Jump to content
Soft99

Soft99 - Konichiwa!

Recommended Posts

21 godzin temu, analyzator napisał:

@Soft99 napiszcie proszę więcej o praktycznym aspekcie szamponu smoothegg. Trochę miesza opis dot przygotowania pod powłoki i ich utrzymanie oraz poprawione odprowadzanie wody. Czy to jest produkt odtłuszczający, odkamieniający, zostawiający coś po sobie, jeśli tak, to co 🙂 szampon przez przypadek kupiłem ale jeszcze nie miałem okazji użyć. czy jest bezpieczny dla wosków i innych nie-powłokowych lsp?

Szampon Smooth Egg ma wszelkie właściwości, by skutecznie dbać o powłokę, ale także pozostałe LSP. Przede wszystkim ma być bezpieczny  - ma neutralne pH więc nie jest to szampon "odtykający / o kwaśnym odczynie" w tak popularnym ostatnio rozumieniu. Skutecznie natomiast usuwa brud drogowy i oczyszcza powierzchnię. 

Dodatkiem, który go wyróżnia na tle pozostałych naszych szamponów jest polimer, którego zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie wypłukiwania i osuszania, ale nie jest jego zadaniem nadanie hydrofobowości - w tym sensie nie pozostawia po sobie żadnych szczególnych właściwości.

Spokojnie można go stosować na pozostałe LSP (woski, sealanty).    

• Lubię to 1

W dniu 8.01.2020 o 15:19, Soft99 napisał:

Na wstępie przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi, zrobiliśmy sobie solidny urlop 😁 

Rain Drop będzie dostępny w PL,  a premierę szykujemy mu na wiosnę 🙂 

Widzę że wchodzi na rynek. 

Przewidujecie może jakieś forumowy testy ? 

39 minut temu, Strus napisał:

Widzę że wchodzi na rynek. 

Przewidujecie może jakieś forumowy testy ? 

Ciach i gotowe 😄

• Haha 1

@Soft99 zastanawia mnie czy wasz produkt będzie leżał dłużej z użyciem micro liquid compound oraz czy można go stosować zamiast QD do kiwami, authentic, czy fusso.

Druga sprawa wydajność. Generalnie macie mega wydajne produkty, a jak jest w przypadku tej bazuki? ile aut można nią oblecieć? I w jakiej minimalnej temperaturze można nakładać?

14 godzin temu, b0l5 napisał:

@Soft99 zastanawia mnie czy wasz produkt będzie leżał dłużej z użyciem micro liquid compound

Generalna zasada jest taka, że im lepiej lakier przygotowany (oczyszczony), tym lepsze będzie wiązanie. Odnosi się to zarówno do wosków naturalnych, syntetycznych, QDków, wszelkiego rodzaju powłok i Rain Dropa również 🙂

czy można go stosować zamiast QD do kiwami, authentic, czy fusso.

Może być stosowany jak QD, ale jego właściwości znacznie przewyższają klasyczne QD i w naszej ocenie będzie dość silnie "przykrywał" to, co leży pod spodem.  Dlatego bardziej widzimy dla niego miejsce jak samodzielnego zabezpieczenia, ale zawsze zachęcamy do testów  - próbować można do woli, a w tej roli też na pewno sprawdzi się świetnie 😉

Druga sprawa wydajność. Generalnie macie mega wydajne produkty, a jak jest w przypadku tej bazuki? ile aut można nią oblecieć?

W przypadku  średnich aut określamy to na 4-5 pełnych aplikacji (na całe auto, w tym szyby i pozostałe elementy), ALE... przyjmujemy tu założenie, że użytkownik posłuży się obfitą ilością produktu  (mimo, że przesadna ilość to więcej pracy z dotarciem). Soft99 zawsze przyjmuje  scenariusz "pesymistyczny". Dla przykładu, wydajność Fukupiki określona jest na 5 średnich aut, ale czy ktoś z Was zużył kiedyś 0,5l QD na 5 aplikacji? 😉  

w jakiej minimalnej temperaturze można nakładać?

Może zaczniemy od tego, że optymalny zakres temperatur to 15-25 stopni. W tych warunkach produkt szybko odparowuje i równie szybko wiąże. Za dolną granicę komfortowej pracy przyjmujemy ok. 10 stopni. 

Jeśli temperatura spada poniżej 10 stopni, to produkt może potrzebować więcej czasu na odparowanie i wiązanie z powierzchnią. W miarę możliwości warto więc dotrzeć drugi raz auto w cieplejszych, suchych warunkach i pozostawić ok. 30 minut, by osiągnąć maksimum możliwości (trwałość wiązania).

Sporo też zależy od mikrofibry, którą przeprowadzona będzie aplikacja / suszenie  - warto wybrać pośrednią gramaturą i rozmiarem- taką, która jest dość miękka i chłonna, ale jednocześnie pozwoli odrobinę "popracować" produktem na lakierze.  

Bardzo chłonne fluffery, o bardzo dużej gramaturze mogą zbyt szybko pochłaniać wilgoć z produktem i nie pozwolą związać z powierzchnią. Warto na to zwrócić uwagę.

• Lubię to 3

Ta Bazuuuuka to widzę ciekawy produkt będzie 😄 ale chyba nie w kategorii "friendly Use". Nie jest to typowy WET PROTECTOR i trzeba trochę pracy włożyć w aplikację.

Już mam wizję na test/sprawdzenie😎

1 minutę temu, david2888 napisał:

Ta Bazuuuuka to widzę ciekawy produkt będzie 😄 ale chyba nie w kategorii "friendly Use". Nie jest to typowy WET PROTECTOR i trzeba trochę pracy włożyć w aplikację.

Już mam wizję na test/sprawdzenie😎

Nie jest to Wet Protector, ale w kategorii "Friendly Use" jest mu zdecydowanie dobrze 😉. Zdajemy sobie sprawę, że na początek tych informacji jest sporo, ale staramy się zawsze przekazać Wam maximum porad i wskazówek, również tych pozornie zbędnych. W końcu to Kosmetyka Aut - społeczność zbudowana na Waszej wnikliwości i zaangażowaniu i my to bardzo szanujemy 😃

Czy RD wymaga więcej pracy niż typowe WP? Porównajmy (przy założeniu, że po zabezpieczeniu Wet Protectorem osuszamy auto ręcznikiem):

Rain Drop: 

1. Myjemy auto -> 2. Spłukujemy -> 3.Aplikujemy RD -> 4. Wycieramy do sucha

Wet Protectory

1. Myjemy auto -> 2. Spłukujemy -> 3. Aplikujemy WP -> 4.Wypłukujemy WP -> 5. Wycieramy do sucha

Przy założeniu, że pkt 5 jest opcją, mamy remis 😎  

Rozumiem, że produkt wchodzi w jakąś reakcję z wodą przez co zalecana jest aplikacja na mokry lakier, a co w przypadku gdy zaaplikujemy go na zasadzie np. qd na umyty i oszuszony element ?

14 minut temu, MarBi napisał:

Rozumiem, że produkt wchodzi w jakąś reakcję z wodą przez co zalecana jest aplikacja na mokry lakier, a co w przypadku gdy zaaplikujemy go na zasadzie np. qd na umyty i oszuszony element ?

Zgadza się, produkt został zaprojektowany do pracy na mokrej powierzchni i tak właśnie zalecamy pracować. Aplikacja na suchy lakier przede wszystkim zmniejsza wydajność. Bez wody, która jest "nośnikiem", produkt dużo szybciej odparowuje, a sam element nie daje sie tak równomiernie pokryć. Próbować jednak zawsze można, na pewno nie wydarzy się nic złego 😉  

26 minut temu, Soft99 napisał:

Rain Drop: 

Pytanie czy samo wytarcie do sucha wystarczy 🙂  bo jak będzie trzeba użyc 2-3 mikrofibry to już nie tak łatwo (jedna do rozprowadzenia, druga do dotarcia). Nie zalecacie używać "grubasów" do osuszania, więc jest inaczej 😄 w każdym bądź razie trzeba spróbować samemu 🙂 

Może Rain Drop należy porównać do "wspomagaczy osuszania", a nie do WetProtector'ów.

I pytanie jak sobie poradzi z taflą wody, na aucie bez żadnego LSP. Muszę przyznać że mocno ciekawi mnie wasz produkt, pytanie tylko jak bardzo będzie on wydajny, łatwy w nałożeniu / dotarciu.

3 minuty temu, FilipO napisał:

I pytanie jak sobie poradzi z taflą wody, na aucie bez żadnego LSP. Muszę przyznać że mocno ciekawi mnie wasz produkt, pytanie tylko jak bardzo będzie on wydajny, łatwy w nałożeniu / dotarciu.

Dlatego właśnie zawsze chętnie oddajemy produkty w Wasze ręce, byście mogli sprawdzić jak działają w różnych warunkach i na różnych autach. To pozwala na wysnucie obiektywnych wniosków 😉 Mamy nadzieję, że testerzy odpowiedzą na wszystkie te pytania. 

Trzeba zrobić znak Zorro i będzie git 😂

Bardzo ciekawy produkt się zapowiada, zobaczymy co wyjdzie w praktyce.

Kontynuując mój wątek @Soft99 co powiecie na aplikację za pomocą wilgotnej mikrofibry, to może być ciekawe rozwiązanie.

Ciekawi mnie również ten nowy atomizer, czy będzie można go zakupić oddzielnie ?

12 minut temu, MarBi napisał:

Bardzo ciekawy produkt się zapowiada, zobaczymy co wyjdzie w praktyce.

Kontynuując mój wątek @Soft99 co powiecie na aplikację za pomocą wilgotnej mikrofibry, to może być ciekawe rozwiązanie.

Ciekawi mnie również ten nowy atomizer, czy będzie można go zakupić oddzielnie ?

Generalnie trzymamy się zawsze sprawdzonych rozwiązań i przetestowanych przez nas sposobów, ktore dają gwarancję sukcesu. Zalecamy podstawowy sposób aplikacji, ale jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów. To w końcu testy produktu na forum detailingowym 😉 

Co do atomizera, to ciężko nazwać go atomizerem 😄 To specjalna dysza, która jest integralną częscią puszki więc nie zadziała na żadnym innym opakowaniu

• Lubię to 1

@Soft99 Chętnie bym go przetestował bo zapowiada sie bardzo fajny produkt 😄 mam juz pewien pomysł jak go przetestować w domu 6 aut z rożnymi typami zabezpieczeń do tego bus ktory juz nie ma zabezpieczenia a robi dość duzo km i ciekawy jestem jak wyjdzie jego trwałość pod wzgledem przejechanych km. W zeszlym roku zrobiłem test fusso i wynik mnie pozytywnie zaskoczył bo wytrzymał na lakierze ponad 25 tyś km (6 miesiecy), tutaj podajecie 3 miesiące na lakierze bez LSP. Ciekawy jestem ile km wytrzyma RD 😎

@Soft99 Podaliscie instrukcje 

1 godzinę temu, Soft99 napisał:

Rain Drop: 

A co sie stanie jeżeli nie dotrzemy go do sucha a byśmy np. użyli dmuchawy do osuszania? Wyjda mazy? 

Czyli na taką zimę jak znalazł, jak np. komuś fusso już nie trzyma (mi po 8 miechach już nie siedzi) pewno myjnia ręczna i proszki go zabiły W każdym razie produkt moim zdaniem idealny do kładzenia w pogody takie jak mamy teraz. Obym go wyłapał bo plany na testy już kłębią mi się w głowie.

3 minuty temu, Streat napisał:

@Soft99 Podaliscie instrukcje 

A co sie stanie jeżeli nie dotrzemy go do sucha a byśmy np. użyli dmuchawy do osuszania? Wyjda mazy? 

Produkt po prostu przyschnie i zapewne zostawi ślady  

Ale stało by się tak chyba z każdym innym produktem pozostawionym do wyschnięcia 😉

• Lubię to 1

57 minut temu, Strus napisał:

Trzeba zrobić znak Zorro i będzie git 😂

I na szczoty jechac kilka razy :D

11 minut temu, Soft99 napisał:

Produkt po prostu przyschnie i zapewne zostawi ślady  

Ale stało by się tak chyba z każdym innym produktem pozostawionym do wyschnięcia 😉

tak tez myślałem 😄 

@Soft99 a wiadomo juz jaka bedzie jego cena? 

65 chyba. Jest w

kilku sklepach i na stronie Soft99. Chwilowo limitowana ilość 

• Lubię to 1

A planujecie może wprowadzenie innych produktów do stosowania na mokro? Smooth Egg Hydro Flash czy Prism Shield?

2 godziny temu, alfaJersey napisał:

A planujecie może wprowadzenie innych produktów do stosowania na mokro? Smooth Egg Hydro Flash czy Prism Shield?

Niestety, tych wskazanych przez Ciebie produktów nie planujemy na razie wprowadzać do oferty.