Skocz do zawartości

Sealant Na Mokro


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował i jakie macie opinie na temat tzw.sealentow na mokro typu Car pro hydro2,Bouncers BO,DJ FA itd. Bardzo modne na zagranicznych forach a u nas mało znane :oczy taki typ zabezpieczenia może konkurować z tradycyjnymi I faktycznie to może leżeć i 4-5 miesięcy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem DJ FA, SG WP i Gyeon Wet Coat.

Stosuję drugą zimę i nie ma dla mnie lepszego produktu na zimę.

Banalna aplikacja i moim zdaniem idealne rozwiązanie na bezdotyk w okresie zimowym.

Żywotność okresliłbym na max 2 miesiące. Tyle czasu siedziały mi te produkty na dołach drzwi. Na pozostałych panelach auta utrzymują się zdecydowanie dłużej.

Jeśli miałbym pogrupować je według mojej oceny to:

1. SG WP - najlepsze w mojej ocenie podbicie blasku

2. Gyeon WC

3. DJ FA

P.S Zabezpieczyłem lakier SG WP i na drugi dzień pojechałem do serwisu. Po naprawie mimo mojej prośby ,żeby nie myli auta w myjni i tak chcieli go umyć. Wyszedł do mnie doradca serwisowy i zapytał czym zabezpieczyłem auto ,bo jak chłopaki zaczeli nakładać chemię to wszystko im spływało. No i zaczeła się seria pytań co to za powłoka :D

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzisz że zabezpieczenie jakie dają przez te 2 miesiące może być porównywalna z takim jakie daje np.Fusso/Colli itd? Aplikacja jest faktycznie tak banalna,psikasz na całe auto mokre i splukujesz czy czy lepiej podzielić auto na części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior 

Myślę, że  protekcja jest na poziomie Coli lub Fusso

Aplikacja bajeczka spryskujesz całe auto i spłukujesz wodą pod wysokim ciśnieniem. Ważne jest,żeby nie dopuszczać do wysychania produktu po aplikacji ,ponieważ mogą pozostać zacieki (ja nigdy nie miałem). Zimą spryskuję całe auto i spłukuję , a latem dzielę sobie aplikację na dwie serie. W okresie letnim jak nie mam czasu na zabawę ,a potrzebuję szybko zabezpieczyć auto to sięgam po SG.

IMG_1272 (1).JPG

Jakość może nie najlepsza bo zdjęcie robione tel, ale tak wygląda po SG 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem jako główne zabezpieczenie karoserii i felg. Dodatkowo świetnie zabezpiecza plastyki zewnętrzne. Produkt naprawdę wart uwagi. 

Produkt dla leniwych jak ja to nazywam:D

@paperson 

Nie. SSW czeka na aplikację wiosenną. 

Sealanty na mokro to powłoki na bazie krzemu i z czystej ciekawości połączę te dwa produkty

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Berd napisał:

Ja stosowałem jako główne zabezpieczenie karoserii i felg. Dodatkowo świetnie zabezpiecza plastyki zewnętrzne. Produkt naprawdę wart uwagi. 

Produkt dla leniwych jak ja to nazywam:D

Faktycznie bardzo popularny na włoskim forum detailngowyn a Włosi wiadomo lenie:D ja preferuję klasyczne zabezpieczenia ale warto mieć i takie w arsenale do szybkich akcji :D

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Berd napisał:

@menior 

Jesteś czasem w Polsce? Mogę wysłać do Ciebie próbkę Gyeona WC na testy

 

Owszem bywam i robię wtedy zakupy detailerskie:mrgreen: ale najbliższa wizyta dopiero latem :huh: w każdym razie dla próby i tak chce kupić Bouncers BJ cieszy się tu dobra opinia 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą zimę kupilem właśnie SG WP i SSW, ale nawet czasu nie miałem użyć, leżą w szafie. Jedyne co to kilka razy użyłem SG pre wash, mogłem w sumie wtedy machać tego wet protectora, ale czas gonił.

 

Może w tym tygodniu się wybiorę i zdam relację.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior również możesz rozważyć opcje Koch Chemie Protector Wax

Jest kilka filmów na yt z nim i naprawdę daje niesamowity zrzut wody/kropelkowanie.
Jest meega skoncentrowany i jak producent podaje:

Zabezpieczenie 1:100
Osuszanie 1:200, a nawet 1:500

Z jednej butelki 1l dostajemy 100L wosku na mokro = dożywicie na 3 pokolenia ;D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.03.2018 o 09:25, Grzechu23 napisał:

@menior również możesz rozważyć opcje Koch Chemie Protector Wax

Jest kilka filmów na yt z nim i naprawdę daje niesamowity zrzut wody/kropelkowanie.
Jest meega skoncentrowany i jak producent podaje:

Zabezpieczenie 1:100
Osuszanie 1:200, a nawet 1:500

Z jednej butelki 1l dostajemy 100L wosku na mokro = dożywicie na 3 pokolenia ;D

Właśnie też zastanawiam się nad tym produktem, ciekawe jak on się ma do SG WP ... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.