Skocz do zawartości

Poprawne "zestawienie" maszyn polerskich w małym zakładzie detailingowym - prośba o poradę


ericsson

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ericsson napisał:

@Eidos71 A gdzie wyczytałeś coś na jej temat? W zasadzie żeby robić jakieś elementy wnętrza to chyba i tak konieczna byłaby taka Autotriz Nano Polisher lub kopię od Booskipads - a na zewnątrz to chyba w mało którym aucie trudno byłoby gdzieś nie dojść taką P3. W nadchodzącym tygodniu robię zamówienie, więc pod koniec pewnie będę w stanie powiedzieć coś "na sucho" o niej. Natomiast przed ostatecznym zakupem jeszcze chętnie poczytam na jej temat :)

Niewiele jest praktycznych informacji od użytkowników - a jeśli już coś jest, to bardzo zdawkowe info i domysły osób, które (jak ja, lub Ty) nie pracowały nią i szukają podobnego urządzenia. Daj znać, czy R3 jest warta nabycia.

1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

@Eidos71 a nie myślałeś o proxxonie ?

Na pewno jest poręczniejsza no ale już cenowo nie wychodzi tak kolorowo i do tego jest to golas. Nie pracowałem nią ale dosyć fajnie leży w dłoni ( kolega kupił ) Teraz to cena około 650 za sztukę a jeszcze pamiętam jak było ledwo 500 ;)

No właśnie - cena. Tutaj, przy R3 za 700 pln mam pełny set gotowy do pracy. To nie jest przecież maszyna, która będzie używana tak często i długo, jak "normalna" rotacja, czy DA. Moc "na papierze" wygląda dobrze, tylko pozostaje kwestia wygody i precyzyjności pracy maszyną o kształcie i gabarytach R3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można otwierać warsztat nie mając bladego pojęcia i doświadczenia w tym czym się robi, widać ze za dużo samochodów nie przerobiłeś skoro teoretyzujesz że VRG można zastąpić rotacje, a reszta widzę Ci teoretyzując bez doświadczenia powtarzając to co przeczytali, albo kopiując wpisy z zagranicznych forach, pójdź na pierwsze lepsze szkolenie do 600zł to ci wytłumaczą dosadnie różnie pomiędzy maszynami. Chcesz studio? Już Ci opowiadam Co powinieneś mieć.

1. Rotacja MUSI być na studiu, to jest maszyna o ruchu zwykłym prostym tak jak myślałeś do polerowania szyb jest niezawodna, tnie zajebiście i oto w niech chodzi do wszystkich lakierów twardych i bardzo zmęczonych aby wgl coś ściąć MUST HAVE da się na niej zrobić lakier na ideał wraz z idealnym wykończeniem ale to wymaga czasu i doświadczenia aby mieć lakier bez hologramów, a oto nie łatwo, a czas to pieniądz.

2. VRG to maszyna planetarna wyobraź sobie że jest to rotacja, ale dodatkowo ma ruch DA dzieki czemu zostawia po sobie mniejszy bałagan po cięciu, ale przez ten ruch ma słabsze cięcie. Idealna maszyna do miękkich lakierów oraz one stepów i wykańczania, zależnie od typu pracy jest obowiązkowa na studiu, skraca czas pracy one stepów i pełnych korekt, a o to się rozchodzi czas to pieniadz ja wolał bym wziąść Makite miałem okazje pracować na oby dwóch i ta druga przyjemniejsza, skok ma 5mm słabo szukałeś.

3. DA to ruch oscylacyjny maszyna kreci się i jak by wibruje, najsłabsza z maszyn ale idealna do wykańczania po cięciu rotacji, przygotowania lakieru pod wosk, nie męcząc się z rotacją, teoretycznie można ją zastąpić VRG, ale praktycznie nie, jest wiele rodzai lakierów szczególnie, że nowe pojazdy czesto gęsto mają lakier dość miękki i taka maszyna sie przydaje

Teoretycznie też można by zastapić VRG-iem wszystkie te maszyny ale praktycznie to wychodzi blado, posiadając studio musisz zaoszczędzić czas, szybkie ciecie rotacja, a nie mozolne cięcie DA czy VRG, tak samo szybkie wykończenie DA lub VRG (zalezy od twardości lakieru) a nie mozolne wykończenie rotacją.
Serio, chcesz założyć studio pomacaj maszyny, idź na szkolenie bo co to za szef bez doświadczenia, już u jednego takiego pracowałem, to nikt nie miał do niego szacunku nawet stojąc obok niego go wyśmiewano.
W prostym schemacie aby rozjaśnić Ci maksymalnie do czego te maszyny mają największy potencjał
ROTACJA ----->CIĘCIE ------->ONE STEP------->WYKOŃCZENIE


PLANETARNY (VRG)------>ONE STEP ------> CIĘCIE/WYKOŃCZENIE (cięcie normalnych lakierów, a nie tych wykonanych z żelbetonu jak starsze MERCEDESY)


DA----->WYKOŃCZENIE----->ONE STEP------>CIĘCIE

Z małych maszyn używa się przedłużek do rotacji :D dzieki czemu na dłuższym kiju zakładasz sobie padzik 30-50mm to juz jest duże pole do popisu, do zderzaków i mniejszych elementów kupujesz DUETTO o skoku 12mm, choć posiadając również flex-80 mamy pełen arsenał przy okazji do zderzaków i miejscowego usuwania głębokich rys z papierem ściernym wraz z zaprawkami (ale o tym pewnie nie słyszałeś)
Booski podróba autotriza to fajne rozwiązanie do wnętrza oraz klamek aby ich nie demontować co przyspiesza prace.
W skrócie możesz posiadać tylko rotacje i również zrobisz cały lakier na lux, ale posiadając więcej maszyn skracasz czas pracy dzięki czemu masz więcej roboty, a więcej roboty to pieniądze.

R3 jest fajną maszynką, tylko jest dość cięzka, dla porównania flex zamiast 2.3kg ma 1.8kg a to różnica przy ciągłej pracy.
Jeżeli chcesz mieć studio, kupuj z głową, pamiętaj również o tym jaki serwis daje firma np flex, każdy dzień bez maszyny ( bo awaria) do dla Ciebie strata.

6 godzin temu, ericsson napisał:

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomas22 napisał:

@Eidos71 kurde mogliśmy się wcześniej zgadać i użyć mojego rabatu 23% na proxxona :)

Przy kolejnej promocji dać Ci znać jakbym coś brał ? ( Czekam na kolejne -15 w shiningcar )

Spoko. 15% zniżki to 3% do tego, co mam obecnie :biggrin:, więc dużej różnicy nie będzie ;) Poza tym na All..ro ten zestaw jest w cenie minimalnie > 700 pln. Ale dzięki za propozycję ;)

 

16 minut temu, Gozdziu23 napisał:


R3 jest fajną maszynką, tylko jest dość cięzka, dla porównania flex zamiast 2.3kg ma 1.8kg a to różnica przy ciągłej pracy.
 

Dlatego właśnie poszukuję info od praktycznego użytkownika tej maszyny - czy gabaryty i waga R3 w sposób dokuczliwy przeszkadzają w wygodnym i precyzyjnym operowaniu maszyną... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Eidos71 napisał:

Spoko. 15% zniżki to 3% do tego, co mam obecnie :biggrin:, więc dużej różnicy nie będzie ;) Poza tym na All..ro ten zestaw jest w cenie minimalnie > 700 pln. Ale dzięki za propozycję ;)

 

Dlatego właśnie poszukuję info od praktycznego użytkownika tej maszyny - czy gabaryty i waga R3 w sposób dokuczliwy przeszkadzają w wygodnym i precyzyjnym operowaniu maszyną... ;)

Szczerze, jak długo pracujesz na lekkich maszynach to będzie to dokuczliwie, jeżeli zaczynasz od takiej maszyny nie będzie to problem, na codzień uzywam larki rotacyjniej ze starej jeszcze serii i jest ona ciężka jak na uwczesne standardy maszyn rotacyjnych i nie jest to dla mnie przeszkodą ;), dopiero jak dotknąłem dawno temu rotacyjnego flexa miałem ochote wywalić swoją larke i tak trzeba bedzie zrobic

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 

Nie zrobiłem pierwszego lepszego kursu dwu dniowego za 600zł tylko rozbudowane, tygodniowe szkolenie za niemal cztery klocki - co nie zmienia faktu, że nikt tam się specjalnie nie spuszczał nad wyższością jednej maszyny nad drugą - a główny nacisk był na polerki DA (najlepiej Rupesa i już w ogóle najlepiej to żeby od nich kupić cały zestaw). Poza dużym, średnim i małym DA były jeszcze mikro polerki do detali oraz wspomniana rotacja (używana tam przede wszystkim do szyb, gdyż bardziej zajechane lakiery atakowało się DA + futro zamiast DA + gąbka). 

Tak więc wiem mniej więcej co z czym się je i które urządzenie do czego służy, natomiast postanowiłem zasięgnąć też opinii innych (bardziej doświadczonych niż ja) osób, żeby nie opierać się jedynie na informacjach uzyskanych na szkoleniu czy z późniejszego wypytania prowadzącego. Nigdzie też nie pisałem, że zrobiłem wiele aut - wręcz przeciwnie, powiedziałem, że przed szkoleniem zrobiłem tylko kilka i to amatorskim wydaniu. Jakbyś dokładnie przeczytał ten temat to zauważyłbyś również, że fakt zbierania informacji o urządzeniach i tworzenia sobie przemyślanej konfiguracji sprzętowej nie oznacza, że od przyszłego tygodnia będę robił nowe Maybachy, tylko jak już faktycznie miejsce i sprzęt będzie gotowy mam jeszcze sporo treningu na własnych pojazdach (a jeśli mi się skończą lub znudzą moje, to jest też kilka aut znajomych, na których również mogę działać).

A propos szefa, szew to jest na jajach ;)  Póki co będę sobie sam "szefował" i ewentualnie też się wyśmiewał jeśli zajdzie taka konieczność - jednak właśnie dlatego robię większe rozeznanie by mieć dobre zestawienie urządzeń / środków / akcesoriów i spokoju sobie na tym podziałać przed rozpoczęciem na dobre usług komercyjnych, tak więc spokojna głowa. 

Mimo wszystko dzięki za Twój wpis i komentarze odnośnie poszczególnych maszyn :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ericsson napisał:

@Gozdziu23 

Nie zrobiłem pierwszego lepszego kursu dwu dniowego za 600zł tylko rozbudowane, tygodniowe szkolenie za niemal cztery klocki - co nie zmienia faktu, że nikt tam się

Ano szkolenie wszystko nie załatwi, praktyka praktyka i praktyka czesto identyczne dwa pojazdy z indetycznymi lakierami beda miały inna twardosc, z ciekawości bigfoot academy ? ;)
We flexie pokazują czasem równiez rupesy dla porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam makite P06000C. W tej kasie nic uniwersalniejszego sie nie kupi. W trybie wymuszonej rotacja sporo potrafi, chodz trzeba miec silne dlonie. W trybie klasycznego DA fajnie sie wykancza i mozna jedna reka prowadzic maszyne. Ja szczerze polecam. Za 1200zl kupuje sie dwie maszyny tak naprawde. A jak sie ma do VRG? Nie bola rece po 15 minutach pracy. Nie ma takich wibracji.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.