Skocz do zawartości

Polerka One Step maszyną rotacyjną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym się Was poradzić, zamierzam zrobić polerkę, samochód to Audi z 1998 roku, a więc twardy lakier. Jako, że nie mam doświadczenia postanowiłem na początek spróbować zrobić One Step. Posiadam maszynę rotacyjną, ale nie wiem jaką dokładnie wybrać pastę i jaki pad. Zastanawiałem się nad Menzerna 2500 i żółty pad. Co o tym sądzicie lub może możecie coś innego polecić?

Początkowo chciałem zrobić to ręcznie przy pomocy Megsa UC, ale po przeczytaniu forum chyba odpuszczę tą opcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Menzerna 2500 to typowy polish. i po tym raczej trzeba dołożyć kolejny krok finish np Menzerna od 3500 w górę lub Koch antyholo..  - ale to już nie one step tylko korekta dwu etapowa ;) 

przy one step, czyli raz podchodzisz z maszyną i kończysz to np wersja lajtowa to jakieś produkty AIO, 3w1 np Menzerna 3w1, ADBL AIO etc. umiejętnie wykorzystane robią dobrą robotę.:good: +pad np czarny finisz lub Royal One step (tą będę teraz testował)

SONAX ex04-06 lub co mi się udało ostatnio na VW GOLF IV Menzerna FG400 +pad średni do polishu ładnie zrobić i wykończyć powlokę, ale to już że tak powiem wyższa szkoła jazdy:D:ad:

co do padów gąbek, mf - zacznij od wykończeniowych > poliszowe> cuttingowe . Pasty również od poliszowych, do ostrego cięcia futrem lub mf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup kocha F5.01 albo scholla S17+ do tego zolty pad nata...
Zobacz zreszta w internecie. MX Nowicki nakrecil chyba kiedys jakis film na temat one step I robil jakiegos VAGa jesli dobrze pamietam.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dwa pady twardszy żółty i bardziej miękki czerwony. Jak zostaną drobne ślady po polerce żółtym będziesz musiał zrobić jeszcze jeden przelot czerwonym. One step to już nie będzie no ale cóż.

 

P.S Megs UC ma trochę wypełniaczy ale nie ma ma konieczności wymywania go. Megs twierdzi, ze można na niego nakładać wosk. Sprawdzałem z Colli oraz Fusso i nie ma problemu. Siedzą trochę krócej ale na ciemnych lakierach troszkę wypełniaczy czasem się przydaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pisałem w pierwszym poście, nie mam jeszcze nic, dopiero zamierzam coś kupić i dlatego tu jestem :)

Chcę się poradzić bardziej doświadczonych osób, co będzie najlepsze dla początkującego, od czego zacząć aby efekt był zauważalny (wiem, że rewelacji nie będzie), a jednocześnie nie narazić się na uszkodzenia lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił Menzerna 3w1 lub Sonax ex04-06  i do tego Royal Pad One step 135mm (przetestowałem dziś, super pad), dokup BP 125mm i masz super zestaw na początek zabawy. One step bardzo uniwersalny.

Poczytaj tutaj trochę. masz ogrom wiedzy na forum. A jeżeli pytasz czy to najlepszy zestaw to tak jak 3w1 ,AIO, wszystko w jednym, opony wielosezonowe... itp. ;) Menzerna 3w1 może ci pasować a innym nie, Menzerna vs Koch vs Sonax :ad:jak co komu pasuje. Ja mam teraz zestaw menzerna, 400, 2500, 3500 oraz AIO ADBL na sobie na szybką akcję . A już zamówiłem S ex04-06 do one stepów i koch antyolo 

czytaj i czytaj, kupuj testuj, testuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

do one stepu masz parę rodzaj past

ja od ciebie mogę polecić

SONAX Profiline Perfect Finish

SONAX Profiline EX 04-06

SONAX Profiline Cut & Finish

gabki

Royal Pads One step

NAT Czerwony

NAT Zółty

 

Menzerna co kto lubi dla mnie by wylądowała w koszu po pierwszych przejazdach :lol:

AIO <--- jak coś jest do wszystkiego to jest do ...... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.