Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam. Bardzo porządny ręcznik i chłonny ręcznik - daję radę jednym osuszyć nawet całego Sharana. Kupiłem go na promocji w Shining Car w grudniu za 30 zł. Jest bardzo delikatny i ma fajne jedwabne obszycie, myślałem o zakupie Fluffy'ego SG, ale sprzedawca doradził ten i uważam, że w relacji jakość-cena jest wporzo :good: Na minus tylko to, że trochę pyli, ale to może od prania (utarte szare mydło + ocet z innymi fibrami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej do gustu przy osuszaniu zabezpieczonego auta przypadło albo zlewanie kropel wody wężem albo dmuchawą, a potem dotarcie całości Gyeonem BOA spryskanym QD. Jedyny kontakt z lakierem to delikatna fibra z śliskim QD, nie ma żadnego przecierania wody półsuchymi ręcznikami itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GYEON Silk Dryer, ktoś ma? Albo Soft Dryer

Ja mam Soft Dryer i nie ma porównania do popularnego fluffy.

 

To znaczy GEYON Silk Dryer lub Soft Dryer kupować w ciemno ?

 

Potrzebuje jakiegoś porządnego chłonnego ręcznika do wycierania bardzo delikatnego nowego lakieru + jakiś QD do powłoki*

 

*na samochodzie od 3 tygodni siedzi powłoka 3 letnia UNC-R v1.7 aplikowana przez jedno ze studiów detailerskich w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wycieram lakier do sucha i u mnie w myjni używamy do tego ściereczek z mikrofazy. można takie kupić za drobne na https://mopy-ceg.pl/p/16/155/scierka-mikrofaza-40x40-360g-mozliwosc-wybrania-koloru--sprzet-do-sprzatania.html ściereczki są bardzo chłonne i nie niszczą lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Od 3 tygodni siedzi powłoka 3 -letnia. To jakieś nowum chyba ponadczasowe ;)

co w tym dziwnego? powłoka z szacowanym czasem "życia" 3 lata...

 

Tak, chodziło mi o to, że 3 lata gwarancji na tą powłokę a aplikacja była 3 tygodnie temu ;)

 

OK dzięki to biorę ten ręcznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem dzisiaj D-Wash Mammoth Drying Towel w rozmiarze 90x60cm. Ręcznik sprawia dobre wrażenie, jak sprawdzi się w praktyce zobaczymy jutro, ale póki co zastanawia mnie kwestia gramatury. Deklarowana jest większa niż 1000 a ręcznik waży dokładnie 466g, co daje nam gramaturę na poziomie około 862 gramów na m2. Mógłby ktoś potwierdzić, że jest to "normalne"? Nie spodziewałem się, że w przypadku ręcznika za te 90 zł gramatura będzie tak przekłamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Fanatyk napisał:

Małe pytanie .. Mam fluffiego już jakiś czas, ale może warto dokupić wafla jakiegoś ?

No to chyba od ciebie zalezy czy chcesz dokupic czy nie  . Ja wafla uzywam do dotarcia wnek, progow i zderzakow. Lecz osobiscie do osuszania auta mi malo pasuje, kazdy ma inne odczucia jedni wola recznik z mf inni wafle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.