Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zrobić OT, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Chociaż na forum zarejestrowałem się niedawno, to czytam je od pierwszych dni, kiedy powstało. Z początku obawiałem się, że będzie to kolejne forum, jakich wiele, a użytkownicy (w najlepszym razie) będą na każde pytanie odpowiadać: "do tego polecam ... z oferty Meguiar's". Jednak widzę, że tak nie jest i za to BAAAARDZO cenię tutejszą społeczność :)

nOx, PW poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wszelkiej maści ściągaczek, to musisz to wypróbować. U mnie taki produkt nie ma racji bytu. Może jestem przewrażliwiony, ale wg mnie to może porysować lakier. Mam takie 2 i wcale tego nie używam. Do wycierania stosuję tylko ręczniki. Jeden waflowy na "grubszą" wodę, bo strasznie dobrze chłonie i łatwo się wykręca, a drugi z mikrofibry (aktualnie miracle dryier). Moim zdaniem jest to najbezpieczniejsze combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje są z cleanyourcar.co.uk

bardzo fajny sklep tylko ta przesyłka :P 50 Ł

dlatego lepiej zamówić jeszcze trochę produktów o ile portfel pozwala

Cleanerfreak ma bardzo fajny ręcznik waflowy (a raczej z 20;p)

Widać było, że jest używany, a jednak niesamowicie dobrze się trzymał. Nie pamiętam jakiej firmy, ale jeśli to też nie jest tajemnica to może napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
moje są z cleanyourcar.co.uk

bardzo fajny sklep tylko ta przesyłka :P 50 Ł

dlatego lepiej zamówić jeszcze trochę produktów o ile portfel pozwala

Cleanerfreak ma bardzo fajny ręcznik waflowy (a raczej z 20;p)

Widać było, że jest używany, a jednak niesamowicie dobrze się trzymał. Nie pamiętam jakiej firmy, ale jeśli to też nie jest tajemnica to może napisze :)

myślisz o tym?

Można go kupić tutaj.

 

ProfiPolishWasserMagnet-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wycierania auta bezposrednio po myciu uzywam ręcznika Water Magnet Microfiber Drying Towel z oferty Meguiars - jak dla mnie jest on genialny ! Niesamowicie chłonie wodę i nie pozostaja po jego użyciu żadne smugi czy zacieki, a lakier mam wymagający, bo czarna perła ;)
Dla mnie porażka , na czarnym lakierze zostają smugi wrr

Ostatnio dorwałem Huge Waffle weave Microfibre Drying Towel i jestem z niego zadowolony :)

Cena podobna tylko że duuuużo lepszy :shock:

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kabul, ciezko cos powiedziec tak ze zdjecia. Tez korzystam z recznikow z mikrofibry kupionych po prostu w sklepie, ostatnio udalo mi sie dorwac fajna, duza, bardzo miesista i miekka mikrofibre za rozsadne pieniadze - bardzo fajnie sie spisuje.

Z tym ze w sklepie mozna sobie taki recznik przynajmniej pomacac :). Odpuscil bym zakup przez allegro i po prostu podjechal do jakiegos sklepu. Tymbardziej ze nie wiadomo do konca co sie kupuje to dojda jeszcze koszty przesylki no i trzeba poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porażka , na czarnym lakierze zostają smugi wrr

No to powiem ci że mie mocno zaskoczyłeś, bo lakier mojej Octavii II to .... Czerń magiczna (lakier perłowy) i po wycieraniu ręcznikiem Water Magnet Microfiber Drying Towel nie ma własnie żadnych smug :)

Ostatnio nawet teść się mnie pytał czym wycieram auto że po jednym przeciągnięciu nie ma smug a lakier jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Water Magnet Microfiber Drying Towel z oferty Meguiars - Dla mnie porażka , na czarnym lakierze zostają smugi

 

Jeden ręcznik zbiera (wchłania wodę) lepiej, drugi gorzej, ale smug nie powinien zostawiać.

Prawdopodobnie tak jak @AutoDetailing napisał, wypłucz i spróbuj jeszcze raz. ;)

Meguiars też nie jest moim faworytem, ale aż taki zły, by zostawiał smugi, to on nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z naturalnej irchy ( sztuczne to tylko do kosza z nimi ) :) wymiary mniej więcej 40x50 :) wg mnie jest bardzo dobra :) bardzo dobrze zbiera wodę, zero smug ( lakier mam ciemny ) praktycznie zaraz po wytarciu jest suchy lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje są z cleanyourcar.co.uk

bardzo fajny sklep tylko ta przesyłka :P 50 Ł

dlatego lepiej zamówić jeszcze trochę produktów o ile portfel pozwala

Cleanerfreak ma bardzo fajny ręcznik waflowy (a raczej z 20;p)

Widać było, że jest używany, a jednak niesamowicie dobrze się trzymał. Nie pamiętam jakiej firmy, ale jeśli to też nie jest tajemnica to może napisze :)

myślisz o tym?

Można go kupić tutaj.

 

Obrazek

Jestem pod wrażeniem :)

Efekt taki, jak przy wycieraniu moim dotychczasowym faworytem (ircha syntetyczna AION), tylko dużo szybciej to idzie i mniej roboty (większa efektywna powierzchnia robocza i dużo mniejszy opór przy wycieraniu). Polecam.

 

P.S. CleanerFreak jeszcze raz dzięki za zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.