Skocz do zawartości

Zestaw z jednej "firmy" :)


oren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym sie poradzic doswiadczonych detailerow o zestaw dla amatora ( z rocznym doswiadczeniem). Jedynym wymogiem jest zeby był "sklejony" od jednego producenta :) Zalezy mi na najlepszym stosunku jakosci do ceny. Zastanawialem sie nad ADBL, ale posiadaja za duzy wybor w kazdej kategorii. Moze Clean Tech CO ? Ktos inny? Pomozcie bo wiosna już tuż tuż. 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oren - praktycznie każdy producent/każda marka posiada kompletne (jeżeli chodzi o przeznaczenie) kosmetyki, z których możesz skompletować zestaw dla siebie. Niestety nie znam producenta/marki, który miałby - wg mnie - wszystkie produkty najlepsze/idealne/zadowalające na tle konkurencji (no, może poza Bilt Hamber - subiektywnie uważam, że chyba nie posiadają w swoim arsenale produktu słabego - ale tutaj niestety stosunek jakość/wydajność/cena nie spełni prawdopodobnie Twoich wymagań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylke ze przegladanie testow troche mija się z celem:) tam wszystkie testowane produkty są zachwalane,jak czytam to same ochy i echy:D o pewnych mankamentach dowiedziałem się czytając poszczególne dyskusje lub lepiej samemu testujac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oren a czemu uparcie chcesz 1 producenta? I pytanie jakie te kosmetyki potrzebujesz... bo dla jednego zestaw to szampon qd i cos do opon a dla drugiego cleaner do opon, poslizg pod glinkę, coś do prania tapicerek itp. Z polskich producentów największy wybór mają ADBL i SG, ale do ogarnięcia auta jako amatora wystarczy ci też Detailer's Magic czy Funky Witch. Popatrz na testy, oferty poszczególnych producentów i zdecyduj. Najlepszy stosunek ceny do jakości będzie miał sonax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 a z racji takiej, że łatwiej będzie kupić całość i wiedzieć co się kończy a co nie ... Biorąc też zestaw od jednego producenta można dostać niezly profit w postaci testerków czy % zniżki. Co do testów to czytałem i to nie jeden, @menior ma racje, prawie wszystko testowane jest zachwalane. Zastanawiam sie nad Funky Witch - używałem i używam do tej pory (w tym moją ukochana Mademoiselle) :) Zestaw jaki by mnie interesował to:

Piana - Szampon - QD/QW - APC- Dressing do środka - Iron do felg - Tar&Glue - Dressing do opon - "Coś" do szyb - i chyba to wszystko ;) Czegoś brakuje do cotygodniowego odświeżenia auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, oren napisał:

Piana - Szampon - QD/QW - APC- Dressing do środka - Iron do felg - Tar&Glue - Dressing do opon - "Coś" do szyb - i chyba to wszystko ;) Czegoś brakuje do cotygodniowego odświeżenia auta ?

FW nie ma tych wszystkich produktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli byłbym zmuszony brać wszystkie produkty 1 rodzimej marki to wybrałbym SG ogólnie dobry stosunek cena-jakość samych produktów jak i butelki/atomizery co też ma znaczenie dla mnie bo nie wyobrażam sobie na półce samych powyginanych butelek od ADBL,dobry asortyment i wybór! Ta marka ostatnio tu nie jest już tak zachwalane od kiedy przestała być partnerem forum....ale mnie to akurat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z jedną firmą, i tak bedziesz zamawiał z internetu, to taniej i lepiej wyjdą ci mixy firm, w szczególności że wszystko masz podane na tacy

Jak koniecznie chcesz wszystko od jednego producenta to weź SG, ale qd weź z ADBL-a

 

BTW: w internetowych sklepach przy zamówieniach wiekszych zawsze dostajesz% + jakieś gratisy
Na większe rabaty możesz liczyc jedynie jeżeli masz firme detailingową, a te 200zł w jednej firmie to bez szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, oren napisał:

@Gozdziu23 co kto lubi ;) Mam dosyć burdelu z kilkoma producentami... wiec jeden i koniec. Butelki wtedy sa tej samej wielkosci, wszystko mozna sobie poukladac itd. 

to jak tam bardzo lubisz butelki to na pewno nie ADBL :D, to tak na prawde bez róznicy co wybierzesz, jak cie stać to weź Meg'sa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, oren napisał:

czego brakuje w FW z wymienionych powyzej ? Tar&Glue ?

T&g, piany aktywnej i dressingu do opon.

 

16 minut temu, oren napisał:

Mam dosyć burdelu z kilkoma producentami... wiec jeden i koniec. Butelki wtedy sa tej samej wielkosci, wszystko mozna sobie poukladac itd. 

Ja tam sobie też tak układam tyle że firmami :lol:

 

Jeśli chcesz mieć dobre kosmetyki to musisz poprzebierać, jeśli równe to miej świadomość że zawsze trafi się jakiś lepszy produkt. Ogólnie czego byś nie wziął to nie będzie tragedii. Nawet tenzi się obroni bo jest śmieszne tanie a jak ktoś chce to i tymi kosmetykami ogarnie auto na błysk. Kwestia ile chcesz wydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, monika.kwiecien napisał:

jakiej firmy najlepsze?

Pani nie interesuje się chyba detailingiem, tylko próbuje "delikatnie" zainteresować nas produktami bezglutenowymi... :D W dwóch innych tematach wypowiedzi Pani Moniki są równie "surowe"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oren - przyjrzyj się produktom Dodo Juice. Znajdziesz tam wszystko, część dostępna w samplerach, produkty dobre, woski typowo letnie, jak i "zimowi twardziele". Podobnie wspomniany już przeze mnie Bilt Hamber. Na pewno dobrym wyborem byłby też set od Duragloss - kosmetyki przystępne cenowo, bardzo dobre jakościowo, w palecie mają wszystko, co potrzebne w detailingu (może poza pastami do polerowania). Generalnie ja swój pierwszy, praktycznie kompletny zestaw do detailingu skompletowałem sobie właśnie z produktów Duragloss i byłem (nadal jestem, pomimo rozbudowania arsenału x-krotnie o inne marki) bardzo zadowolony z produktów DG. Ale te 300 PLN to może być lekko skromny budżet, niezależnie od marki kosmetyków - chociaż dla chcącego nic trudnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alexander.p napisał:

to ja trochę zaśmiecę temat. Wybierz ADBL. na pewno butelki pet Masz jakieś po napojach więc ładnie będzie się komponować na półce ;) A chemia ok.

Ogólnie z grzeczności chciałem poprosić o nie robienie gownoburzy :)

Mam nadzieję że zeedytujesz post bo nic sensownego do dyskusji nie wnosi. 

 

Jednak polecam na chłodno przemyśleć sytuację i zrobić zestaw różnych producentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.