Skocz do zawartości

TENZI Detailer Czysty Kokpit i TENZI Detailer Kokpit Mat


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

@Karbo dzięki, że podjąłeś wyzwanie z gumiakami 😊

Możesz coś powiedzieć o śliskości dywaników po aplikacji Kokpit Mat? 

Jak nie będą tak śliskie jak po dressingach do gum, to biorę cały w/w zestaw @tenzidetailer 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze jak wspomniałem wcześniej moje gumiaki to typowy chinol :) więc jak dla mnie to one ciągle mają efekt przyczepności.

Ale skoro trzeba sobie pomagać ;)  to poszedłem z buciorami na nowo wyczyszczonego gumiaka i zrobiłem test "szuracza" 

Prócz znowu uwalonej piaskiem gumy nie zauważyłem różnicy haha :D  nawet lepiej trochę ten piasek później spadł z gumy w porównaniu do części bez matu, ale to już może moje złudzenie, bądź lżejsze drobinki haha aż tak też wnikliwie się w to nie zagłębiałem :P 

Nie dam sobie ręki uciąć, bo naprawdę będzie mi głupio jak okaże się że u mnie tylko nie wywołał zmian w przyczepności, ale myślę że zaryzykować możesz i zestawik zamówić ;) ja polecam 8-)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na mnie... Dzięki uprzejmości @tenzidetailer miałem przyjemność przetestować Tenzi Czysty Kokpit i Tenzi Kokpit Mat. Prezentacja zadowników:
20180220_091617.jpg
Duży plus za przesłanie pełnych pojemności środków oraz dorzucenie  Tenzi Odmrażacz (test w odpowiednim temacie)
Tenzi Kokpit Mat postanowiłem porównać z @Detailer's Magic Interior Magic (dzięki @Gesiu_15 za próbkę) oraz @ShinyGarage  Interior Satin Dressing.

20180311_112842.jpg
Pacjent to VW Bora  który chyba nigdy od nowości nie widział żadnego dressingu.

Czyścimy przy użyciu Tenzi Czysty Kokpit i dzielimy na 3 części
20180311_113243.jpg

Aplikujemy przy użyciu trzech osobnych mikrofibr, zrywamy taśmy i oto co widzimy 

20180311_113306.jpg
(lewa strona Tenzi Kokpit Mat / środek Interior Magic / Interior Satin Dressing 

Zbliżenie lewa strona Kokpit Mat / prawa strona Interior Magic 
20180311_113313.jpg
Jak widać Interior Magic trochę mocniejsze przyciemnienie
 

Kolejne porównanie lewa strona Interior Magic / prawa strona Interior Satin Dressing 
20180311_113320.jpg

Tutaj jeszcze mocniejsze przyciemnienie

I jeszcze raz pokażmy wszystkich zawodników:

20180311_113327.jpg

Następnie przeszedłem do aplikacji na drzwiach pasażera. Porównanie Tenzi Kokpit Mat z  Shiny Garage Interior Satin Dressing 

20180311_113511.jpg
Przechodzimy do czyszczenia  Tenzi Czysty Kokpit, dzielimy taśmą i aplikujemy

20180311_113530.jpg

Zrywamy taśmę i... 
20180311_113826.jpg

20180311_113819.jpg

20180311_113823.jpg

Z tego testu jak dla mnie zwycięsko wychodzi @ShinyGarage Interior Satin Dressing. Zdecydowanie najlepsze przyciemnienie.

Jeśli chodzi o @tenzidetailer Czysty Kokpit i Kokpit Mat bardzo fajne środki w jeszcze lepszej cenie. Jak widać oba środki robią to do czego zostały stworzone, może Kokpit Mat nie jest jakimś mega "ściemniaczem" (przynajmniej na kokpicie i plastikach VW Bora) ale delikatnie przyciemnia i odżywia plastiki.

Aplikacja obu produktów dzięki fajnym atomizerom (nic nie przecieka, nie leją po palcach) bardzo sprawna, jeśli chodzi o zapach to moim zdaniem pachnie cytrusami. 

Jednym zdaniem:  polecam i do następnego :)

 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jedną kwestie :D 
Tenzi ma dać mat, shiny garage satyne... 
Nawet wujek google podpowiada, że to zupełnie dwa inne rodzaje wykończenia i estetycznie również wyglądają inaczej :) 
Niemniej jednak uważam że Produkt od SG bardzo dobrze wykonał swoje zadanie, lecz myślę że to kwestia na zupełnie inny temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo jeszcze raz dzięki :)

Jeszcze któryś z testerów zmierzy się z "gumiakami"?

3 godziny temu, paperson napisał:

Problem robi się większy kiedy wejdziemy na takie wycieraczki w lekko wilgotnych butach. Można wywinąć orła :D

@Karbo, następne wyzwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Karbo napisał:

@CoolBreeze haha Ty tak na poważnie ? :D 

Jeśli tak to postaram się jutro w jakiś sposób to ogarnąć :D choć nie wiem jak na tylnej wycieraczce to możliwe, ale spróbuje ;) 

A co? Nie dasz rady? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, temat sprawdzony ;) Moje hinole pod wpływem wilgoci i produktów od tenzi nie zmieniły swojej przyczepności :rolleyes: większej różnicy naprawdę nie widzę. Myślę że jakbym się doszukiwał to bym znalazł, ale to już chyba bardziej placebo niż brak przyczepności. 
Zamawiaj testuj u siebie i dziel się opinią ;) Być może masz coś lepszego, może inaczej zadziała, nie potrafię powiedzieć. 
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karbo napisał:

Zamawiaj testuj u siebie i dziel się opinią ;) Być może masz coś lepszego, może inaczej zadziała, nie potrafię powiedzieć. 

Dzięki tobie, na pewno wleci cały omawiany w wątku zestaw.

Teoretycznie mógłbym spróbować potraktować dywaniki Panienką od FW, ale mi tak jakoś szkoda...

A tutaj - dobry produkt, za dobra cenę :)

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może na nowe albo takie w miarę nowe dywaniki się nadaje, ale na takie dość wysłużone już nie bardzo. Zrobiłem porównanie Kokpit Mat i CP Perl 1:5 na dywanikach Petex uprzednio wyszczotkowanych tire cleanerem od SG. Obydwu produktów nie żałowałem i zostawiłem je do wyschnięcia/odparowania, strona gdzie był położony Kokpit Mat praktycznie nie rożni się od miejsca gdzie nie było dressingu, dopiero po stronie Perla widać ładne przyciemnienie i odżywienie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Lee masz może jakieś fotki ? ;) 
Nie chce się powtarzać ale wg. mnie mat właśnie takowy jest, nie powinien wg. mnie przyciemniać, bo to nie jest czernidło. 
Jak sam zaobserwowałeś zapewne w moim teście, różnicy też nie bylo prawie wcale jeśli chodzi o głębie, ale no już przyciąganie brudu, czy mat, wystepował pod lepszą postacią ;) 
To trochę tak jak wyżej szły porównania do produktu SG. Pokazywałem obrazek z porównania połowie klasy i każdy stwierdził, że jeśli chodzi o słowo MAT to strona Tenzi to pokazuje, natomiast strona SG daje bardziej przyciemnienie i troszkę efekt bardziej świecący. Przynajmniej takie jest moje zdanie i okolo 12 innych osób :) 
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki uprzejmości firmy @tenzidetailer dostałem do testów produkty Tenzi Czysty Kokpit i Kokpit Mat.

Do testu potrzebowałem:

Mikrofibry: Moje Auto, BOLL, i jakieś Niemieckie.

Pędzelek: Work @Good Stuff

APC: Selaclean Ideal Vask od @Arrad.pl

Dressingi: @Good Stuff Black Panther Interior Dressing i @Detailer's Magic Interior Magic

Taśma Lakiernicza BOLL

Oraz oczywiście od @tenzidetailer Czysty Kokpit i Kokpit Mat

Moimi pacjentami są: BMW E46 i VW Passat B5

Na start. Podłokietnik w BMW

IMG_0145.jpg

IMG_0146.jpg

Po Czyszczeniu Góra Tenzi Kokpit Mat a dół Ideal Vask

IMG_0148.jpg

Teraz Kokpit mat (góra) w Starciu z Detailer's Magic Interior Magic (dół)

IMG_0151.jpg

Teraz czas na boczki

Ideal Vask pod przygotowanie na GS Black Panther

IMG_0155.jpg

Po lewej nałożony Kokpit Mat

IMG_0152.jpg

 

 

Nie Bardzo widać różnicę bo takie plastiki, ale widać że się tak nie błyszczy ;)

IMG_0154.jpg

 

Fajna Pianka :)

IMG_0147.jpg

 

I na Kokpit

IMG_0149.jpg

I po wytarciu

IMG_0150.jpg

Teraz porównanie z GS Black Panther

IMG_0157.jpg

I coś już jest :)

IMG_0161.jpg

Teraz coś takiego :)

IMG_0172.jpg

Lewa - GS Black Panther Środek - Tenzi Kokpit Mat Prawa - DM Interior Magic

IMG_0173.jpg

Teraz czas na boczki w Passacie ;)

Lewa - GS Black Panther prawa - Tenzi kokpit mat

IMG_0199.jpg

Lewa Tenzi Kokpit Mat a Prawa DM Interior Magic

IMG_0200.jpg

 

Fajny produkt, jeśli ktoś lubi mocny mat ( ja jednak nie przepadam). Oczywiście za takie pieniążki to bardzo dobry dressing.

Jedynie chcę też przeprosić @tenzidetailerza słaby test spowodowany czasem pracy od rana do wieczora, ponieważ zbyt szybko wyszedł mi wyjazd do Niemiec i minusowe temperatury i nawet nie było czasu robić obszernego testu. Nie wiem dlaczego ale bardzo mało zrobiłem zdjęć dla Czysty Kokpit. I muszę poinformować że chcę zrobić jeszcze lepszy test na przełomie Maja/Czerwca gdy będę w domu, wtedy będzie ładnie i ciepło to na test prawdopodobnie wpadną jeszcze Opel Vectra i pewnie Ford Galaxy. Oraz jakieś różne testy na Dywanikach itd. postaram się cyknąć.

Więc chwilowo bardziej bym powiedział test na miarę porównania Kokpit Mat ale Czysty Kokpit pojawi się w kolejnym teście :)

Opinia moja - Produkt (dla osób które lubią mat) jest bardzo dobry, i za niewielkie pieniążki, można się cieszyć bardzo fajnym efektem ;) Na razie nie mogę pochwalić się antystatycznością, czy trwałością :) Ale po tygodniu, wszystko ładnie siedzi i brak kurzu :P

Dziękuję i Pozdrawiam.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki za nową porcję testów. Z tego co pokazujecie dobrze widać, że nasz Kokpit Mat, który dedykowany jest jednak codziennej pielęgnacji nie ma takiej mocy przyciemniającej jak typowe dressingi. Najlepiej sprawdzi się więc dla powierzchni w raczej dobrym stanie do bieżącej pielęgnacji. Czekamy jeszcze na porównanie dotyczące antystatyczności - liczymy, że tu nasz produkt powinien wypaść lepiej :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Długo przyszło czekać na mój test ale trafił się akurat dobry egzemplarz do przetestowania środków TENZI.

 

Na początek zdjęcia brudasa, do przeprowadzenia testu wybrałam boczek drzwi samochodu dostawczego od strony kierowcy ponieważ był on w najgorszym stanie

20180316_104307.jpg 

20180316_104328.jpg

20180316_104333.jpg

20180316_104339.jpg

boczek został obficie potraktowany środkiem TENZI CZYSTY KOKPIT

20180316_104414.jpg

a oto efekt

20180316_105438.jpg

20180316_105443.jpg

 

20180316_105602.jpg

dla mnie efekt mega zadowalający, teraz czas na TENZI KOKPIT MAT

20180316_105626.jpg

20180316_105643.jpg

i efekt końcowy

20180316_105724.jpg

20180316_105727.jpg

20180316_105731.jpg

 

krótkie podsumowanie: przyjemny zapach który nie przeszkadza przy pracy, fajnie się pieni, daje szybki efekt nie trzeba się bardzo napracować (szorować), bardzo wydajne oba produkty i przede wszystkim ta cena :D 

bardzo polecam TENZI CZYSTY KOKPIT i TENZI KOKPIT MAT za te pieniądze efekt rewelacja

  • Dziękuję 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi w pewnej mierze to też produkty kierowane do początujących detailerów ze względu na swoją cenę. Zwykły Janusz nie kupi przecież Gyeona czy czegoś z tej półki więc uważam, że test ekstremalnej aplikacji też warto zrobić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 19.03.2018 o 11:16, paperson napisał:

@tenzidetailer antystatyczność na duży plus. Leży na desce w E36 od testu sprzed miesiąca i właściwości antystatyczne działają - brak przylepionego kurzu (nawet na podświetlonych słońcem powierzchniach) :good:

Super! Zawsze to fajnie, jak Wasze wrażenia potwierdzają nasze własne założenia :) i testy

@kati9898 - dzięki za test :) rzeczywiście ekstremalna aplikacja :)  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele czynników złożyło się na to że dopiero w ostatnim tygodniu mogłem przeprowadzić testy preparatów od tenzi, na domiar złego zdjęcia przepadły... :sad:. Oczywiście powtórzę testy, ale do tego czasu opiszę swoje obserwacje.

CZYSTY KOKPIT porównywałem do apc którego najczęściej używam do pracy we wnętrzu czyli unique dionysus 1:10. Oba środki działały dobrze, na fibrze widać było zebrany brud. Dla pewności poprawiłem po tenzi APC, ale już nic nie zebrałem. Produkt ma przyjemny zapach. Pianowniczka to fajna opcja, ja aplikuję piankę na szczotkę lub fibrę ponieważ przy aplikacji bezpośrednio na plastiki możemy łatwo nachlapać dookoła i tylko dodatkowa robota.

Następnie KOKPIT MAT tutaj miałem trochę problemów. Środek słabo wysychał, nie ukrywam że w garażu było trzy stopnie na plusie i dość wilgotna i najprawdopodobniej to było przyczyną. Po dotarciu fibrą i odczekaniu efekt przyciemnienia był bardzo ładny, jednak z mijającym czasem zaczął zanikać to tego stopnia że po pół godziny praktycznie nie było widać tradycyjnej 50. W dotyku czuć produkt, kokpit jest śliski w miejscu aplikacji. 

Mam nadzieję na szybkie powtórzenie testu w bardziej sprzyjających warunkach :happy:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tenzi kokpit mat vs ADBL Wow

P_20180408_170824.jpg

P_20180408_170532.jpg

TENZI 

-nakladanie banalne i nie stwarza problemow

-zapach cytrynowy lekko chemiczny nie drazniacy

- pelne matowe wykonczenie co dla mnie jest priorytetem

- mniejsze przyciemnienie wobec adbl

Produkt moge polecic wszystkim co lubia matowe wykonczenie a cena jest atrakcyjna

Dziekuje firmie  @tenzidetailer za produkt do testow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.