Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie zapytanie... Czym po umyciu wycierac auto do sucha? Licze na jakies proste rozwiazanie - nie chce wydawac kupe kasy na jakies specjalne sciereczki Meguiars'a ;) Ja probowalem zwyklego recznika kapielowego jak i sciereczek z mikrofibry - mam wrazenie, ze nie da sie nimi do sucha wytrzec auta - zawsze troche wody pozostaje na samochodzie (moze to przez obecnosc starego wosku?), a jak biore kolejna scierke i wycieram to powstaja smugi :( Strasznie mnie to wpienia kiedy myje samochod a potem efekt jest taki sobie. Co sadzicie o gumowych 'sciagaczkach' do wody uzywanych przy myciu okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowe ściągaczki są niebezpieczne, wystarczy najmniejszy niespłukany kamyczek który dostając się pod ściągaczkę maluje nam piękne długie rysy na lakierze i szybach.

Moim zdaniem ściągaczki powinno się używać tylko wtedy, gdy masz pewność, że auto jest bardzo dokładnie umyte, a przed ściąganiem nie wiał mocno wiatr, który mógł nawiać różne zanieczyszczenia na lakier.

http://moto.allegro.pl/item623302542_si ... tanio.html - kupuj takie, sylikonowe, są dużo miększe, niż klasyczne czarne gumowe.

Jeśli chodzi o ręcznik megsa to jest godny polecenia, 90zł za "kawał szmaty" to dużo.

Vileda produkowała swego czasu ściereczki do osuszania aut (nie wiem czy jeszcze je robią), dobrze spełniały swoje zadanie. Używałem ich kiedyś do mycia auta na podwórku.

Dobrym sposobem na osuszenie auta jest też kompresor (sprężarka), która wydmucha wodę z zakamarków, ewentualnie można ukraść dziewczynie/żonie suszarkę do włosów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myć auto to ylko dokładnie ;)

 

Osobiście po dokładnym umyciu ściągaczka ale zawsze trzeba przetrzeć rant żeby piasek czy inny mały zdrajca się tam nie pojawił. PO takim wstępnym osuszeniu mikrofibra lub syntetyczna ircha lub ostatnio testowałem świetne szmatki podobne do mikrofibry ale zachowujące niesamowitą chłonność markę sprawdzę później .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo słabe wspomnienia odnośnie używania ściągaczek, a miałem kilka w dłoni.

Obecnie mam ręcznik waflowy megsa do codziennego użytku (jest już stary i się pruje).

Do aut, które są wywoskowane i trzeba mocno dbać o ich kondycję używam ręczników Miracle Dryier.

Są dość drogie i duże, ale za to rewelacyjne.

Pamiętajcie, że nie każda mikrofibra nadaje się do suszenia.

Przu następnym zamówieniu towaru testowany będzie jeszcze jeden ręcznik.

Podobno pierwsza klasa, więc trzeba wypróbować

Co do Miracle Dryier to jest też świetny, ale twarda woda może sobie z nim szybko poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przystępną półkę cenową, ostatnio zacząłem wdrażać rady CleanerFreak'a co do wycierania - po umyciu, jeśli na aucie jest jeszcze wosk, odczekuję chwilę (zależy od twardości wody i wiatru) i przykładam pluszowy ręcznik podobny do tych z oferty Meguiar's. Wsiąkają w niego największe krople, a przykładam go mniej więcej z taką siłą, jak Pamela w "Słonecznym patrolu" do swojego ciała po wyjściu z morza ;) Później 2-3 mikrofibry o cienkim, gęstym włóknie do polerowania i voila! Czas jednak zasilić się w produkty Meg's, po aplikatorach do wosku i politury widzę, że warto. Poza tym jak człowiek zapłaci, a nie zwinie Mamie z łazienki, to pierze regularnie, dba i auto też się cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przystępną półkę cenową, ostatnio zacząłem wdrażać rady CleanerFreak'a co do wycierania - po umyciu, jeśli na aucie jest jeszcze wosk, odczekuję chwilę (zależy od twardości wody i wiatru) i przykładam pluszowy ręcznik podobny do tych z oferty Meguiar's. Wsiąkają w niego największe krople, a przykładam go mniej więcej z taką siłą, jak Pamela w "Słonecznym patrolu" do swojego ciała po wyjściu z morza ;) Później 2-3 mikrofibry o cienkim, gęstym włóknie do polerowania i voila! Czas jednak zasilić się w produkty Meg's, po aplikatorach do wosku i politury widzę, że warto. Poza tym jak człowiek zapłaci, a nie zwinie Mamie z łazienki, to pierze regularnie, dba i auto też się cieszy :)

 

Globy u mnie ta metoda powoduje koszmarne smugi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wycierania auta bezposrednio po myciu uzywam ręcznika Water Magnet Microfiber Drying Towel z oferty Meguiars - jak dla mnie jest on genialny ! Niesamowicie chłonie wodę i nie pozostaja po jego użyciu żadne smugi czy zacieki, a lakier mam wymagający, bo czarna perła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend pierwszy raz użyłem też irchy do wycierania, myłem samochód przed imprezą u rodziny i nic w niej specjalnego, jak niektórzy zachwalają. Juliuszu, a próbowałeś chłonnych szmatek do zebrania nadmiaru wody, a później dopolerowanie różnymi typami mikrofibry? Nie mam pomysłu, poza złą wodą i późniejszym woskowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend pierwszy raz użyłem też irchy do wycierania, myłem samochód przed imprezą u rodziny i nic w niej specjalnego, jak niektórzy zachwalają. Juliuszu, a próbowałeś chłonnych szmatek do zebrania nadmiaru wody, a później dopolerowanie różnymi typami mikrofibry? Nie mam pomysłu, poza złą wodą i późniejszym woskowaniem ;)

 

Marcin, jak na razie probowalem zwyklego recznika (takiego chyba z froty) co prawda nie przykladalem go do lakieru jak pamela - bardziej chcialem zetrzec wode. Jak recznik nasiakl, bralem sciereczki z mikrofibry zeby wytrzec do sucha. Mam wrazenie, ze nie wspolmiernie duzo potrzebowalem tych szmatek do ilosci wody na aucie, a efekt i tak byl bardzo sredni (szczegolnie na masce...). Jak zobaczylem te smugi wzialem sobie taka butelke po plynie do mycia szyb z atomizerem, napelnilem ja woda i lekko spryskalem (naprawde bardzo lekko - uzylem minimalnej ilosci wody) miejsca gdzie byly smugi po czym wytarlem do sucha. Bylo troche lepiej ale to dalej nie byl 'blysk'. Przy wycieraniu mialem wrazenie, ze na aucie zostala stara warstwa wosku (z przed zimy???) i dlatego to tak wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem. Nie każda mikrofibra nadaje się do wycierania.

Warto zaopatrzyć się w dobry ręcznik (koszt ok. 60-70zł), to znacznie ułatwia i umila pracę. Jeśli lakier jest gładki i wywoskowany to suszenie jest tylko formalnością.

W tej chwili nie mam możliwości dodania filmików czy fotek, ale z czasem wszystko zostanie dokładnie opisane. Jeśli decydujecie się na waflowy ręcznik megs'a to ważne jest żeby go wyrzymać, a nie trzepać nim jak kocem. Mokry jest ciężki i natychmiast się pruje. Jeden już tak załatwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanowiłem zrobić ostatnia próbę przed zakupem ręcznika z Meguiars'a. Wybór padł na irchę syntetyczną firmy AION i okazał się on strzałem w 10.

Wcześniej używałem naturalnej irchy "hipermarketowej". Wprawdzie dało się wytrzeć do sucha, ale po wykręceniu trzeba było się nakombinować, żeby doprowadzić ją do kształtu nadającego się do ponownego wycierania.

Ircha syntetyczna (przynajmniej ta, którą zakupiłem) po wykręceniu od razu nadaje się do dalszej pracy. Wyciera prawie do sucha - w każdym razie po wyschnięciu tego, co zostało nie pozostał żaden ślad. Co więcej w miejscach, gdzie woda zdążyła już przyschnąć ircha ładnie zebrała zacieki.

Polecam do wypróbowania, szczególnie, że jest tania - na alledrogo widziałem ją za 24zł + przesyłka, osobiście bardziej polecam InterCars gdzie zakupiłem ją w cenie 11 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa produkty dzięki którym osuszycie auto szybko i co najważniejsze bezpiecznie!!!

Auto po treatemancie lakieru to kwestia 5min. :)

Auto nie zrobione troszkę dłużej.

Zawsze używam tych produktów i gwarantuje ich bezpieczeństwo i wygodę!

Sciągaczkę zawsze trzeba opłukiwać przed i po uzyciu!

59442a3fe7c79_FLEXIBLADEMOTOSPA.jpg.0c76044734563a28be7119851e989f14.jpg

59442a3fed2c2_MICROMOTOSPA.jpg.f3070050aa3f5d61e8fc823e5e41d9e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chemical guys ma jakieś przedstawicielstwo w Europie? Albo można gdzieś nabyć ten miracle dryier chociaż? Sorry, jeśli pytanie jest głupie :oops: , ale nie widziałem nigdy takiego ręcznika.

 

Tak na szybko

 

UK

 

http://www.chemicalguysuk.com/

 

belgia

 

http://www.chemicalguys.nl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.