Skocz do zawartości

Odświeżenie tapicerki welurowej


Mev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakich środków polecacie użyć do odświeżenia welurowej tapicerki w aucie? Nie jest ona w żaden fizyczny sposób zniszczona, ma po prostu jakieś 13 lat i myślę, że dało by się z niej wydobyć "drugą młodość", pytanie czym?

 

Dzisiaj przy okazji wizyty na stacji benzynowej zauważyłem na półce produkt firmy Prestone (klik) - jest on coś wart, czy szukać czegoś innego? :)

 

Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie używałem tego produktu nigdy, ale jeśli chodzi o czyszczenie tapicerek welurowych mam dość specyficzne doświadczenia - nie zawsze produkt z wyższej półki musi byc dużo lepszy od tego ze stacji benzynowej czy marketu. oczywiscie, wosk klasy high-definition, produkty zymola czy swissvaxa graja w innej lidze, ale mi udalo sie wyczyścić wykładzinę w tym saabie cabrio którego niedawno pokazałem środkiem firmowym shella i na prawde wyciągnąłęm mas ę brudu. dobre i niedrogie środki do wnętrza robi nigrin, na pewno maja coś do skóry, czy do weluru, nie wiem.

w kazdym razie każdy środek może okazać się dobry, możesz zaryzykować z tym, który pokazałeś, najpierw zacznij od jakiegoś małego kawałka w niewidocznym miejscu, zeby zobaczyć, czy efekt jest dobry a użycie bezpieczne.

 

http://www.nigrin.pl/index.php?id=produ ... &tx_ttnews[tt_news]=3646&tx_ttnews[backPid]=761&cHash=f9afdda837

bałbym sie trochę tej szczotki, nie wygląda jakos specjlanie delikatnie.

 

http://www.nigrin.pl/index.php?id=produ ... &tx_ttnews[tt_news]=3572&tx_ttnews[backPid]=761&cHash=7b25f61dd6

już zapomniałem o tym, ale kiedyś nawet go używałem, usuwał nawet plamy po coli i herbacie(!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem "zaryzykować" 23zł ;)

 

 

Jak tapicerka była cała jednakowo brudna to nie zwracałem widać na to uwagi, a po zastosowaniu tego magicznego chemicznego ustrojstwa mym oczom ukazał się taki oto obrazek:

 

SP_A0167.jpg

Te jasne to oczywiście wyczyszczone :P I to zdjęcie zrobione dopiero na początku zabawy, aby ukazać różnicę :) Byłem "delikatnie" zdziwiony ile tam brudu było...

 

Tylko strasznie lipna jest ta "szczotka" co tam jest i nie wiem jak to równomiernie rozprowadzać, żeby za jednym razem wyszło równo, a nie takie paski jak na zdjęciu, w tych miejscach był nałożony ten preparat i mimo tego, że go "roztarłem" na całym fotelu to tylko w tych miejscach gdzie pierwotnie leżał działał najlepiej, także nie wiem jak to zrobić, żeby od razu było dobrze, bo jak się cały fotel tym "posmaruje" bezpośrednio z puszki to straszne ilości tego środka idą, więc myślę, że jednak musi być inna możliwość.

 

Generalnie jest sporo zabawy widzę, ale chyba warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz odkurzacz, który ciągnie wodę to jest jeden stosunkowo tani sposób.

Bierzesz miskę lub wiaderko z ciepłą wodą, dodajesz trochę delikatnego środka (może być proszek do prania, byle był delikatny) do tego zgrabna szczotka i delikatnie szorujemy całą powierzchnię. Później ściągasz to odkurzaczem, spryskujesz jeszcze raz samą wodą (dla fantazji można dodać jakieś płynu do zmiękczania;p) i jeszcze raz ściągasz, tak żeby w tapicerce nie było wody z proszkiem. Taki zabieg zajmuje ok 1 dnia. Schnie stosunkowo długo, ale jest mało skomplikowany i tani. U mnie ta metoda się sprawdzała, tylko na prawdę trzeba się trochę namęczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to równomiernie rozprowadzać, żeby za jednym razem wyszło równo, a nie takie paski jak na zdjęciu

chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak rozprowadzać środek idealnie pociągniecie obok pociągnięcia. nie ma innej metody. ja lubie srodki bez szczotek, np. w butelkach ze spryskiwaczem, pozwala to równomierniej nanieść srodek. ew rozprowaszaj środek swoja własna szczotka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Z domowych przepisów, polecam rozcieńczyć Vanish z ciepłą wodą i trzeć firanką - świetny efekt. Niech chwilę wyschnie i jedziemy odkurzaczem. Nic jednak nie zastąpi prania chemicznego Karcherem.

 

zgadzam się , 3 dni temu prałem tapicerkę ,w cześniej używałem różnych środków ,różnych firm i w sumie szampon do prania dywanów,tapicerek z Vanisha sprawdził się na prawdę dobrze :) 2 razy wyprałem całość i efekt bardzo fajny :) przed praniem całość wytarłem szmatka nasączoną benzyną ekstrakcyjną w celu zmiękczenia i rozpuszczenia "brudu" ,a później Vanish i woda destylowana i jazda gąbką :) wolę użyć do tego wodę destylowaną :) zresztą tak samo do mycia samochodu lepiej destylówka ze względu na to,żę nie zostawia plam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bardzo złym wpływie vanisha na tapicerkę samochodową dowiedziałem się kilka lat temu. Wiele osób zachwyca się skutecznością tego specyfiku. Niestety to tak jak z pianą aktywną 10L za 5PLN i jej wplywem na lakier... vanish niszczy strukture tapicerki(nie jest to od razu widoczne golym okiem), oslabia ja. W efekcie wszystko brudzi sie duzo szybciej, kolory bledną itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarSPA-Zymöl, dzięki :) dobrze wiedzieć :) wyprałem nim tylko raz, bo inni się zachwycali więc przetestowałem :) wyprało się całkiem nieźle nie powiem :) ale wszystko możliwe ,że osłabia włókna :) no nic następnym razem nie będzie Vanisha :)

CarSPA-Zymöl,a co możesz polecić na przyszłość do prania,jaki środek ?? wiem,że najlepszy by był odkurzacz piorący,ale tak poza nim ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dabe.pl/product_info.php?products_id=300

Polecam ten produkt.

Odkurzacz piorący nawet nie ruszył podsufitki a ta pianka załatwiła sprawę w 10 minut. Płyn hamulcowy i chłodniczy to pikuś. Na DW też chwalą. Ja kupuje po kilka sztuk i jadę tym dywaniki i wykładzinę przy każdym sprzątaniu. Tuff Stuffy itp wypadają blado przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak kilku kolegów napisało wcześniej nie polecam mycia czy czyszczenia Vanishem. Jesli już domowym sposobem to zwykłe mydło i woda. Vanish potrafi tylko skutecznie utrwalic zanieczyszczenia. I zniszczyc. Ja skorzystałem z usługi mycia karcherem tapicerki i troche popytałem. Poniżej są linki do mich zdjęc przed i po praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Vanish ma w sobie trochę wybielacza więc może zniszczyć tapicerkę. Ja sam korzystam ze zwykłego, taniego środka sonax. Miałem też Meguiar's Quik Out. Jest świetny tylko cena nieco wyższa.

Zarówno Vanish jak i Quik Out Meg'sa oparte są na wodzie utlenionej. A Quik Out rzeczywiście jest świetny ... tylko gdyby nie ta cena. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze Quik Out jest opracowany do usuwania najbardziej trwałych zabrudzeń takich jak olej silnikowy, smar, zabrudzenia zwierzęce i kawa a nie do odświezenia całej tapicerki w samochodzie(takie było zadane pytanie).

Wg mnie jeśli uzywamy jakiegokolwiek środka z wodą(spryskiwanie i wcieranie) to potrzeba oddesać pozostała wodę odkurzaczem,wiec czynność odswiezenia całej tapicerki polecam tylko osobom którzy posiadaja taki sprzęt lub oddac samochód do specjalistów.

Najgorsze co moze byc to własne próby środkami typu vanish i pozostawienie nadmiaru wody w gąbce siedzenia lub w dywanikach-smród stęchlizny pozostanie naprawde długo i jest trudny do usunięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem tutaj cenę tego Quick Outa i nie jest tak tragicznie. W sklepach bywało drożej. I faktycznie tapicerkę czyści się raz na jakiś czas, bardziej "od święta" niż bardzo regularnie więc patrząc na to w ten sposób wcale nie jest to wielki wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.