Skocz do zawartości

Czym najlepiej zmyć wosk i politurę ?


KubaCK

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie jedno pytanie - woski które stosujemy są tak trwałe, że nawet za pierwszym razem nie daję im rady aktywna piana. Więc czym umyć auto na raz, żeby od razu usunąć wszystkie zabezpiezenia lakieru ? Są takie środki na rynku ? Pytam, bo np. jakby ktoś chciał oddać auto do lakiernika po zabiegu detailnigu czy coś w tym stylu to taka wiedza może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wurth ma w ofercie taki produkt. Mój znajomy, który pracuje jako lakiernik korzysta na zakłądzie z tego zmywacza, z tym że oni kupują w kilku litrowych kanistrach. Ja nie miałem okazji przetestować, natomiast z tego co mi zrelacjonował to testował wiele i zawsze wracają do Wurtha z tego względu, że jest bardzo wydajny i skuteczny.

aukcja 962323624

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt - nawet jak coś zostanie z wosków to cleaner powinien dać radę. Ale ten specyfik z Wurth też przetestuje ;)

 

teraz doczytałem, że w sumie szukasz specyfiku, który używa się podczas mycia a cleaner Wurtha bardziej nadaje się do używania już po myciu. Mimo wszystko jak kupisz to zdaj relacje co jest wart bo sam jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze wspomnianym na forum ludwikiem? ponoć "wypala" wszystko co jest na aucie, więc i wosk zejdzie raczej.

Moim zdaniem jedynym płynem do naczyń, który mógłby dać radę "zdjąć" wosk z lakieru jest Morning Fresh. Ludwik już dawno przeszedł operację cięcia kosztów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a co ze wspomnianym na forum ludwikiem? ponoć "wypala" wszystko co jest na aucie, więc i wosk zejdzie raczej.

 

Wczoraj ściągałem z auta Purple Haze'a,Ludwik nie dał rady. Wlałem w takich proporcjach jak GoldClassa,potem dwa razy więcej, w końcu lałem bezpośrednio na lakier, a wosk nic sobie z tego nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo np. jakby ktoś chciał oddać auto do lakiernika po zabiegu detailnigu czy coś w tym stylu to taka wiedza może się przydać.

 

W jakim celu zmywać cokolwiek z lakieru oddając auto do lakiernika? Czy uważasz ze lakiernik położy nową powłokę na nie zmatowiony i przygotowany przez siebie element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo, przecież miałeś na purplu jeszcze z8...

 

Owszem,ale nie sądze żeby miało to jakiś większy wpływ na wytrzymałość. Na DW ludzie piszą że Z8 to w najlepszym wypadku 3-4 tygodnie ochrony, więc nie za bogato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja mam takie pytanko - czy jednokrotna ręczna aplikacja DC step1 od Megs'a poradzi sobie z warstwami wosku (Megsowy X-Press Liquid Wax, UQW) oraz kilkoma warstwami detailera UQD?

 

Kupiłem sobie ten 3 etapowy zestaw DC i chciałbym to zrobić pożądnie, tylko zastanawiam się jak bardzo muszę przyłożyć się do usunięcia tego co już mam nałożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanko - czy jednokrotna ręczna aplikacja DC step1 od Megs'a poradzi sobie z warstwami wosku (Megsowy X-Press Liquid Wax, UQW) oraz kilkoma warstwami detailera UQD?

DC1 to cleaner i do tego lekko ścierny, więc bez problemu usunie pozostałości wosków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień DC3 na coś innego - ten wosk nie należy do trwałych.

Niby mam tą nową wersję z napisem Extra Durability. Mam jeszcze "na stanie" NXT Tech 2.0, mam nadzieję, że ten już będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mam tą nową wersję z napisem Extra Durability. Mam jeszcze "na stanie" NXT Tech 2.0, mam nadzieję, że ten już będzie ok?

 

Napis to tylko napis. Zdecydowanie zamiast DC3 użyj Tech Wax 2.0. Będziesz o wiele bardziej zadowolony z wyglądu i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

temat troszke odkopany, niemniej moze komus sie jeszcze jakies info przyda.

 

Ostatnio dreczylem znajomego który sporadycznie wykonuje malunki areografem na samochodach oraz wszelkiego radzju innych powierzchniach (amatorsko ale idzie mu niezle) odnosnie zmywania warstw ochronnych lakieru. Czlowiek twierdzi ze z powodzeniem uzywa produktu Acrysol Silikonentferner. Podobno jest to cleaner nie tyle pod wosk ale wlasnie do usuwania starych powlok ochronnych z lakieru typu woski i sealanty. On kupowal gdzies u niemcow w 5l bankach.

Niestety ciezko wyczuc jaki byl producent poniewaz etykieta jest juz mocno sfatygowana - metoda "na oko po opakowaniu" doszedlem do wniosku ze jest to ten sam produkt, ktory oferuje shinerama pod marka 1z - maja w litrowych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.