)

to już widziałem gdzieś na forum, chyba jednak najbardziej optymalne będzie sprężone powietrze ale ja niestety nie dysponuję kompresorem (na razie jeszcze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grabson7 napisał:

to już widziałem gdzieś na forum, chyba jednak najbardziej optymalne będzie sprężone powietrze ale ja niestety nie dysponuję kompresorem (na razie jeszcze ;))

Ja też nie. W miejscach gdzie sprawia mi to najwięcej problemu (u mnie lusterka boczne... potrafi pocieknąć nawet godzinę po suszeniu...) radzę sobie puszką ze sprężonym powietrzem. Też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tafla napisał:

Ja też nie. W miejscach gdzie sprawia mi to najwięcej problemu (u mnie lusterka boczne... potrafi pocieknąć nawet godzinę po suszeniu...) radzę sobie puszką ze sprężonym powietrzem. Też daje radę.

U mnie to samo, czasem godzinę po myciu lub nawet 1,5 pięknie spod lusterka albo tylnej lampy spłynie taka strużka wody. Jaka pucha ze sprężonym powietrzem? poka:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 13:27, grabson7 napisał:

Drodzy forumowicze: jak sobie radzicie z usunięciem wody spod listew ozdobnych i innych zakamarków (pomijam sprężone powietrze - nie posiadam kompresora). Macie na to jakiś patent, bo po czasie zawsze coś wypłynie i zostawia "piękny" śladzik na karoserii.

Mocna suszarka do włosów ze zwężaną końcówką też da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Domel - Gyeon'a 70x90 mam, używam od ponad roku, jest ok. Jednak, mając już dosyć walki z wodą na karoserii i w każdym zakamarku, zakupiłem jakiś czas temu dmuchawę do liści: http://www.blackanddecker.pl/pl-pl/products/garden-tools/leaf-blowers/odkurzacz-ogrodowy-3000-w/gw3030 . Teraz ręczniki służą tylko do osuszania lakieru z drobinek wody, które pozostały po dmuchawie (zwłaszcza, gdy na lakierze leży jakieś zabezpieczenie). Urządzenie głośne, ale osuszanie auta o niebo szybsze i z zakamarków/szczelin praktycznie nic nie wycieka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Eidos71 napisał:

@Domel - Gyeon'a 70x90 mam, używam od ponad roku, jest ok.

Dmuchawę tez mam Boscha ALB18LI, ale potrzebuje coś na stałe w aucie. Pytam bo widziałem dziś filmik z tym ręcznikiem i zbierał wodę jak szalony nie zostawiając na czarnym lakierze smug. Wydawał sie fenomenalny. Zamieniłbym fluffy na niego jeśli w rzeczywistości tak urywa dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od typowego fluffy'ego na pewno jest wygodniejszy i wydajniejszy. Jednak ja (pomimo posiadania dmuchawy i kilku ręczników) czaję się jeszcze na LE Silverback Plush. W ramkingu na YT prześcignął Gyeon'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.