Skocz do zawartości

Czas pracy nad korekcją lakieru


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Artur,

Pytanie bardzo ogólne, zależy jak dokładnie chcesz to zrobić..

A)Cały dzień;p

B)W zależności od dokładności oraz głębokości rys. Tak na szybko mocną pastą to z godzinę, ale jak chcesz zrobić dobrze to mi maska zajęła z 4h łącznie. A można lepiej:)

C)Nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ten wątek też interesuje, bo przyznam nigdy nie miałem polerki w ręku, czyli czas polerowania polerką obrotową to ok. 2h hmm.. jak bym o tym nie wiedział to by polerował maskęmax 15 minut bo bałbym się że za bardzo zedrę, nie mówię o wpływie dobrania padów, passt i docisku :)

 

Ja przed zaczęciem przygody polerowania, pewnie podpatrzę jak to się robi i myśle że tak będzie najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: najszybsza maska w moim życiu - 30 minut na 2 etapy, i to maska w moim własnym aucie, ale lakier bardzo zadbany i maska nieduża. najdłuzsza maska w życiu - 6godzin+. maszyną rotacyjną, 4 etapy, maska jaguara XKR. wszystko zależy od ilości i "jakości" rys, rodzaju lakieru, wielkości maska, a przede wszystkim od tego, jak skomplikowany jest jej kształt. jeśli to kawał prostej blachy, to pójdzie prędko. Jeśli jest tak pokręconą formą jak ta w mini choćby, może być masakra. Maskę w miniaku robiłem ponad 4 godziny, ze względu na rysy umiejscowione w trudnycg miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od ilości i "jakości" rys, rodzaju lakieru, wielkości maska, a przede wszystkim od tego, jak skomplikowany jest jej kształt.
I czy nie ma,tak jak u mnie ,ostrych przetłoczeń na których należy zachować szczególną ostrożność. W związku z tym czas się wydłuża. Mi maska na 3 etapy +wosk zajęła ok 3h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy robocie ręczniej ze SwirlX ok. 4 godziny??????????? Wow.... To ile mi zejdzie czasu przy ręcznej robocie ze SwirlX na całe auto, Cleaner DJ Limpe Prime, Poorboy`s Black Hole i na konicec wosk DJ Blue Velvet..????? Mam tylko jeden dzień, starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje najszybsze mycie z dobrze doczyszczonymi kołami i QD na całości to 36 minut. nowy rekord :lol: najdłuższe koło 5 godzin, ale z glinką i kołami mocno zasyfionymi. poza tym mój nowy pomysł jest taki, że bez zdjęcia kół nie można mówić o ich umyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, próbujesz nagiąć czasoprzestrzeń, a to raczej niemożliwe. Podziel sobie dajmy na to maskę na parę sektorów i zacznij robić jeden za drugim, dokładanie, nie śpiesząc się, przykładając się do tego. Po całej masce spojrzysz na zegarek i złapiesz się za głowę. To naprawdę wydaje się, że to tak dużo czasu. A w rzeczywistości będziesz narzekać na jego brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym mój nowy pomysł jest taki, że bez zdjęcia kół nie można mówić o ich umyciu.
To rzecz oczywista ;) Dlatego zawsze po wymianie opon na letnie czy zimowe przynoszę koła do domu i z tydzień/dwa myję, pielęgnuję, zabezpieczam itp. Następnie lądują w piwnicy przygotowane do nowego sezonu. Niestety podczas zezonu nie mam możliwości zdjęcia i dokładnego umycia kół :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestem obecnie na etapie korekty, jako amator z da w reku moge powiedziec, ze jeden element koryguje, przechodzac od ssr3, 2 do 1, czasem farecla zamiast ssr3 jak jest rzeznia i koncze polish with sealnt, okolo 2 godziny - mowie o elemencie takim jak np blotnik lub polowa dachu. Wiec jesli ktos zaczyna zabawe dopiero moze sobie policzyc z grubsza ile czasu potrzeba. Oczywiscie wszystko zalezy od stanu lakieru - tutaj 10 lat nigdy nie woskowany, myjnie reczne i automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zapewne wiecie że w moim przypadku chodzi o 8 miesięczny lakier.. Kurcze ale jak faktycznie tyle czasu schodzi to czemu na tym filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=AnTcIq8nB7o

trwa to 1 minute? Wiem że to robione na maszynie i nie z SwirlX tylko z DJ LP, ale przecież jak będę ręcznie aplkiować to przecież jak będę wcierać SwirlX to on w końcu zniknie, a napewno nie będzie to trwało 2-3 godziny tylko jakieś 5-10 min do zniknięcia produktu i przetarcia mikrofibrą..??

No chyba że zainwestować w polerke :

- http://centrumkolorow.pl/index.php?prod ... od_id=1246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.