Skocz do zawartości

Sealant Na Mokro


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego świadomość ja tylko chciałem się pochwalić.... Zrobię to może nawet na foto w odpowiednim dziale. Swoją drogą fajna wydajność tego kocha.

Myślę ze@RafalB powinien poprawić posta bo będzie bolało

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego świadomość ja tylko chciałem się pochwalić.... Zrobię to może nawet na foto w odpowiednim dziale. Swoją drogą fajna wydajność tego kocha.
Myślę ze[mention=21819]RafalB[/mention] powinien poprawić posta bo będzie bolało
Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
 
 
Coś tam już poprawiłem

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Koch Protector Wax,

jakoś nie jestem przekonany rozcieńczeniu 1:100, więc osobiście rozcieńczę sobie 1:50, lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy rozcieńczyć produkt zwykła wodą czy destylowaną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax faktycznie zrobił mega robotę. Nie spodziewałem się, ze szampon moze dawać takie kropelki / zrzut wody po samym umyciu. Dawkowanie 25ml/10L też spoko. Ciekawi mnie trwałość takiej ochrony po szamponie.

Ale mimo wszystko...są to produkty nie dla mnie.

Wole zdecydowanie 'klasyczne' zabiegi przy aucie, czyt. cleaner / woskowanie itd...
Tutaj na filmie ciężko określić, ale wątpię zeby taki szampon (ogólnie wosk na mokro) dawał coś fajnego w typowym wet looku, śliskości lakieru, głębi/ przyciemnieniu, ewentualnie maskowaniu rysek.

@GreQu daj znać jak tam twoje spostrzeżenia po Protector Wax :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2018 o 09:25, Grzechu23 napisał:

@menior również możesz rozważyć opcje Koch Chemie Protector Wax

Jest kilka filmów na yt z nim i naprawdę daje niesamowity zrzut wody/kropelkowanie.
Jest meega skoncentrowany i jak producent podaje:

Zabezpieczenie 1:100
Osuszanie 1:200, a nawet 1:500

Z jednej butelki 1l dostajemy 100L wosku na mokro = dożywicie na 3 pokolenia ;D

Koch Pw naprawdę robi robotę. Stosowałem w zimie.

Idealny jak ktoś nie ma czasu na dłuższą robotę przy aucie. No i wydajność z koncentratu rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczerze słabo przygotowanym lakierze bez glinki i cleanera siedzi z miesiąc.
Jak na wosk na szybko i w takich warunkach nakladany nie jest moim zdaniem źle.

[mention=10799]woyt1[/mention] , możesz rozwinąć myśl? Jak z wytrzymałością takiego wosku, bo kc pw z opinii jakie wyczytałem jest super, ale nikt nie podaje faktycznego utrzymania się na lakierze. 


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.03.2018 o 07:02, Berd napisał:

1. SG WP - najlepsze w mojej ocenie podbicie blasku

2. Gyeon WC

3. DJ FA

Czy SG WP to Shiny Garage Wet Protector a DJ FA to Dodo Juice fabric sealant ktory u nas jest chyba nie dostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koch rozcienczenie 1:2 co daje nam 3 litry gotowca wiec w sumie nie jakoś super dużo. Chyba że polecisz cos innego?
Ja stosuje 1:150-1:200 i działa bardzo fajnie, a do tego bardzo przyjemny zapach podczas pracy , nawet przy tym rozcieńczeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

I jak wam się używa tego kocha? Ile to w zimie siedzi na karoserii?

Auto będzie miało jakieś zabezpieczenie ale jako dodatek czy sucrificial + osuszanie do szybkich akcji bez wiadra i wycierania to chyba coś takiego właśnie.

 

edit: kupiłem na pół z kolegą i zobaczymy. 20ml na trochę ponad litr wody zdemineralizowanej przetestowałem w .... perkusja. .. łazience i spoko coś się dzieje wodę zrzuca z płytek wyraźnie lepiej i coś się błyszczy ale to na białym to niw widać. Będzie na pewno akcja piana + plukanie. Na aucie siedzi z braku czasu bsd i na to poleci koch. To się odezwę.

Koledzy, którzy już mają jakieś doświadczenie - proszę dajcie znać jakie stężenia i efekty bo samemu to trudno to będzie optymalnie stestować. Jest sens 1:30 np? jakieś ryzyko przysychania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołam @Arkadio_Gdansk @Insainee@slawek22221 powiedzcie coś więcej o waszym doświadczeniu ze stężeniami. Chcę na nie do końca umyte auto stosować na szybkie spryskanie i spłukanie ale nie tylko do osuszania - fajnie jakby zostawił po sobie ochronę - post wyżej szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie zamówiłem bo szykuje meeeega zamówienie. Do osuszania ludzie stosują 1:200 ale to raczej do osuszania. Ja proponowałbym podbić to stężenie jeżeli ktoś chce na szybko podbić hydrofobowość oraz ogólną ochronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i jak na froncie sealantów na mokro ? Bo chyba sobie sprawię takiego siuwaxa, tylko nie wiem którego. 

Mamy Kocha, Dodo FA, SG WP, Gyeona, jest chyba też coś od CarPro i Sonax Spray and Seal. 

I nie mam pojęcia za co złapać 😃 Jakieś sugestie? Ten Sonax mnie intryguje - ktoś już korzystał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak na froncie sealantów na mokro ? Bo chyba sobie sprawię takiego siuwaxa, tylko nie wiem którego. 
Mamy Kocha, Dodo FA, SG WP, Gyeona, jest chyba też coś od CarPro i Sonax Spray and Seal. 
I nie mam pojęcia za co złapać Jakieś sugestie? Ten Sonax mnie intryguje - ktoś już korzystał ?

Ja polecę carpro hydr2o. Genialny produkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.