Skocz do zawartości

Soft99 Iron Terminator


Michał126

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Panowie, jeśli macie zamiar wyżywać się teraz w tym temacie to nie ma na to pozwolenia. Proszę o merytoryczną dyskusję.

Fakt pienienia się piany ni jak przekłada się na siłę domywania. Zawsze możemy użyć piany strażackiej ;-)
Swoją drogą składnik używany również w naszej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK dobrze prawi. Np taki Excede UWC nie krawi, a bardzo dobrze domywa jak dla mnie. W moim teście deironizer od soft99 krawił, ale nie tak spektakularnie, ale tez i ładnie domył felge od wewnątrzm zadowolony jestem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pit_Krk o 30%, bardzo dziękuję za złośliwość i wyłapanie literówki a twoje polecenia nie bardzo mnie interesują ;) Wracając do Terminatora, dla mnie również jego cena jest wygórowana i po prostu dużo osób spodziewa się czegoś więcej a przynajmniej tego by działał porównywalnie do produktów które są na rynku w tej cenie. W cenie dwóch terminatorów macie tańszego 1L Korrosol ;) Lub też tańszego ADBL'A, zresztą wszystko prawie jest tańsze od tego terminatora. Chciałbym widzieć te osoby które mówią że dla nich jest ok, fajnie domywa i jak wydają kolejne 40zł na niego gdy już im się skończy a 500ml, poleci szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - w arsenale posiadam (poza wspomnianymi w teście produktami) jeszcze deironizer D-Tox od SG, niekrwawiący czyściciel UWC od Excede, Sonax Extreme, resztki Prix-a od Tenzi i chyba trochę Apocalypse od Mainz'a (pomijam typowe "odszczurzacze"). Jeżeli będzie taka potrzeba, po wzroście temperatury do "normalnych" poziomów mogę ponowić porównanie IT i sprawdzić, czy to z winy temperatury produkt ten "nie powalił mnie na kolana"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 przy temperaturach na plusie i w wolnej chwili możesz jeszcze do niego podejść, trochę zawodników masz.. Ale jakiegoś Oh, Ah bym się nie spodziewał i fajnie jest go porównywać z produktami w tej samej cenie i tutaj myślę że wszystko będzie na niekorzyść Terminatora, od samego początku nie podobała mi się jego cena ale skoro został na tyle wyceniony to sądziłem że da radę bez mrugnięcia i będzie go można postawić wśród tytanów..

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, Eidos71 napisał:

przepraszam za negatywną opinię, jednak taka jest, jeśli mam być szczery i obiektywny.

OK.

Czy produkt domył felgi ?

Czy generalnie domyte felgi są w tedy kiedy żaden inny konkurent już nie krwawi ? Jak można zdefiniować lub zmierzyć domycie ? Tylko wzrokowo ?

Czy przedmiotem tego testu jest tylko prezentacja krwawienia i obalenie lub potwierdzenie tezy producenta w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kusiu napisał:

@Pit_Krk o 30%, bardzo dziękuję za złośliwość i wyłapanie literówki a twoje polecenia nie bardzo mnie interesują

To nie złośliwość jak i nie literówka, co próbujesz teraz udowodnić.

5 godzin temu, kusiu napisał:

Terminator powinien kosztować 9zł MAX. Życzę zmniejszenie ceny produktu o 30%

Dalej coś tu nie gra, przy cenie 40 zł.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wydaje .i się że dość długo siedzisz w temacie by nie zadawać tego typu pytań :)

Przecież jeśli jedno myje a nie krwawi a drugie krwawi gdy myje i jedno po drugim nałożone to znaczy że coś się dzieje :)

W sumie niepotrzebna nam dekontaminacja bo Ludwik nam lakier też umyje "wzrokowo" i jest czysty i nie ważne że chropowaty :)

Mi już na pierwszym teście IT nie przypadł do gustu i mając 40 zł na deirona to zdecydowanie bym wolał SG dtoxa i do tego litrowa butla... 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi produkt domył felge i tyle. Koniec kropka. A czy krwawi, czy sie pieni to juz sprawa drugorzędna. Zrobił co ma robić, a ile kosztuje to juz kwestia producenta.  Po co kolejna gówno burza na tym forum... :/:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, Tomas22 napisał:

wydaje .i się że dość długo siedzisz w temacie by nie zadawać tego typu pytań :)

Przecież jeśli jedno myje a nie krwawi a drugie krwawi gdy myje i jedno po drugim nałożone to znaczy że coś się dzieje :)

Ja tam doskonale wiem o co pytam i do czego moje pytanie dąży i do jakich refleksji chcę zmusić forumowiczów ;) Więc zapraszam do dyskusji i testów, zobaczymy co z tego wyniknie :) Proszę, moje pytania są wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że moja negatywna opinia o IT wywoła tak intensywną dyskusję... ;)

@Domel - cenię Cię jako fachowca w teorii i praktyce :), dlatego szczegółowo postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:

59 minut temu, Domel napisał:

Czy produkt domył felgi ?

Osobiście uważam, że rolą deironizatora jest usuwanie z powierzchni zanieczyszczeń metalicznych, a nie mycie powierzchni - jednak traktuję to pytanie (na pewno słusznie) jako skrót myślowy, a więc: tak, jak napisałem w teście - optycznie produkt doczyścił powierzchnię felgi w stopniu podobnym, jak konkurenci. Jednak, jak później wykazało kontrolne użycie Korrosola, IT pozostawił więcej zanieczyszczeń metalicznych, niż konkurenci - czyli wykazał słabsze zdolności podstawowe, niż tańsze produkty.

59 minut temu, Domel napisał:

Czy generalnie domyte felgi są w tedy kiedy żaden inny konkurent już nie krwawi ? Jak można zdefiniować lub zmierzyć domycie ? Tylko wzrokowo ?

Oczywiście brak krwawienia nie oznacza, że felga jest domyta - w końcu na jej powierzchni, poza zanieczyszczeniami metalicznymi, osadzają się substancje smoliste, oraz wszelkiego innego rodzaju "syf" z dróg, którymi porusza się auto. Wzrokowo oceniany stopień domycia powierzchni jest mylący - pozornie czysta powierzchnia może nadal posiadać zanieczyszczenia, które są niewidoczne "gołym okiem" (ze względu na ich kolor, wielkość itp.). W przypadku felgi poziom oczyszczenia jej powierzchni w jakimś stopniu ukaże użycie glinki, a dla "hardcorowców" (to żart) - użycie szkła powiększającego, lub mikroskopu ;). Jednak najczęściej, po efektywnym użyciu chemii i glinki, proces oceniania czystości powierzchni w detailingu finalizowany jest na poziomie inspekcji wzrokowej (pomijam użycie torebki foliowej). 

 

59 minut temu, Domel napisał:

Czy przedmiotem tego testu jest tylko prezentacja krwawienia i obalenie lub potwierdzenie tezy producenta w tej kwestii ?

Przedmiotem tego i pozostałych testów było (moim zdaniem) m.in. wykazanie, czy produkt robi to, co oficjalnie podaje producent, oraz czy właściwości produktu właściwie przekładają się na jego cenę - czyli stosunek cena/ilość/jakość. I w tym aspekcie produkt, moim zdaniem i w moim teście, poległ... Kwestia "krwawienia" jest zawsze aspektem towarzyszącym i pozwalającym na ocenienie wzrokowe, czy dany produkt, po x-liczbie użyć, usunął wszystkie zanieczyszczenia metaliczne.

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fitte napisał:

A ja używałem nieraz wyżej wymienionego Softa na felgach regularnie mytych i krwawił dosyć mocno stąd nie bardzo rozumiem brak krwawienia w wyżej wymienionym teście.

Moze miec na to wplyw temperatura,mi Tuga tez krwawi slabo przy niskich temperaturach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fitte napisał:

A ja używałem nieraz wyżej wymienionego Softa na felgach regularnie mytych i krwawił dosyć mocno stąd nie bardzo rozumiem brak krwawienia w wyżej wymienionym teście.

 

53 minuty temu, menior napisał:

Moze miec na to wplyw temperatura,mi Tuga tez krwawi slabo przy niskich temperaturach 

Też tak przypuszczam - ale, jak już zostało stwierdzone, efekt "krwawienia" to tylko optyczny dodatek do właściwości czyszczących produktu. A te - jak wykazał test - w niskich temperaturach wypadły blado (przynajmniej na lekko zaszczurzonych felgach) w stosunku do porównywanej konkurencji... Subiektywnie wymagam od każdego produktu, aby był co najmniej tak dobry, jak porównywalna cenowo konkurencja - a więc, w przypadku deironizerów, aby IT "sprzątał" metaliczne zabrudzenia na poziomie co najmniej tak dobrym w takich samych (nawet ekstremalnych) warunkach, jak produkty w podobnej cenie. Niestety - Korrosol pokazał, że produkty tańsze były skuteczniejsze w niskiej temperaturze (nawet Vampire użyty baaardzo oszczędnie, gdy IT był pryskany "na bogato", zadziałał wg mnie nieco lepiej). Czy IT "klęka" na całej linii, czy też odzyskuje sprawność w miarę wzrostu temp. - sprawdzę, gdy temperatury wrócą do poziomu co najmniej 10 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

 

W dniu 17.03.2018 o 20:25, Eidos71 napisał:

@Soft99 - przepraszam za negatywną opinię, jednak taka jest, jeśli mam być szczery i obiektywny.

 

23 godziny temu, Eidos71 napisał:

jeżeli @Soft99 zechce, odeślę produkt z powrotem na własny koszt)

@Eidos71 absolutnie nie ma za co przepraszać, ani tym bardziej zwracać produktu. Wysyłając Wam go do testów oczekiwaliśmy tylko jednego - że przetestujecie jego działanie i podzielicie się z użytkownikami forum Waszą opinią i przemyśleniami. Fajnie, że są i takie głosy jak Twój, bo przecież każdy korzysta z chemii inaczej i ma nieco inne oczekiwania. 

Celowo też wybraliśmy 5 testerów, bo tylko tak można wyciągnąć obiektywną "średnią" z Waszych obserwacji. Widać to dość dobrze na przykładzie efektu krwawienia, gdzie części z Was środek zadziałał bardziej spektakularnie, a części mniej - to zapewne kwestia warunków, ilości i rodzaju zabrudzeń itd. W każdym wypadku różnice będą i przyjmujemy to z godnością :D

W dniu 18.03.2018 o 11:03, AreK napisał:

Krwawienie nie jest wykładnikiem czy dany produkt jest dobrym lub złym deironizerem.

Podpiszemy się pod tym stwierdzeniem i co nas bardzo cieszy, to że we wszystkich testach widać wyraźnie, że produkt radzi sobie z postawionym przed nim zadaniem 

W dniu 18.03.2018 o 11:39, Eidos71 napisał:

Osobiście chodzi mi przede wszystkim o (co już powtarzam, jak mantrę) wycenę tego produktu.

Są cechy Iron Terminatora, które pominęliście (przynajmniej niektórzy), a są w naszym odczuciu istotne w kontekście ceny. Tak jak większość pozostałych produktów w naszej ofercie, tak i IT jest sprzedawany w zestawie z pędzelkiem, po to aby był to już gotowy do pracy zestaw. Kolejna sprawa to opakowanie, na które często zwracacie uwagę - fajnie, że doceniacie dobrą pracę atomizera i wykonanie butelki, bo to też ma wpływ na aplikację i wydajność produktu. 

W cenie 39,99 PLN dostarczamy więc gotowy, solidny i skuteczny zestaw do czyszczenia i deironizacji felg. Dla części z Was będzie to "aż tyle", a dla cześci "tylko tyle". Rozumiemy to, szanujemy i mamy nadzieję, że pojawi się tu jeszcze kilka tak rzetelnych jak Wasze testów i opinii ;)

  • Lubię to 1
  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.